Eurabota - работа в Европе
Статьи

Як перевірити авто з Європи по ВІН - коду: де і як дізнатися історію реєстрації машини безкоштовно


Чим брехня відрізняється від правди? Про це написано тонни філософської літератури, і, напевно, буде написано ще більше. Але чим брехня відрізняється від правди для конкретного українця - покупця автомобіля за кордоном? Сумою з кількома нулями, якої можна позбутися, якщо продавець обманщик, якщо авто має негативну історію або невірно представлені параметри.

перевырка авто по він - коду

Філософією нехай займаються філософи, нам же цікаво як не дати обдурити себе при виборі машини за кордоном. Про різні способи онлайн-перевірок машин в Німеччині, Литві, Латвії, Польщі, в інших країнах і поговоримо в даній статті.

ЗМІСТ

1 Навіщо перевіряти історію авто з Європи?

2 Які дані потрібні для перевірки машини?

3 Як безкоштовно перевірити історію автомобіля онлайн?

3.1 Як пробити машину на польських номерах?

3.2 Перевірка авто з Латвії по ВІН-коду на сайті Е-CSDD

3.3 Перевірка історії машини з Литви через в Регістрі

3.4 Як дізнатися історію автомобіля з Німеччини?

3.5 Як можна з'ясувати статус реєстрації в інших країнах ЄС?

Навіщо перевіряти історію авто з Європи?

Навіщо людині автомобіль? Щоб мати більшу мобільність при максимальному рівні комфорту. Чи входить в поняття комфорт страх втратити машину при першій же перевірці або потрапити на незапланований дорогий ремонт через скрученого спідометра? На наш погляд, немає!

Для цього і здійснюються попередні перевірки машини по різним сервісісам, щоб уникнути страшних наслідків обману.

Треба розуміти, що всі описані сервіси безкоштовні і зручні. Однак іноді вони локалізовані всередині країн, які їх надають, тобто якщо авто перебувало в декількох державах, то і перевірка повинна здійснюватися декількома сервісами.

Дізнатися це найлегше методом відсутніх даних. Тобто, якщо машина зроблена, наприклад, в 2010 році, а інформація є тільки з 2015 - треба шукати параметри і в інших країнах.

Які дані потрібні для перевірки машини?

Сервіси, для уточнення деталей, можуть запитувати різні дані, але в більшості випадків досить:

 • року випуску;
 • реєстраційних знаків;
 • VIN-коду.

VIN-код - це унікальна буквено-цифрова послідовність, в якій зашифровано безліч різних даних про машину. Це виробник, характеристики, завод і багато іншого. Повну інформацію можна побачити на фото:

він-код

У контексті нашого матеріалу важливо інше: цей номер унікальний для кожного автомобіля. Тобто він більше ніде і ні в кого не повториться, а значить є прекрасним ідентифікатором ТС. Скрізь, де цей код вводився (наприклад, при обслуговуванні, реєстрації і т.п.), залишаються «сліди» про машину. Їх-то нам і потрібно знайти!

Як безкоштовно перевірити історію автомобіля онлайн?

Представлені методи не є безальтернативними. Існують і інші способи, в т.ч. комерційного спрямування. Однак ми не тестували платні сервіси і не може що-небудь сказати про їх сумлінність.

Зазначені сервіси нададуть всю наявну у них інформацію, але ніхто не гарантує, що це будуть повні дані. Якщо будь-які дії з машиною проводилися без реєстрації операцій по ВІН-коду, то такої інформації може не бути в базах даних.

Як пробити машину на польських номерах?

Зробити це можна за допомогою двох державних сервісів. Перший - epuap.gov.pl - це польський аналог держпослуг, на якому є інформація, що нас цікавить. Однак працює цей сервіс за запитом, тобто відправляєте дані і чекаєте, коли вам дадуть відповідь.

Ми докладніше розповімо про інший ресурс, який видає результати онлайн. Це сервіс Historia pojazdu.

Крок 1. Заходимо на сайт

Зайдіть на сайт Historia pojazdu. Інтерфейс двомовний - можна вибрати польський або англійська.

 сайт HistoriaPojazdu

Якщо не знаєте жодної з цих мов і плануєте користуватися перекладачем браузера, наша порада - вибирайте польський. Близькість слов'янських мов робить такий переклад більш адекватним.

