Eurabota - работа в Европе
Статьи

Робота і вакансії в Відні


Відень - це одне з найкрасивіших міст Європи, яке регулярно посідає перші місця в різних міжнародних рейтингах за таким показником, як якість життя. В австрійській столиці приголомшлива архітектура і цікаві вулиці. Тут розташований знаменитий оперний театр, безліч парків і художніх галерей. Високий рівень економічного розвитку приваблює іноземців не тільки для роботи в Відні, але і для ведення власного бізнесу в Австрії.

Робота в Відні фото

Велика кількість студентів з-за кордону прагнуть здобути вищу освіту в Австрії, наприклад, в престижному Віденському університеті, який подарував світові 9 нобелівських лауреата, що значно полегшить процес пошуку роботи в Відні та дозволить залишитися в цьому прекрасному місті назавжди. Зарплати в Австрії після вирахування податків перевищують 2 200 євро на місяць, але жити в столиці вельми дорого. Далі, дізнаємося як знайти роботу в Відні в 2017 році.

ЗМІСТ

  1. Специфіка трудової міграції до Відня
  2. Як знайти роботу в Відні
  3. Вакансії та зарплата у Відні

Специфіка трудової міграції до Відня

За офіційною інформацією місцевих статистичних відомств, населення Відня в 2017 році становить понад 1,8 млн осіб. Це найбільше місто, а також головний політичний, економічний і культурний центр країни. За деякими оцінками, до 40% місцевих жителів є мігрантами, а в цілому етнічний склад столиці включає близько 182 національностей. За останні 10 років самі багаточленні групи іноземців, що іммігрували до Відня - це німці, румуни й сирійці.

Робота в Відні для українців та інших іноземців з країн СНД у 2017 році доступна в багатьох напрямках, включаючи інформаційні технології, промисловість, будівництво, медицину, туризм, сільське господарство і некваліфіковану працю, але пов'язана з величезною конкуренцією. Адже працевлаштування в успішній європейській державі приваблює безліч закордонних фахівців з різних куточків планети.

Столиця Австрії генерує близько чверті валового внутрішнього продукту країни та забезпечує робочими місцями до 800 тисяч осіб, багато з яких приїжджають працювати до Відня з довколишніх міст. За прогнозами місцевих експертів, зайнятість в місті буде тільки збільшуватися, але в основному коштом попиту на кваліфікованих технічних фахівців і працівників в області охорони здоров'я. Тому для успішного працевлаштування в Відні необхідно мати дефіцитну професію.

На відміну від громадян Австрії та володарів паспортів одного з держав Євросоюзу, трудові мігранти з третіх країн, включаючи Україну і Республіку Білорусь, для офіційного працевлаштування в Відні повинні пройти ряд складних процедур. Зокрема, заздалегідь знайти вакансію, підписати трудовий контракт, оформити дозвіл на роботу, відкрити робочу візу та отримати вид на проживання в Австрії. Зрозуміло, місцеві роботодавці воліють наймати австрійців або європейців.

При дотриманні певних умов іноземці можуть розраховувати на спрощену схему працевлаштування. Наприклад, в країні передбачено спеціальний дозвіл на роботу для дефіцитних і кваліфікованих претендентів з-за кордону - The Red-White-Red Card і тимчасова віза (6 місяців) для пошуку роботи безпосередньо у Відні - The Jobseeker Visa. У кожному разі потрібно набрати мінімальну кількість балів. Детальніше читайте в статті робота в Австрії.

Як знайти роботу в Відні

Знайти роботу фото

Столичний регіон Австрії є одним з найбагатших в Європі. Вдале географічне розташування забезпечує функціонування в Відні величезної кількості великих закордонних компаній і міжнародних організацій, включаючи представництва ООН, ОПЕК і МАГАТЕ. Складіть грамотне резюме та супровідний лист. Пишіть пропозиції про працевлаштування австрійським роботодавцям безпосередньо.

Зверніть увагу на великі компанії у Відні, наприклад, Raiffeisen Bank International, Erste Group, Telekom Austria, Frequentis, OMV. Дуже часто тут потрібні іноземні фахівці зі знанням тільки англійської, а в цілому робота у Відні без знання мови практично недоступна. У більшості випадків необхідно володіння німецькою на хорошому рівні.

Пошук роботи в Відні

Державна служба зайнятості Австрії - ams.at. Професійна соціальна мережа - linkedin.com. Австрійський міграційний урядовий портал - migration.gv.at

Вакансії та зарплата у Відні в 2017 році

У Відні дуже розвинена економіка, але більшість робочих місць зосереджено в сфері послуг. Особливо виділяються торгівля, нерухомість, лізинг, фінансовий і банківський сектор. На території міста функціонує близько 650 сільськогосподарських підприємств, а на околицях розташовано безліч виноградників. Крім того, Австрія вважається найбільшим туристичним центром Європи. У кожному з цих напрямків існують вакансії у Відні для українців у 2017 році.

Офіційної мінімальної оплати праці австрійське законодавство не передбачає. Ставки фіксуються в колективних угодах окремо для кожного сектора економіки. До сплати податків щомісячні доходи столичних працівників в більшості випадків перевищують 1 500 євро. Середня зарплата в Відні в 2017 році після всіх обов'язкових відрахувань становить близько 2 300 євро на місяць. Все залежить від професії, кваліфікації та досвіду.

Актуальні вакансії у Відні для українців з високою заробітною платою (понад 3 000 євро в місяць) - це програмісти, лікарі, інженери, будівельники та фінансисти. Популярні соціальні працівники та медсестри. А також на роботу до Відня часто запрошуються домогосподарки, няні, доглядальниці, покоївки, кухарі, офіціантки, продавці та представники деяких інших професій, що не вимагають особливої кваліфікації. Оплата праці тут від 1 200 євро і вище.