Eurabota - работа в Европе
Статьи

Відмова в отриманні Карти побиту


Оформлення Карту побиту в Польщі пов’язане зі збором безлічі паперів і документів, а також багатогодинним стоянням у чергах. При цьому позитивного рішення ніхто гарантувати не може.

карта побиту відмова

На щастя, навіть в разі невдачі охочі можуть спробувати оскаржити рішення Управління у справах іноземців.

Якщо вам не пощастило отримати Карту побиту, відмову в отриманні можна оскаржити!

Зі статті ви дізнаєтесь:

Чи можна оскаржити відмову

Ситуації, коли після довгого збору найрізноманітніших довідок, заповнення анкети та подальшого очікування здобувач Карти побиту отримує відмову, нерідкі.

Звичайно, хорошого в подібній ситуації мало, але впадати у відчай рано, адже рішення, видане в першій інстанції, можна оскаржити, нехай і всього лише один раз.

Найчастіше гості з інших країн під час розгляду їхніх заяв в Управлінні у справах іноземців вже не мають чинної візи. Однак це не значить, що країну необхідно залишити в цю ж хвилину.

Навпаки. Той, хто подає заяву, може без будь-яких претензій з боку імміграційної служби перебувати в Польщі як мінімум до видачі, а по факту – до моменту отримання остаточного вердикту у справі на пошті.

У його паспорт буде поставлений спеціальний штамп, який підтверджує факт того, що заявник має намір оскаржити рішення в другій інстанції. Він також передбачає і дозвіл на тимчасове проживання, так що в країні ви будете перебувати зовсім легально. Підтверджує це місцеве законодавство, а саме – статися 108 Закону про іноземців. У ній також згадуються і випадки оскарження рішень, якщо вам відмовили у видачі Карти побиту, першої інстанції в другій.

Art. 108.
  1. Jeżeli termin na złożenie wniosku o udzielenie cudzoziemcowi zezwolenia na pobyt czasowy został zachowany i wniosek nie zawiera braków formalnych lub braki formalne zostały uzupełnione w terminie:

1.1. wojewoda umieszcza w dokumencie podróży cudzoziemca odcisk stempla potwierdzającego złożenie wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy;

1.2. pobyt cudzoziemca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uważa się za legalny od dnia złożenia wniosku do dnia, w którym decyzja w sprawie udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy stanie się ostateczna.

  1. Przepisu ust. 1 pkt 2 nie stosuje się w razie zawieszenia postępowania w sprawie udzielenia cudzoziemcowi zezwolenia na pobyt czasowy na wniosek strony.

Причини відмови в ВНП

Розгляд кожної заяви у відповідних органах відбувається в індивідуальному порядку. Пакет необхідних документів в кожному окремому випадку також унікальний, але, попри це, є і низка загальних вимог до заявників.

Як приклад можна відзначити, що подаються всі папери в уженд (місцеву адміністрацію). Які саме документи для Карти побиту попросять органи, залежить від підстави перебування іноземця на території Польщі. Якщо людина перебуває в країні у роботі, їй доведеться подати такі папери: umowa najmu mieszkania, umowa o prace та інші.

Настільки ж різноманітний і перелік причин відмови в Карті побиту. Частим випадком стає ігнорування вхідної кореспонденції з уженда. Також часто іноземці не дуже відповідально ​​ставляться до термінів договору оренди. Усе це приводить до того, що заявник просто не в курсі, на якому саме етапі перебуває процес із розгляду його заявки, що тягне за собою негативну відповідь.

Дії в разі отримання негативного рішення

Якщо перша інстанція винесла негативний вердикт у справі, а саме відмову в отриманні Карти побиту, то іноземцю дається два тижні на оскарження. Починається цей термін з того моменту, як заявник отримує рішення на пошті. При цьому перше, на що слід звернути увагу, – це причини відмови в Карті побуту й аргументи.

Є тут і інший важливий нюанс. Люди досить поверхово знайомі із законодавством навіть своєї країни, а розібратися в усіх тонкощах і перипетіях юридичної термінології здатні тільки самі юристи. Під час оскарження рішення на людину додатково накладаються ще й складності перекладу. Щоб не потрапити в халепу, краще звернутися до фахівців.

Кваліфіковані юристи ознайомляться зі сформованою ситуацією й оцінять шанси на вдалу апеляцію або підкажуть, чому вам відмовили в отриманні Карти побиту. Як уже не раз говорилося, у кожному випадку потрібен індивідуальний підхід. Ставитися до цього питання слід максимально серйозно, адже якщо ви ще раз отримаєте відмову в Карті побиту, то третьої спроби отримати бажану карту вже не буде.

Довідка! У недавній практиці нашої компанії вже є чимало виграних справ. Отримати позитивне рішення вдавалося завдяки виявленню неточностей і помилок, допущених першою інстанцією. Під час повторного розгляду клієнт без перешкод із боку закону перебував на території Польщі.

Документи для оскарження

Документи фото

Знову ж таки, однозначну відповідь тут дати неможливо. Тому слід насамперед звернутися до юриста, який має досвід в подібних справах. Він збере пакет необхідних документів, які допоможуть оскаржити відмову в отриманні Карти побиту.

Повернення сплачених грошей

Повернути раніше сплачені кошти цілком реально. Першим кроком у цій справі є візит до Управління у справах іноземців. Для нього буде потрібно підготувати заяву на повернення в комплекті з копією негативного рішення щодо Карти побиту. Гроші повернуться на рахунок, вказаний подавцем, протягом місяця-півтора.

Який термін перебування в Польщі в разі відмови

Якщо заявник вирішив не подавати апеляцію або ж програв її, то рішення набирає свою законну силу. У такому разі іноземець зобов’язаний покинути територію країни.

Отже, якщо відмовили в Карті побиту, коли слід залишити Польщу? Зробити це краще якомога швидше, наприклад за тиждень, але претензії з боку закону почнуться лише через місяць.

Варто пам’ятати! Рішення, видані поштою, автоматично спрямовуються і в прикордонну службу. У результаті, якщо іноземець буде затягувати справу, це може спричинити проблеми на кордоні.