Статьи

Робота і вакансії в Йорданії


Йорданія - це невелика держава на Близькому Сході, межує з Саудівською Аравією, Ізраїлем, Сирією та Іраком. Омивається водами Мертвого моря і затокою Акаба, дивовижні пейзажі, чистота і багатий природний світ яких щорічно привертають досить велику кількість туристів. Попри те, що Йорданія одна з найменших країн в регіоні, з низкою невирішених проблем, багато іноземців розглядають варіанти трудової міграції або вкладення інвестицій в цю перспективну арабську державу.

Йорданія фото

Робота в Йорданії в 2017 році для українських дівчат доступна в сфері туризму і послуг, а для чоловіків є вакансії в нафтогазовій галузі, будівництві, в області інформаційних технологій і в деяких інших технічних професіях. Міжнародні компанії та великі йорданські роботодавці, як правило, розташовані в столиці Йорданії - Аммані. Це діловий, культурний, освітній і фінансовий центр країни, куди направляється основний потік трудових мігрантів.

ЗМІСТ

  1. Особливості трудової міграції в Йорданію
  2. Дозвіл на роботу в Йорданії
  3. Як знайти роботу в Йорданії
  4. Вакансії та зарплата в Йорданії в 2017 році

Особливості трудової міграції в Йорданію

Останні роки уряд Йорданії проводить ліберальну економічну політику, впроваджуються реформи, зростає зовнішня торгівля і сьогодні ситуація в країні цілком стабільна. На території держави функціонують найбільші фосфатні шахти, розвивається текстильна промисловість, будівництво і транспортна інфраструктура. Разом з тим існують певні труднощі, в першу чергу, пов'язані з дефіцитом води, нафти, деяких інших природних ресурсів, а також залежністю від міжнародних фінансових інститутів, зокрема, МВФ.

За різними даними, населення Йорданії в 2017 році становить від 7 до 8,2 млн осіб, при цьому робоча сила налічує близько 2 млн. Точні цифри назвати дуже складно, бо тривалі військові конфлікти в сусідніх державах (Ірак, Сирія) зумовили масштабні та неконтрольовані міграційні процеси. Незаперечним фактом є те, що за останнє десятиліття в Йорданію прибули сотні тисяч біженців. Це створює не тільки навантаження на бюджет, але і додаткову конкуренцію на місцевому ринку праці.

Безробіття в Йорданії в 2017 році досягла 15,8%, а серед молоді цей показник близько 30%. Крім цього, існують серйозні проблеми з бідністю. Понад 97% жителів Йорданії - це мусульмани. Попри ліберальні закони та культурне розмаїття країни, іммігранти повинні поважати традиції та звичаї чужої держави. В цілому йорданці дуже доброзичливий і гостинний народ. В країні теплий клімат, якісна медицина, прийнятні ціни й створені хороші умови для життя.

Дозвіл на роботу в Йорданії

Трудовий тиждень в Йорданії триває з неділі по четвер, робочий день зазвичай не перевищує 8 годин. Ставка прибуткового податку варіюється від 7 до 14%. Для офіційного працевлаштування іноземець повинен попередньо знайти роботодавця, відкрити візу та отримати дозвіл на роботу в Йорданії. Складність полягає в тому, що на вакансію не повинні претендувати місцеві жителі. Видає дозвіл на працевлаштування в Йорданії місцеве Міністерство праці. Спочатку документ діє протягом року, після чого продовжується.

Важливо.
Закони Йорданії передбачають спеціальний перелік закритих професій, в яких не можуть працювати іноземці. Наприклад, в області медицини, інженерії, адмініструванні, торгівлі, охорони, ремонту транспорту, перукарських послуг і деяких інших. Більш того, на посаді експертів, технічних фахівців і кваліфікованих робітників місцевим жителям віддається особливий пріоритет.

Для законного працевлаштування і безнапасного переїзду в Йорданію дуже важливо тісно взаємодіяти з місцевим роботодавцем і працівниками йорданського дипломатичного відомства в своїй країні.

Як знайти роботу в Йорданії

Динаміка підвищення рівня безробіття і велика кількість біженців роблять пошук роботи в Йорданії досить складним. Для заняття вакансії потрібно володіти серйозною кваліфікацією, досвідом і навіть унікальними навичками, які відсутні у місцевих фахівців. Офіційна мова в Йорданії - арабська. Багато жителів вільно володіють англійською, особливо в діловому середовищі. Робота в Йорданії без знання мови, мінімум англійської, практично недоступна.

Найбільше можливостей для працевлаштування в Йорданії зосереджено у великих містах - Ірбід і Ез-Зарка, а також столиці - Аммані. Тут функціонують великі міжнародні та транснаціональні компанії різних сфер діяльності, де в основному і зайняті більшість іноземців. Відвідайте Йорданію як турист, оціните місцеву культуру і побут. Цілком ймовірно, що таким чином знайти робоче місце виявиться легше. Переглядайте оголошення в йорданських газетах, наприклад, the Jordan Times.

Вакансії та зарплата в Йорданії в 2017 році

Йорданія вважається, країною з одним з найвищих показників якості життя населення в усьому близькосхідному регіоні. Близько 78% місцевих працівників зайняті в сфері послуг, до 20% працюють в промисловому секторі та лише 2% в сільському господарстві. Середня заробітна плата в Йорданії в 2017 році після сплати податків становить 450 йорданських динарів на місяць або 600 євро.

Дохід багато в чому залежить від професії. Наприклад, звичайний робітник може отримувати близько 400 євро, менеджер середньої ланки до 1000 євро, а досвідчений програміст від 2000 євро і більше. Іноземці, як правило, працюють в міжнародних організаціях і великих компаніях на позиціях кваліфікованих фахівців, де можна розраховувати на зарплату в 1000-1500 євро і вище.

Вакансії в Йорданії для українців у 2017 році є в області фінансів, інформаційних технологій, телекомунікацій, фармацевтичної галузі, деяких секторах промисловості. Наприклад, чоловіки можуть зайняти позиції будівельників і фахівців в енергетичній сфері. Окремо варто виділити туристичний напрямок. Робота в Йорданії для дівчат пропонується в готелях, барах, ресторанах, клубах та інших розважальних закладах.

В основному потрібні хостес, танцівниці та дівчата модельної зовнішності для так званої роботи з відвідувачами - консумацією (стимулювання клієнтів до здійснення покупок). Будьте вкрай обережні з подібним видом зайнятості. Менше довіряйте відгуками про роботу в Йорданії та покладайтеся на власний розум. Вибирайте тільки перевірених посередників або прямих роботодавців. Чоловіки можуть знайти роботу в Йорданії інструктором по дайвінгу. У любителів цього виду активного відпочинку Залив Акаба вважається одним з найпопулярніших туристичних місць у всьому світі.