Статьи

Як знайти роботу в Англії


Великобританія має третю за величиною економіку в Європі. Торгові потужності та фінансовий ринок Сполученого Королівства є одними з найбільш розвинених у світі. Незважаючи на відмову від входження в економічний і валютний союз, держава відіграє ключову роль в діяльності ЄС. Безпосередньо у Великобританії місце локомотива економіки належить Англії.

ВАЖЛИВО! 23 червня 2016 року відбувся референдум про членство Великобританії у ЄС, на якому 51,89% британців побажали вийти зі складу цього об’єднання. Наслідки такого рішення для трудових мігрантів на сьогоднішній день не визначені.

Рівень безробіття у Великобританії становить 4,3%. Це найнижчий показник для Європи. До того ж за 2015-2017 роки значно збільшився рівень зайнятості мігрантів – в середньому на 40%, чверть з яких приїхали зі Східної Європи, зокрема з Литви, Польщі та Болгарії.

Робота в Англії для українців у 2018 році, особливо для висококваліфікованих фахівців, – це чудова можливість переїхати жити в розвинену країну і суттєво підвищити рівень доходу. Найбільш привабливим місцем для імміграції вважається південно-східна частина держави.

Англія фото

Іноземцям із країн СНД працевлаштуватися в Англії значно складніше через необхідність оформлення дозволу на роботу і конкуренцію як з місцевими жителями, так і з європейцями. Однак варіанти завжди є, особливо для досвідчених і дефіцитних фахівців зі знанням англійської мови на хорошому рівні.

Далі детально розглянемо, як знайти роботу в Англії іноземцю, дізнаємося про основні вимоги, а також ознайомимося з доступними вакансіями та зарплатами на британському ринку праці в 2018 році.

ЗМІСТ

 1. Особливості працевлаштування в Англії для іноземців
 2. Робота в Англії без посередників. Пошук вакансій
 3. Вакансії та зарплата в Англії в 2018 році
 4. Робоча віза в Англію

Особливості працевлаштування в Англії для іноземців

За аналогією з іншими європейськими державами при працевлаштуванні іноземців із країн СНД здебільшого англійські роботодавці повинні переконати місцеву владу у відсутності претендентів на вакансію серед місцевих жителів. Крім того, громадяни країн ЄС можуть працювати без спеціальних дозволів, що ставить їх у більш вигідне становище перед українцями.

Утім, працевлаштуватися в Англії може будь-який іноземець, все залежить від вакансії та особистих якостей. Благо, британські закони передбачають цілий перелік робочих віз із конкретними умовами для їх отримання.

Основні вимоги для роботи в Англії:

Мова. Для успішного працевлаштування та отримання візи в Англію знання мови має відповідати мінімальному рівню B1 загальноєвропейської класифікації (CERF), що підтверджується відповідним сертифікатом. Знання додаткової мови – німецької, іспанської, французької – дасть додаткову перевагу в конкуренції з місцевими громадянами.

Кваліфікація. Отримані за межами Англії освіта і досвід роботи можуть не відповідати вимогам британського трудового законодавства. Для перевірки кваліфікації та можливості працевлаштування існує спеціальний сервіс NARIC. Агентство діє від імені уряду Великобританії. Тут в режимі онлайн можна отримати підтвердження кваліфікації та володіння англійською мовою. Документ офіційно визнається на всій британській території. Для законного прийняття на роботу іноземця з країни за межами Євросоюзу англійський роботодавець повинен пройти певну процедуру, відому під назвою Resident Labour Market Test.

Суть полягає в рекламі доступної вакансії на місцевому ринку праці з метою підтвердження відсутності необхідного фахівця серед місцевих жителів. Правила розміщення реклами та терміни проведення встановлюються британським МВС. Стандартний термін рекламної кампанії – 28 днів. У деяких випадках процедуру можна обійти. Наприклад, це стосується іноземних студентів, які закінчили британський вуз, або володарів дефіцитних у Великобританії професій.

