Eurabota - работа в Европе
Статьи

Робота і вакансії в Цюріху


Швейцарський Цюрих займає перші місця в світі серед міст з найбільш комфортними умовами для життя. Тут розташована одна з найбільших в Європі фондових бірж, функціонує безліч фінансових і банківських установ. У Цюриху ідеальна інфраструктура і безпрецедентний рівень безпеки. Створені оптимальні умови для іноземців, щоб відкрити власний бізнес у Швейцарії або вести професійну діяльність в якості найманого працівника.

Цюріх фото

Робота в Цюриху для українців та інших іноземців у 2017 році - це дуже приваблива перспектива з точки зору побудови майбутньої кар'єри та забезпечення стабільно високого доходу. Зарплати в Швейцарії одні з найвищих у світі, а в Цюриху показники трохи вище середнього по країні. Зрозуміло, претендентам з-за кордону знайти роботу в цьому місті дуже складно. Далі, розглянемо специфіку трудової міграції, способи пошуку робочого місця, актуальні вакансії та зарплати в Цюриху в 2017 році.

ЗМІСТ

  1. Трудова міграція в Цюрих
  2. Як знайти роботу в Цюриху
  3. Вакансії та зарплата в Цюриху

Трудова міграція в Цюрих

Цюрих розташований в північно-східній частині Швейцарії на березі однойменного озера і простягається вздовж річки Ліммат. Це найбільше місто країни з населенням у 2017 році близько 405 тисяч чоловік. Не менш третини місцевих жителів іноземного походження, які представляють більш ніж 166 країн світу. Найчисленніші етнічні групи - це німці та італійці.

Високооплачувана робота в Цюриху є далеко не єдиним стимулом для трудових мігрантів, щоб переїхати в це красиве місто. Крім річок і озер, зовсім поруч простягаються Швейцарські Альпи. У Цюриху відкрито безліч музеїв, галерей і театрів. Функціонують модні бари, ресторани та нічні клуби. Історичні пам'ятки зосереджені переважно в старій частині міста.

Цюрих складається з 34 кварталів, які об'єднані в 12 районів і одна з головних проблем працівників з-за кордону стосується оренди житла. Нерухомість тут дуже дорога і має величезний попит. Понад 200 тисяч осіб, що працюють в Цюриху, проживають за межами населеного пункту. Більш того, багато фахівців кожен день їздять на роботу з сусідніх країн, зокрема, з Німеччини.

За статистикою, кожне дев'яте робоче місце в Швейцарії знаходиться в Цюриху. У місті розташовані близько 40% штаб-квартир всіх банківських установ країни, а кантон Цюрих має одну з найсильніших регіональних економік не тільки Європи, а й світу. Місцеві роботодавці пропонують прогресивні умови праці, включаючи справедливу заробітну плату і вигідне соціальне забезпечення.

Багато в чому завдяки ефективній системі вищої освіти Швейцарії, місцева робоча сила вважається однією з найбільш продуктивних і кваліфікованих на планеті. Крім того, досвідчені фахівці з різних країн прагнуть знайти роботу в Женеві, Цюриху, Базелі та інших великих швейцарських містах. На жаль, успіху добиваються лише одиниці. Конкуренція за робочі місця тут величезна.

Робота в Цюриху для українців та інших іноземців з третіх країн, тобто тих які не входять до складу Європейського союзу і ЄАВТ (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія), передбачає попередній пошук роботодавця, оформлення дозволу на роботу і відкриття швейцарської робочої візи. Процедура досить складна і може розтягнутися на кілька місяців.

Швейцарська робоча віза

Після переїзду в Цюрих іноземець отримує вид на проживання в Швейцарії з правом на працевлаштування. Одна з головних особливостей швейцарського ринку праці полягає в системі квотування іноземної робочої сили. В першу чергу, вакансії займають громадяни Швейцарії, а потім власники паспортів країн ЄС і ЄАВТ. Для працівників з інших регіонів світу в більшості випадків встановлюються спеціальні щоквартальні квоти.

Як знайти роботу в Цюриху

Для успішного пошуку роботи в Цюриху іноземець повинен володіти безумовними конкурентними перевагами, які підтверджуються дипломом про вищу освіту, високим рівнем кваліфікації та досвідом роботи. Не менш важливим є володіння офіційною мовою. Для Цюриха - це німецький. Іноді досить впевненої англійської. Менш поширені французька, італійська та іспанська.

Для роботи в Цюриху в основному залучаються іноземні претенденти, які можуть внести реальний внесок у місцеву економіку і успішно інтегруватися в соціально-культурне життя міста. Складіть грамотне резюме та супровідний лист. Пишіть пропозиції про працевлаштування великим роботодавцям безпосередньо. Наприклад, в Цюриху функціонують такі компанії, як UBS, Credit Suisse, Swiss Life, Swiss Re та ABB.

Не варто забувати про представництва міжнародних компаній в Цюриху, які часто потребують фахівців з-за кордону - від інтернет-гіганта Google до автомобільних виробників BMW, Ford і Volvo. Аналізуйте ринок праці та шукайте вакансії в Цюриху за допомогою інтернету. Відвідуйте тематичні форуми, спеціалізовані сайти та групи в соціальних мережах.

Вакансії та зарплата в Цюриху в 2017 році

Робоча сила Цюриха налічує понад 330 тисяч осіб, при цьому близько 90% зайняті в сфері послуг. Більше третини місцевого ВВП і чверть робочих місць генерує фінансовий сектор. Важливе місце в економіці займають інноваційні підприємства як малі, так і великі. Актуальні вакансії в Цюриху для українців у 2017 році зосереджені в сфері банківської справи та страхування, бізнес-послуг, досліджень і розробок.

Вельми успішно в Цюриху розвиваються область туризму, біотехнології, медицина, фармацевтика, логістика, сектор IT, автомобільна та аерокосмічна галузі. Багато професій в Швейцарії регулюються і повинні бути визнані, зокрема, це відноситься до лікарів або медсестрер. У сфері некваліфікованої праці робота в Цюриху для українців практично недоступна.

У Цюриху працівники абсолютно різних професій заробляють дуже великі гроші. Наприклад, до сплати податків рядовий водій отримує близько 3,5 тисяч євро на місяць, а досвідчений лікар понад 9 тисяч. Мінімальна погодинна ставка кваліфікованого фахівця з дипломом місцевого закладу освіти не нижче 22,85 швейцарських франків. Середня зарплата в Цюриху в 2017 році становить близько 6 тисяч євро на місяць.