Eurabota - работа в Европе
Статьи

Робота і вакансії в Стамбулі


Працевлаштування в Стамбулі в 2017 році означає переїзд і здійснення професійної діяльності в одному з найбільших міст світу. Тільки цей важливий факт свідчить про величезну різноманітність напрямків для пошуку вакансії, але разом з тим і величезну конкуренцію, на місцевому ринку праці.

Значні розміри та зручне географічне розташування між Чорним і Мармуровим морями на берегах протоки Босфор зробили Стамбул основним економічним, торговим і промисловим центром країни. Більшість трудових мігрантів, які планують знайти роботу в Туреччині, в першу чергу, направляються в турецьку столицю Анкару і місто Стамбул.

Робота в Стамбулі

Сучасна Туреччина - це динамічно розвивальна країна з величезним потенціалом для подальшого зростання. Найважливіший міст, що з'єднує країни Європи та Азії. Навіть політична напруженість на кордонах і всередині держави не завдає істотної шкоди турецькій економіці. Тому робота в Стамбулі для українців у 2017 році доступна власникам широкого кола професій.

Крім працевлаштування, чимало вихідців з пострадянського простору відкривають в Туреччині бізнес, мільйони людей відвідують країну в туристичних цілях, багато студентів вступають до престижних турецькі університети. Далі, поговоримо докладніше про особливості працевлаштування в Стамбулі, варіантах пошуку робочого місця, актуальні вакансії та зарплати, на які можна розраховувати в 2017 році.

ЗМІСТ

  1. Специфіка трудової міграції в Стамбул
  2. Як знайти роботу в Стамбулі
  3. Вакансії та зарплата в Стамбулі в 2017 році

Специфіка трудової міграції в Стамбул

Населення Стамбула в 2017 році становить понад 14,8 млн осіб. Це найбільше місто в Туреччині та в Європі в цілому. До речі, Москва знаходиться на другому місці з кількістю жителів в районі 12,4 млн. Основна територія Стамбула розташована в європейській частині й менша в азіатській. Ділове та торговельне «серце» міста зосереджено саме в Європі, де і намагаються знайти роботу більшість іноземців. Не забувайте, що домінанта релігія в Туреччині - іслам. Традиції та цінності чужої країни потрібно поважати.

Стамбул дуже древнє й барвисте місто з величезною кількістю історичних пам'яток, палаців, колоритних ринків, сучасних місць для розваг і проведення дозвілля. У численних нічних клубах та інших розважальних закладах, а також у великих торгових центрах і за прилавками звичайних магазинів нерідко можна зустріти робочих російськомовних громадян. Безпосередня комунікація зі співвітчизниками - це хороший спосіб пошуку вакансії в Стамбулі.

Вартість життя в Стамбулі перевищує інші турецькі міста, та й заробити тут можна значно більше. Головне, знайти гідне робоче місце, що зробити дуже непросто. Безробіття в Туреччині тримається на рівні 11-12% і тенденції до збільшення зайнятості в 2017 році не проглядається. Стамбул не є винятком, хоча і пропонує досить багато вакансій для іноземців. За високооплачувані робочі місця доведеться конкурувати не тільки з місцевими жителями, а й з вихідцями з різних регіонів світу.

Турецькі компанії не поспішають витрачати час на проходження бюрократичних процедур, пов'язаних з найманням іноземних працівників, особливо низької кваліфікації. Тим більше що вимоги до заробітної плати та інших соціальних гарантій нарівні з турецькими громадянами роблять цей процес ще більш складним. Тому дуже часто українці працюють в Стамбулі нелегально. Так надходити категорично не рекомендується.

Місцева влада жорстко борються з незаконною трудовою міграцією та депортація з країни практично гарантована. Не кажучи вже про інші ризики, пов'язаних із забезпеченням безпеки та цивільних прав для осіб, які перебувають в Туреччині на нелегальному становищі.

Для офіційного працевлаштування в Стамбулі іноземець повинен попередньо виконати наступні кроки:
  • Знайти роботодавця і підписати трудовий контракт.
  • Оформити дозвіл на роботу і відкрити робочу візу.
  • Приїхати в Стамбул і отримати вид на проживання в Туреччині.