Крок 2. Введення даних

На першому ж екрані вводиться вся необхідна інформація: держ. номер, ВІН-номер, дата першої реєстрації. Натискаєте кнопку, що відправляє запит.

Крок 3. Отримуємо результат

Інформація на екрані! Без подальших кроків можна побачити:

 • марку;
 • модель;
 • дату випуску;
 • об `єм;
 • страховку (наявність / відсутність на даний момент);
 • ТО;
 • статус, в тому числі кримінальний;
 • потужність;
 • вид палива;
 • показники CO2;
 • багато іншого.

Перейшовши на вкладку «Oś czasu» (Timeline в англ. Версії) можна подивитися в хронологічній послідовності всі реєстраційні заходи з авто, починаючи з першої постановки на облік в Польщі і закінчуючи самими останніми діями.

Декілька порад

В принципі, вся наявна інформація вам тепер доступна. Ми лише хочемо дати пару простих, але дуже корисних порад:

 • Серед отриманих даних буде і інформація про проходження техобслуговування. Крім іншого, в базу вносяться і свідчення про пробіг на момент ТО. Порівнявши ці цифри можна отримати орієнтовний річний пробіг і зіставити його з показаннями на спідометрі. Точних кілометрів це не дасть, але допоможе виявити факт скручування лічильника.
 • Дані з вищевказаного сайту можна роздрукувати, що і роблять нерідко продавці. Але документ може бути скоректований перед друком, тому, незважаючи на наявність логотипу системи, перевіряйте ще дані самостійно.

Зверніть увагу, що офіційні сервіси автомобільних виробників можуть не вносити дані про ТО (в т.ч. і пробіг) в державну базу. Для доступу до баз дилерів необхідна присутність власника.

Перевірка авто з Латвії по ВІН-коду на сайті Е-CSDD

У Латвії існує свій сервіс для перевірок авто. В цілому технологія перевірки схожа на польську, але є і невеликі відмінності:

1.Зайдіть на сайт CSDD.

2.Натисніть на іконку праворуч «Meklēt pēc VIN vai reģistračijas numura». Перекладається як пошук по VIN або номеру реєстрації.

превірка авто через сайт csdd

3. Введіть один з наявних номерів (досить тільки ВІН або тільки номер) і натисніть «Знайти».

4. Отримайте інформацію.

Крім загальновідомих даних буде надана інформація і про податкові відрахування, потенційних і реальних проблемах з документами, техогляди і багато іншого.

Перевірка історії машини з Литви через в Регістрі

Для перевірки литовської історії авто можна використовувати ресурс E-Regitra. Технологія відрізняється від попередніх лише тим, що на першому ж екрані (можливо, після вибору мови) пропонується ввести три параметра: реєстраційний номер, ВІН і номер свідоцтва.

пошук по він- коду через registra

Для отримання інформації досить ввести хоча б два з трьох запитуваних.

1.Вводимо дані, код.

2. Натискаємо на кнопку «Ieškoti».

У результатах, крім іншого, вказуються штрафи (в т.ч. неоплачені) і можлива кримінальна ситуація з ТЗ.

Як дізнатися історію автомобіля з Німеччини?

На жаль, німецьку історію авто перевірити не так просто через внутрішні закони про приватну інформації. Онлайн-перевірки на даний момент неможливі ( нам про такі сервіси невідомо).

Здійснення перевірки даних можливо тільки через офіційні представництва (якщо вони там обслуговувалися), і зробити це може тільки той, хто в даний момент числиться власником.

Інший спосіб підійде для перевірки машин, випущених в Німеччині - це перевірка за допомогою сертифікованих програм для смартфонів. Саме ПО і його використання безкоштовні, але для підключення необхідний перехідник, вартість якого коливається від 20 € до 50 €. Цей спосіб як мінімум дозволить побачити коректувалися чи дані про пробіг, а як максимум - показати всю правдиву інформацію.

Як бачите, перевірити інформацію про автомобіль в інтернеті можна, хоч і існують певні допуски. Обов'язково намагайтеся дізнатися про своє майбутнє ТЗ максимально багато, щоб потім не довелося шкодувати про витрачені даремно засобах.