Eurabota - работа в Европе
Статьи

Вища освіта й університети Австралії


Система вищої освіти Австралії справедливо вважається однією з найкращих у світі. Щорічно в місцеві університети вступають тисячі студентів із різних куточків планети. За офіційними даними уряду Австралії, у 2017 році загальна кількість іноземців, які навчаються в австралійських вузах, налічувала близько 330 тисяч осіб, що становить близько 25% від загальної кількості студентів. Це третій показник у світі після США і Великобританії. Якщо врахувати, що населення Австралії всього 24,2 млн осіб, то приплив студентів з-за кордону дійсно вражає.Вища освіта Австралії

Навчання в Австралії для українців та інших іноземців у 2017 році, крім престижного диплома і якісних знань, дає масу інших не менш значущих переваг. В першу чергу мова йде про насичене студентське життя. У країні багато доглянутих пляжів, барвиста природа, чудова кухня, створені ідеальні умови для занять спортом і цікавого дозвілля.

Вища освіта суттєво спростить процес імміграції в Австралію на постійне проживання. Високий рівень життя, стабільна економіка і соціальні гарантії – це хороший стимул для отримання надалі австралійського громадянства. У будь-якому разі після закінчення вишу набагато легше знайти роботу в Австралії або відкрити в країні власний бізнес.

ЗМІСТ

  1. Вища освіта в Австралії
  2. Як вступити до університету Австралії
  3. Вартість навчання в Австралії
  4. Кращі університети Австралії

Вища освіта в Австралії

Університети Австралії мають високий авторитет і хорошу репутацію у світовій системі освіти. Це підтверджується перебуванням великої кількості австралійських вищих навчальних закладів в різних престижних рейтингах. Наприклад, у відомому рейтингу QS World University Rankings® 2016-201735 університетів Австралії, при цьому в топ-100 розташувалося 6 вишів. Три кращі австралійські університети будуть розглянуті в статті далі. Щорічно уряд Австралії виділяє понад 200 млн доларів тільки для покриття витрат на навчання іноземців. У кожному виші діють спеціальні стипендіальні програми та гранти. Варто відзначити, що безкоштовна вища освіта в Австралії майже недоступна, а вартість навчання в університетах одна з найвищих у світі. Крім того, студентам з країн СНД, наприклад з України, отримати стипендію досить складно.

Система вищої освіти Австралії містить 41 університет і пропонує понад 22 тисяч курсів для навчання в найрізноманітніших областях, включаючи природні науки, медицину та передові технології. Наукові дослідження та інноваційні розробки випускників австралійських вишів, серед яких 15 нобелівських лауреатів, відомі на весь світ: починаючи від відкриття вакцин для лікування ракових захворювань, закінчуючи створенням бездротової мережі Wi-Fi.

В Австралії функціонує цілий ряд вищих навчальних закладів, які розділені на університети і технічні коледжі (TAFE). Зазвичай для прийому іноземних студентів ВНЗ зобов’язані мати державну акредитацію. Ступінь бакалавра вимагає навчання протягом мінімум 3-4 років, а магістра – плюс ще 1-2 роки. У деяких університетах тривалість навчання може відрізнятися, також багато що залежить від програми. Під час навчання австралійські студенти користуються широкою самостійністю, вітаються ініціатива та критичне мислення. Наприклад, відвідування лекцій, а іноді й наявність навчальних посібників не є обов’язковою вимогою. Проте практичні заняття та лабораторні роботи контролюються дуже суворо, і шанс бути відрахованим за прогули або неуспішність дуже великий. В основному курси розраховані на конкретну галузь знань, але бувають і подвійні програми навчання, термін навчання в цьому випадку може розтягнутися.

Як вступити до університету Австралії

Переїзд до Австралії з метою здобуття вищої освіти вимагає від іноземця виконання певних вимог, головні з яких полягають у зарахуванні в конкретний університет і оформленні студентської візи. Централізованої державної системи для подачі заяв в австралійські виші не передбачено, тому студент повинен звернутися безпосередньо до навчального закладу через офіційний сайт, де позначені умови для прийому іноземців.

Виділимо основні вимоги, що висуваються більшістю університетів Австралії.

Мова. Володіння англійською мовою має бути на рівні, достатньому для навчання на обраному курсі, що підтверджується міжнародним сертифікатом. Вимоги залежать від конкретного вишу.

Освіта. Отримані дипломи й освітні сертифікати, необхідні для вступу, повинні відповідати австралійським критеріям. Наприклад, в Австралії навчання в школі триває 12 років. Тобто студентам з України потрібний диплом про закінчення вітчизняного вишу або мінімум 1-2 роки навчання після школи. В ідеалі треба пройти спеціальний підготовчий курс при університеті Австралії – Foundation.

Віза. Оформлення студентської візи – це обов’язкова вимога до іноземців для навчання в Австралії. Головні умови:

  • Підтвердження про зарахування до вищого навчального закладу.
  • Достатня фінансова забезпеченість для покриття витрат на проживання в Австралії. У 2017 році сума повинна була становити не менше 19 830 австралійських доларів щорічно (близько 14,2 тисячі доларів США). Це не рахуючи плати за навчання.
  • Доказ володіння англійською мовою (сертифікати IELTS, TOEFL та інші).
  • Медична страховка і відсутність серйозних захворювань.
  • Довідка про відсутність судимості.
  • Продемонструвати намір тимчасово переїхати в Австралію виключно з метою навчання (GTE). Перевіряється під час співбесіди в австралійському Консульстві.