Всі дії координуються з турецьким роботодавцем і працівниками дипломатичного відомства Туреччини в країні іноземця. Зазвичай дозвіл на роботу в Стамбулі видається на один рік з правом продовження і строго прив'язана до вакансії. Посвідка на проживання оформляється протягом 30 днів з моменту переїзду.

Більш детальну інформацію про порядок отримання дозволів на проживання в Стамбулі можна отримати на офіційному сайті Генерального управління з імміграційних питань МВС Туреччини - e-ikamet.goc.gov.tr.

Як знайти роботу в Стамбулі

За відгуками багатьох претендентів роботи в Стамбулі з України отримати робочу візу в Туреччину з кожним роком стає тільки складніше. Виходячи з рівня кваліфікації, освіти та досвіду спочатку тверезо оцініть свої шанси на працевлаштування, особливо якщо робоче місце передбачає високий оклад. Про процедуру визнання закордонних дипломів в Туреччині читайте тут.

Робота в Стамбулі без знання мови в 95% випадків має на увазі некваліфіковану працю, часто нелегальний. Володіння англійською, а ще краще турецьким - це велика перевага. Безвізовий режим з Туреччиною для туристичних поїздок дозволяє українцям приїхати в Стамбул в короткі терміни. Протягом 2-3 місяців можна не тільки відпочити, а й знайти роботодавця або пройти співбесіду.

У Стамбулі функціонує багато міжнародних і транснаціональних компаній, а також великих турецьких фірм і організацій, які використовують найману працю іноземців. Не полінуйтеся скласти якісне резюме та супровідний лист. Лаконічно опишіть свої переваги, досвід, унікальні здібності та навички. Надсилайте листи-пропозиції про працевлаштування безпосередньо через спеціальні розділи на офіційних сайтах роботодавців.

Пошук роботи в Стамбулі

Міністерство праці та соціального забезпечення Туреччини - csgb.gov.tr

Вакансії та зарплата в Стамбулі в 2017 році

Стамбул фото

Стамбул дуже контрастне місто в плані працевлаштування. Закордонні здобувачі абсолютно різної кваліфікації мають шанс на пошук робочого місця. Зрозуміло, на гідну оплату праці (понад 1500-2000 євро на місяць) можуть розраховувати виключно досвідчені іноземні фахівці.

Наприклад, інженери, програмісти, педагоги, медики, співробітники міжнародних компаній, перекладачі. За аналогією з багатьма іншими містами Туреччини вакансії в Стамбулі в 2017 році для українців та інших іноземців з країн СНД пропонуються в туристичній галузі, сфері торгівлі, харчової та швейної промисловості.

Велика кількість сучасних торгових центрів і магазинів дозволяють іноземцям працювати в Стамбулі продавцями та консультантами. Іноді навіть з мінімальними навичками турецького та англійської мови. У сфері туризму і розваг потрібні гіди, аніматори, масажистки, танцівниці, хостес. Зарплата в межах 800-1200 євро.

Офіційна щомісячна мінімальна оплата праці в Туреччині, включаючи Стамбул, дорівнює 1777,5 турецьким лірам (близько 445 євро). Після вирахування податків в розпорядженні працівника залишається в районі 350 євро. За місцевими законами іноземці мають рівні трудові права з турецькими громадянами. Середня заробітна плата в Стамбулі в 2017 році становить 1200-1500 євро на місяць. Це найвищий показник по країні.

У сфері некваліфікованої праці актуальні вакансії в Стамбулі для чоловіків - це вантажники, прибиральники, різнороби, водії, помічники кухаря. Дівчата можуть працювати в Стамбулі покоївками, гувернантками, хатніми робітницями, прибиральницями, помічницями по господарству, нянями, доглядальницями по догляду за хворими та людьми похилого віку.

Як правило, це один з найбільш низькооплачуваних варіантів зайнятості. В середньому можна заробити до 500-700 євро на місяць. З іншого боку, досить часто працівникам надається безкоштовне житло і харчування. Ще раз нагадаємо - працюйте в Стамбулі виключно офіційно та уважно читайте трудовий контракт.