Eurabota - работа в Европе
Статьи

Робота в Словаччині без посередників


Словаччина - це невелика держава в центральній частині Європи. Відсутність морського побережжя не робить країну менш привабливою як для туристів, так і потенційних іммігрантів. Велика кількість національних парків, озер, гірських вершин і красива природа, створюють комфортні умови для життя і роботи в Словаччині.

Після розпаду Радянського союзу і від'єднання від Чехії в 1993 році, Словацька Республіка проводить досить ефективні реформи, економіка відкрита і в основному орієнтована на експорт, доходи від якого формують понад 90% ВВП. З 2004 року країна входить до складу Європейського союзу, а в 2009 році приєдналася до зони євро. Населення Словаччини в 2017 році становить 5,4 млн осіб, десь половина з якого - це робоча сила.

робота в Словаччині

Попри досить високий рівень безробіття, близько 9%, іноземцям знайти вакансії в Словаччині в 2017 році цілком реально. Як і в більшості країн Східної та Центральної Європи, місцеві фахівці масово їдуть в більш розвинені сусідні країни в пошуках високої зарплати. Тому кваліфіковані закордонні кадри мають можливість заповнити прогалини на місцевому ринку праці.

Великі шанси на працевлаштування у представників медичних та будівельних професій, досвідчених програмістів та інженерів. На популярну в громадян СНД некваліфіковану працю вакансії також знайдуться. Але про все по черзі. Далі в статті розглянемо процес переїзду на роботу до Словаччини, дізнаємося які вакансії та зарплати доступні в 2017 році, поговоримо про способи пошуку робочого місця без посередників.

ЗМІСТ

 1. Працевлаштування в Словаччині
 2. Як знайти роботу в Словаччині
 3. Вакансії та зарплата в Словаччині в 2017 році
 4. Робоча віза в Словаччину у 2017 році

Працевлаштування в Словаччині

Основною складністю при трудової міграції в Словаччину для іноземців з третіх країн, в тому числі для громадян України, є процес затвердження дозвільних документів. На відміну від працівників з ЄС, які мають право цілком вільно здійснювати професійну діяльність на словацькій території, претендентам з СНД потрібно пройти наступні етапи:

 1. Пошук словацького роботодавця і підписання трудового контракту.
 2. Отримання дозволу на роботу в Словаччині.
 3. Звернення в Консульство Словаччини за робочою візою і дозволом на проживання.
 4. Переїзд в Словаччину.

Причому послідовність дій повинна бути проведена в строгому порядку з вищепереліченими пунктами. Головна проблема полягає в переконанні місцевого роботодавця в своїх конкурентних перевагах, адже для заняття вакансії на відкрите робоче місце не повинно бути претендентів серед громадян ЄС і самих словаків.

Відповідно рівень кваліфікації й мовні навички, англійська і словацький, відіграють вирішальну роль. Особливо якщо мова йде про престижну і високооплачувану роботу. Шукачам некваліфікованих вакансій в Словаччині впоратися з цим завданням навіть легше, на багато видів робіт європейці просто не погоджуються.

Робоче місце фото

Якщо робоче місце знайти вдасться (способи пошуку вакансії дивіться нижче), то з великою часткою ймовірності словацька компанія надасть необхідне сприяння в оформленні необхідних документів. Дозвіл на роботу видає Управління у справах праці, соціального забезпечення та сім'ї Словаччини.

Як правило, до заяви додається підтвердження кваліфікації іноземного фахівця, а для деяких вакансій може знадобитися медична довідка. Термін розгляду не перевищує одного місяця. Процес надання посвідки на проживання в Словаччині знаходиться в компетенції місцевих відділень поліції. Перелік необхідної документації узгоджується зі співробітниками словацького Консульства.

Види дозволів на роботу в Словаччині

Довгострокове. Максимальний період, на який іноземець може отримати дозвіл на роботу в Словаччині складає не більше 2 років. Зазвичай документ видається на 1 рік, з правом продовження.

Короткострокове. Тимчасове або сезонне працевлаштування в Словаччині на термін до 6 місяців. Повторний дозвіл на роботу можна отримати після піврічної перерви.

ВАЖЛИВО. У разі зміни роботодавця або сфери діяльності, зазначеної в дозволі на роботу, всю процедуру потрібно пройти заново.

Як знайти роботу в Словаччині. Шукаємо вакансії самостійно.

Ідеальний варіант для самостійного пошуку вакансії в Словаччині для українців - це відвідати країну як турист. Протягом декількох тижнів можна спробувати вийти на роботодавця або, в крайньому випадку, поспілкуватися з місцевими жителями та скласти більш об'єктивне уявлення про ситуацію на ринку праці. Не забувайте, що в більшості випадків володіння словацькою мовою буде обов'язковою умовою для успішного працевлаштування. Професійна соціальна мережа - linkedin.com

Вакансії та зарплата в Словаччині в 2017 році

Зарплата

У порівнянні з іншими країнами ЄС оплата праці в Словаччині знаходиться на досить низькому рівні. Проте для жителів третіх країн цього буває цілком достатньо. Так, середня заробітна плата в Словаччині в 2017 році після вирахування податків близько 705 євро на місяць, приблизно можна порівняти з Польщею. У великих містах, наприклад, столиці - Братиславі, цей рівень відповідно вище. Мінімальна заробітна плата - 435 євро. Найбільше в Словаччині отримують фінансисти, банківські працівники, юристи, архітектори, менеджери вищої ланки, пілоти, в середньому близько 2000-2500 євро на місяць. Некваліфіковану працю оцінюють дуже низько - 400-500 євро на місяць. Доступні вакансії в Словаччині в 2017 році для українців чи білорусів можна розділити на дві категорії.

Кваліфікована робота. Іноземці з достатнім досвідом, освітою і знанням словацької мови, іноді тільки англійської, можуть претендувати на роботу в сфері IT та області медицини. Також цінуються професійні інженери та будівельники. Є попит на водіїв-міжнародників (далекобійники). Заробити можна більше ніж 1000 євро на місяць.

Некваліфікована робота. Як правило, мається на увазі тимчасове працевлаштування, часто без особливих мовних навичок і вимог до освіти. Але далеко не завжди. У 2017 році громадянам України пропонують роботу в Словаччині на будівництвах, продовольчих складах, заводах, у сільському господарстві. Традиційно потрібні няні, доглядальниці, прибиральники, офіціанти, помічники кухаря та інші представники низькооплачуваних професій. Заробіток варіюється від 400 до 1000 євро.

Робоча віза в Словаччину у 2017 році

Для законного перебування та працевлаштування в Словацькій Республіці більше ніж 90 днів іноземцям з країн СНД необхідно отримати робочу візу і дозвіл на проживання. Для цього в словацьке консульство подаються такі документи:

 1. Заповнені бланки заяв як на візу, так і на посвідку на проживання (перекладені на словацьку мову).
 2. Три кольорові фотографії (3,5 х 4,5 см).
 3. Довідка про відсутність судимості.
 4. Медична довідка, яка виключає наявність серйозних захворювань.
 5. Підтвердження наявності житлової площі в Словаччині (у власності або оренді).
 6. Медична страховка.
 7. Копія трудового контракту та підтвердження наявності дозволу на роботу.

Залежно від ситуації співробітники Консульства Словаччини можуть зажадати додаткові документи. Термін розгляду може розтягнутися на кілька місяців. Якщо документи в порядку іноземцю відкриють робочу візу, а після прибуття на словацьку територію видадуть вид на проживання.