Більш докладно про вимоги до іноземців для отримання студентської візи в Австралію читайте на офіційному урядовому сайті – border.gov.au.

У разі позитивного рішення про зарахування в австралійський ВНЗ іноземець отримає електронною поштою спеціальний «лист-пропозицію», де детально описані умови навчання, програма, вартість курсу та інші важливі деталі, пов’язані з подальшим навчанням. Після ретельного ознайомлення документ необхідно підписати, відправити назад в університет і зробити першу оплату. Потім університет надсилає електронне підтвердження про зарахування (ECOE), що є підставою для отримання студентської візи та переїзду до Австралії.

Вартість навчання в Австралії

Незважаючи на всю привабливість, освіта в Австралії є доступною не всім. Вартість навчання в австралійських вишах дуже висока і залежить від регіону, самого навчального закладу та обраної програми.

Середня вартість навчання в університетах Австралії для іноземців у 2017 році

Бакалавр – від 10,8 до 23,8 тисячі доларів США на рік.

Магістр – від 14,4 до 26,6 тисячі доларів США на рік.

Доктор – від 10 до 26,6 тисячі доларів США на рік.

Деякі спеціальності, наприклад медичні, коштують ще дорожче. Витрати на проживання іноземного студента в Австралії також дуже суттєві. Тільки для отримання візи офіційно необхідно мати на рахунку не менше 14,2 тисячі американських доларів, а в разі сімейної імміграції – плюс 5 тисяч на дружину і 2,1 тисячі на одну дитину. Кімната в студентському гуртожитку коштує від 65 до 200 доларів на тиждень, оренда житла в приватному порядку – від 120 до 320 доларів на тиждень.

Студентська віза дозволяє іноземцям працювати в Австралії до 40 годин протягом 14 днів, під час канікул або святкових днів обмежень немає. Для багатьох австралійських студентів підробіток під час навчання дуже допомагає, адже мінімальна ставка оплати праці в країні дорівнює 17,7 австралійського долара за годину. 

Кращі університети Австралії

Австралійський національний університет (The Australian National University)

Найпрестижніший виш країни Австралійський національний університет, розташований в столиці Австралії місті Канберра, був заснований в 1947 році. У світовому рейтингу QS World University Rankings® 2016-2017 займає 22-ге місце. Єдиний вищий навчальний заклад, заснований парламентом Австралії відповідно до спеціального федерального закону. З ім’ям вишу пов’язані відомі вчені та дослідники, у тому числі 6 нобелівських лауреатів.

Структура університету містить величезний кампус, 10 дослідницьких шкіл і 7 коледжів. Популярні напрями навчання – медицина, мистецтво, бізнес та економіка, право, інженерні та комп’ютерні науки. Австралійський національний університет лідирує в списку вишів країни за кількістю успішного працевлаштування випускників. Загальна кількість студентів перевищує 22,5 тисячі осіб, близько 20% з яких – іноземці.

Офіційний сайт Австралійського національного університету – anu.edu.au.

Університет Мельбурна (The University of Melbourne)

Університет Мельбурна фото

Один із найстаріших вишів Австралії Мельбурнський університет розташований у місті Мельбурні. Дата заснування – 1853 рік. У рейтингу QS World University Rankings® 2016-2017 займає 42-ге місце. Має великий авторитет у наукових колах. Усього на території навчального закладу розташовано більш ніж 100 науково-дослідних центрів та інститутів.

В університеті Мельбурна навчається понад 47 тисяч студентів, у тому числі понад 12 тисяч іноземців з 130 країн світу. Навчальний процес забезпечують 6,5 тисячі співробітників. Близько 15% випускників вишу живуть за межами Австралії, включаючи відомих політичних діячів, вчених, філософів, архітекторів і бізнесменів. У структурі ВНЗ 11 факультетів і шкіл.

Офіційний сайт університету Мельбурна – unimelb.edu.au.

Університет Сіднея (The University of Sydney)

Найстаріший і один із найпрестижніших вищих навчальних закладів Австралії Сіднейський університет був заснований в далекому 1850 році в однойменному місті Сіднеї. У рейтингу QS World University Rankings® 2016-2017 займає 46-те місце. Кампус вишу включений в список найкрасивіших освітніх споруд світу. Серед знаменитих випускників університету – 5 прем’єр-міністрів Австралії, безліч вчених, підприємців і громадських діячів.

У структурі університету Сіднея 16 факультетів і шкіл. Серед популярних програм навчання можна виділити медичні спеціальності, бізнес, архітектуру, сільське господарство та інформаційні технології. У виші навчається понад 50 тисяч студентів, включаючи понад 14 тисяч іноземців. Навчальний процес забезпечує понад 3 тисячі професорів, викладачів і наукових працівників.

Офіційний сайт університету Сіднея – sydney.edu.au.