Eurabota - работа в Европе
Статьи

Робота і вакансії в Угорщині


Успіх трудової міграції в одну з розвинених країн залежить від ряду факторів, включаючи знання мов, кваліфікацію, досвід, вік і особисті якості іноземця. Більшість претендентів, розглядаючи різні напрямки для переїзду, в першу чергу, звертають увагу на заробітну плату, рівень життя, подальші перспективи, а вже потім на міграційне законодавство.

Привабливими державами в іммігрантів вважаються Німеччина, Великобританія, Ізраїль, Франція, Швейцарія та деякі інші лідери з економічного розвитку. Однак, конкуренція на ринку праці в цих країнах просто зашкалює. Часом набагато ефективніше буде вибір більш скромної європейської держави. Наприклад, Угорщини.

робота в Угорщині

Країна входить до складу ЄС з 2004 року. Комфортне розташування в центрі Європи та кордон із сімома державами, включно з Україною, сприяє налагодженню торгових зв'язків. Попри важкі наслідки від світової фінансової кризи, економіка поступово розвивається, інвестиції приходять, безробіття зменшується, сьогодні це близько 4,9%. Зовсім непогано для ЄС.

Робота в Угорщині для українців у 2017 році - це хороший старт для переїзду в Європу назавжди або тимчасового поповнення сімейного бюджету. Зрозуміло, не все так просто. У будь-якій державі ЄС робоча сила з третіх країн знаходиться практично під мікроскопом. Отже, спробуємо розібратися як знайти роботу в Угорщині в 2017 році, позначимо доступні вакансії та зарплати, ознайомимося з процедурою переїзду.

ЗМІСТ

 1. Працевлаштування в Угорщині для іноземців
 2. Вакансії та зарплата в Угорщині в 2017 році
 3. Пошук вакансії в Угорщині

Працевлаштування в Угорщині для іноземців

Трудове законодавство Угорщини побудовано з урахуванням інтересів місцевих жителів і громадян ЄС. Тобто в першу чергу право на роботу мають ці дві категорії. Якщо угорський роботодавець бажає найняти фахівця з країн СНД, припустимо, України, потрібно отримати спеціальний дозвіл. Для цього відомості про вакансії передаються в місцеве бюро праці. Щоб було прийнято позитивне рішення необхідним є дотримання 3 основних умов:

 • протягом як мінімум 15 днів на вакансію не претендують угорці або громадяни ЄС;
 • досвід, освіту і кваліфікація іноземця відповідають робочому місцю;
 • підтверджено задовільний стан здоров'я закордонного фахівця (медична довідка).

Звідси можна зробити висновок, що знайти роботу в Угорщині досить складно, однак, і в інших розвинених країнах вимоги ідентичні. Якщо порівняти рівень конкуренції та додати порівняно невелику заробітну плату, яка не дуже приваблює громадян ЄС, то угорський ринок праці цілком доступний. Тим паче, професіонали, особливо зі знанням угорської, іноді тільки англійської мови, мають хороші шанси на працевлаштування.

Для деяких працівників з-за кордону дозвіл бюро праці зовсім не потрібно, тому процедура переїзду в Угорщину значно спрощується, наприклад:
 1. Професійні спортсмени з чинним трудовим контрактом.
 2. Вчені та діячі мистецтв, що працюють в Угорщині на запрошення одного з акредитованих закладів освіти або культурних установ.
 3. Керівники представництв іноземних компаній в Угорщині.
 4. Керівники вищої ланки в угорських підприємствах з іноземним капіталом.
 5. Співробітники дипломатичних відомств.
 6. Працівники компаній зі значною часткою іноземних інвестицій, за умови, що кількість закордонних фахівців не перевищує 2% всього штату співробітників.
 7. Ключові працівники, що займають посади в угорських фірмах на підставі міжнародних договорів.

У разі затвердження вакансії в Угорщині за іноземцем і отримання дозволу на роботу, в угорському консульстві оформляється довгострокова віза (тип D). Термін розгляду заявки на візу з можливістю працевлаштування може розтягнутися до двох місяців. Після приїзду потрібно звернутися в імміграційну службу Угорщини за дозволом на проживання. Зазвичай перший дозвіл на роботу видається на один рік з правом подальшого продовження.

Важливо. Виконайте всі вимоги місцевої влади та працюйте офіційно. Інакше загрожують штрафи та заборона на в'їзд до Угорщини на термін до 10 років.

Вакансії та зарплата в Угорщині в 2017 році

На жаль, сьогодні угорські заробітні плати одні з найнижчих в ЄС. Якщо основна мета трудової імміграції в Угорщину - це багаторазове підвищення рівня доходу, забудьте про це. З іншого боку, в порівнянні з тією ж Україною це цілком прийнятні цифри. Середня заробітна плата в Угорщині в 2017 році - 570 євро в місяць, після вирахування податків. Це більше ніж в Румунії чи Болгарії, але менше ніж в Латвії чи Литві. До слова, за 2016 рік Угорщина показала один з найгірших результатів в ЄС за ростом середньої оплати праці, зниження близько 12% або 70 євро. Мінімальна заробітна плата в Угорщині - 350 євро в місяць.

При виборі вакансії в Угорщині в 2017 році для українців та інших іноземців з країн СНД, якщо мова йде про престижну і високооплачувану роботу, основну увагу варто приділити численним представництвам міжнародних компаній. Основні маси таких фірм розташовані, природно, в столиці Угорщини - Будапешті. Наприклад, Vodafone, Nestle, Phillips, Nokia, IBM і багато інших.

Хороші шанси знайти роботу в Угорщині мають програмісти та досвідчені інженери. Є вакансії в сфері банківських послуг, бухгалтерського обліку, менеджменту. Часто потрібні водії-міжнародники (далекобійники) зі стажем. Також присутній попит на некваліфіковану працю, іноді без жорстких вимог до угорської мови. Зазвичай це робота в сфері сільського господарства або персоналу, що обслуговує в туристичному, готельному та ресторанному бізнесі. В цілому іноземці в Угорщині можуть розраховувати на зарплату в 500-600 євро на місяць, кваліфіковані співробітники близько 1000 євро.

Пошук вакансії в Угорщині

Велика кількість робочих місць на угорському ринку праці відсутня у відкритому доступі. Тобто самостійний пошук вакансії в Угорщині для українців у 2017 році може бути більш ефективним, якщо попередньо з'їздити в цю країну як турист. На місці знайти роботу набагато легше.

Друзі та знайомі, які вже мають досвід або в даний час працюють в Угорщині це також великий плюс. Рекомендації та зв'язки ніхто не скасовував, і Угорщина в цьому плані не є винятком. В інших випадках для пошуку вакансії знадобиться інтернет і терпіння. Використовуйте якомога більше джерел інформації.