Eurabota - работа в Европе
Статьи

Робота і вакансії в Тунісі


Туніс - це держава, розташована на Півночі Африки, омивається Середземним морем і є одним з найпопулярніших туристичних напрямків у громадян країн СНД. Крім того, значна кількість іноземців, включаючи українців, направляються в Туніс не тільки відпочити, а й з метою працевлаштування. Туніська економіка входить в число найбільш успішних в регіоні. Навіть попри політичну напруженість останніх років, країна стабільно розвивається, хоча інвестиційний клімат дещо знизився.

Робота в Тунісі для українців у 2017 році в основному доступна в сфері туризму, наприклад, часто потрібні аніматори та гіди, також пропонуються вакансії в галузі медицини та освіти. Офіційна мова в країні арабська, проте більша частина місцевих жителів вільно спілкуються французькою, особливо в сфері торгівлі та послуг. Населення Тунісу в 2017 році становить 11,1 млн осіб. Безробіття в районі 15,5%. Основний торговий партнер - це країни Європейського союзу, вагома частина експорту включає одяг, вироби з текстилю, сільгосппродукцію і нафтопродукти.

Туніс фото 

Уряд Тунісу докладає багато зусиль для підвищення рівня життя місцевих громадян, особлива увага приділяється розвитку інфраструктури та сфери освіти. Проте середні заробітні плати в країні дуже низькі (до 200 євро), іноземці часто отримують більше. Далі, дізнаємося як влаштуватися на роботу в Тунісі, позначимо способи пошуку робочих місць без посередників, а також визначимо популярні вакансії та рівень зарплат у 2017 році.

ЗМІСТ

  1. Як виїхати на роботу в Туніс
  2. Робота в Тунісі без посередників. Пошук вакансії.
  3. Вакансії та зарплата в Тунісі в 2017 році

Як виїхати на роботу в Туніс

У Тунісі проживають десятки тисяч іноземців, з певних історичних причин особливо багато в країні французів і італійців, але є й інші національності, в тому числі й українці. В принципі умови життя в цій державі цілком прийнятні. У Тунісі низькі ціни, багата культура, комфортний клімат, привітні жителі. Одна з головних проблем країни в останні роки пов'язана з безпекою. Все-таки терористичні акти в Тунісі іноді відбуваються і це потрібно розуміти. З іншого боку, і найрозвиненішим країнам Європи не вдається уникнути аналогічних трагедій.

Основна вимога до іноземця для законного працевлаштування в Тунісі полягає в попередньому пошуку місцевого роботодавця, який виступить як спонсор та оформить кандидату дозвіл на роботу. Незалежно, від терміну дії трудового контракту (сезонна або довгострокова робота) для заняття вакансії необхідно володіти певними навичками, зокрема, це стосується освіти, досвіду і знання мови. В основному потрібна французька та англійська, ідеальний варіант володіти арабською. Кваліфікація і мовні навички підтверджуються дипломами або сертифікатами.

Процес отримання дозволу на роботу в Тунісі може затягнутися на 1-2 місяці та є досить складним. Можливо, будуть потрібні консультації профільних компаній або юристів. При короткострокових поїздках в Туніс (до 3 місяців) в туристичних цілях багатьом іноземцям, в тому числі й громадянам України, віза не потрібна. Однак, легальна робота в Тунісі вимагає попереднього оформлення робочої візи. Після переїзду в місцевому відділенні поліції за місцем прописки запитується дозвіл на проживання. Для цього потрібно мати трудовий контракт на термін не менше 6 місяців і підтвердження наявності місця для проживання в Тунісі.

Трудовий контракт фото

Розглядає заяви на видачу дозволів на роботу іноземцям Міністерство професійної підготовки та зайнятості Тунісу. Обов'язковою умовою для прийняття позитивного рішення є відсутність претендентів на вакансію серед місцевих громадян і економічна обґрунтованість найму закордонного співробітника. Деяким фахівцям знайти роботу і переїхати в Тунісі набагато легше, це відноситься до керівників компаній і менеджерів вищої ланки, медичних працівників, співробітників міжнародних компаній і власників деяких інших професій, наприклад, банкірам та фінансистам.

Більш докладно про процедуру трудової міграції в Туніс читайте на офіційному сайті місцевого Міністерства професійної підготовки та зайнятості - emploi.gov.tn.

Робота в Тунісі без посередників. Пошук вакансії.

Як уже згадувалося для успішного пошуку вакансії в Тунісі в 2017 році для українців та інших іноземців необхідно володіти англійською, французькою, а найкраще арабською мовою. Попри значну кількість російськомовних туристів, більшість роботодавців висувають цю вимогу в якості основної. Робота в Тунісі без знання мови, принаймні, англійської на високому рівні, практично недоступна. Звертайте увагу на великі населені пункти, столицю країни - Туніс, а також міста Сфакс і Сус.

Відвідайте Туніс за туристичною путівкою і виділіть час на пошук вакансії. Спілкуйтеся з місцевими жителями та трудовими мігрантами, переглядайте оголошення в місцевих газетах та інших друкованих виданнях. Знайдіть роботодавця і напишіть пропозицію про працевлаштування безпосередньо, особливо якщо це міжнародна компанія. Для того щоб знайти роботу в Тунісі самостійно знадобиться інтернет і терпіння. Увійдіть у професійній соціальній мережі - linkedin.com, заходите на тематичні форуми та аналізуйте сайти з вакансіями.

Вакансії та зарплата в Тунісі в 2017 році

В даний час, ситуація із забезпеченням зайнятості жителів Тунісу досить складна. Про це свідчить і рівень безробіття - 15,5%. Трохи більша частина місцевого населення зайнята в сфері послуг, одна третина працевлаштована в промисловості та на частку сільського господарства припадає близько 15%. Мінімальна оплата праці в Тунісі залежить від кількості робочих годин і професії, в поточному році це від 246 до 286 туніських динарів (100-115 євро). Середня заробітна плата в Тунісі в 2017 році не перевищує 150-200 євро щомісяця.

Заробітня плата фото

Знову ж таки, багато що залежить від освіти та досвіду працівника. Кваліфіковані іноземні фахівці можуть розраховувати на суму в 500-700 євро і вище. Особливо в сфері медицини та фінансів. Якщо взяти доступні вакансії в Тунісі для українців у 2017 році, то перш за все потрібні молоді люди в сфері готельно-ресторанного та готельного бізнесу. Наприклад, для роботи в Тунісі аніматорами, гідами, адміністраторами, офіціантами, прибиральницями, барменами.

Часто потрібні хірурги, кардіологи, педіатри та травматологи. Зазвичай пропонуються контракти мінімум на 3 роки з правом подальшого продовження, заробити можна від тисячі євро на місяць і більше. З інших видів зайнятості в Тунісі для іноземців варто відзначити перекладачів, викладачів і в меншій мірі володарів інженерних професій.