Крім того, для найму іноземного працівника англійська компанія повинна отримати спеціальну ліцензію або спонсорський сертифікат. Це своєрідне поручительство роботодавця за фахівця високої кваліфікації. Кожен сертифікат має свій номер, який використовується працівником для отримання робочої візи.найм іноземного працівника

Робота в Англії без посередників. Пошук вакансій

Після ознайомлення з основними британськими законами та правилами трудової імміграції, тверезо оцінивши свої шанси, необхідно приступати до вибору підходящої вакансії. Найнадійніший спосіб знайти роботу в Англії без посередників – це інтернет.

Найбільші можливості для працевлаштування іноземців зосереджені в Лондоні. Місцевий ринок праці просто не може впоратися з високими темпами розвитку цього інтернаціонального міста. Головне – пам’ятайте, що робота в Англії без знання мови – це свідомо авантюрне заняття.

 

Можна шукати вакансії у Великобританії на сайтах авторитетних газет The Guardian і Financial Times, у професійної соціальної мережі LinkedIn, а також відвідувати офіційні сайти англійських компаній, де дуже часто публікуються пропозиції про роботу.

Після вибору відповідної вакансії з великою відповідальністю необхідно підійти до грамотного складання резюме та підготовки до співбесіди.

Вакансії та зарплата в Англії в 2018 році

Офіційна мінімальна заробітна плата в Англії з 1 квітня 2017 року залежно від віку становить (фунтів на годину):
 • для осіб до 18 років – 4,05
 • для осіб від 18 до 20 років – 5,60
 • для осіб від 21 до 24 років – 7,05
 • для осіб старше 25 років – 7,50

Середня зарплата в Англії в 2017 році була близько 2 630 євро на місяць. Це один із найвищих показників у Європі. Звичайно, у разі пошуку більш високооплачуваної роботи потрібно робити поправку на регіон.

Середні щомісячні зарплати в Англії за спеціальностями (фунтів на місяць):
 • Лікарі – 5800
 • IT-фахівці – 3000-3500
 • Інженери-будівельники – 3350
 • Няні та домогосподарки (офіційне працевлаштування) – до 1500
 • Офіціанти, бармени – до 600-1000

В Англії дуже суворі закони, пов’язані з трудовим законодавством, особливо щодо іноземців. Якщо законно перебувати на британській території та працювати офіційно, то кваліфікованим фахівцям можна розраховувати на гідну оплату праці і не боятися обману з боку роботодавця.

Вакансії в Англії для українців в 2018 році в основному пропонують великі британські або міжнародні компанії, які прагнуть знайти досвідчених фахівців дефіцитних професій. Хороші шанси знайти роботу мають фінансисти, банкіри, інженери, програмісти й лікарі.

На жаль, громадяни країн СНД найчастіше влаштовуються на некваліфіковану і, відповідно, низькооплачувану роботу, в основному сезонну, яка не вимагає глибоких знань англійської мови. Це збирачі врожаю, вантажники, підсобні робітники, няні, доглядальниці, прибиральниці тощо. Оплата праці тут в основному погодинна. Рідко кому вдається заробити більше 1000 євро на місяць.

Робоча віза в Англію

Існує велика кількість категорій віз для роботи в Англії. Наприклад, для підприємців, спортсменів, особливо талановитих людей, інвесторів, релігійних діячів, тимчасових працівників і студентів передбачені спеціальні візи.

У більшості випадків для кваліфікованих фахівців, які отримали запрошення на роботу від англійської компанії, оформляється робоча віза в Англію категорії Tier 2. Для цього роботодавець повинен мати спонсорський сертифікат. Крім того, для контролю за міграційними процесами з 2008 року в Великобританії діє так звана система «балів» (points-based system). Для отримання робочої візи Tier 2 іноземцю необхідно набрати 70 балів, що передбачає дотримання таких вимог:

 1. Наявність в англійської компанії спонсорського сертифіката.
 2. Зарплата більше 20 000 фунтів на рік.
 3. Тест на знання англійської мови.
 4. Грошові кошти на рахунку в розмірі не менше 945 фунтів.

Оформлення візи починається за 3 місяці до виїзду в Англію. Термін розгляду документів – близько 15 днів. Після п’яти років законного перебування в Англії за робочою візою можна подати документи на ПМЖ і в перспективі отримати громадянство Великобританії.