Eurabota - работа в Европе
Статьи

Робота і вакансії в Сербії


Сербія - це невелика держава в південно-східній частині Європи, яка не має виходу до моря, проте, для туристів доступні безліч мальовничих та історичних місць, особливою популярністю користуються санаторно-курортні та оздоровчі напрямки. В країні комфортний клімат, помірні ціни, доброзичливі люди. Проте робота в Сербії для українців у 2017 році - це не найкращий спосіб істотного підвищення добробуту.

Робота в Сербії

Безробіття в Сербії в 2017 році в залежності від регіону досягає 13,8%. Чи не повністю вирішені економічні та політичні проблеми, високий рівень корупції та брак іноземних інвестицій не дозволяють створювати досить нових робочих місць, що, у свою чергу, посилює конкуренцію і робить процес працевлаштування в Сербії для іноземців більш складним. Однак, при належному завзятості знайти роботу в цій країні цілком можливо. Далі, розберемося з основними варіантами пошуку вакансії в Сербії та процедурою переїзду працівників з-за кордону.

ЗМІСТ

  1. Як виїхати на роботу до Сербії
  2. Працевлаштування в Сербії. Пошук вакансії.
  3. Вакансії та зарплата в Сербії в 2017 році

Як виїхати на роботу до Сербії

Короткострокова поїздка до Сербії (до 30 днів) в туристичних цілях для громадян України не передбачає оформлення візи. Це правило може полегшити пошук сербського роботодавця, проходження співбесіди та підписання трудового контракту. Проте для здійснення трудової діяльності в Сербії, відповідно до місцевого закону «Про працевлаштування іноземців», закордонний здобувач зобов'язаний отримати робочу візу, дозвіл на роботу і тимчасову посвідку на проживання.

Після прибуття до Сербії протягом доби необхідно звернутися до місцевого департамент поліції, який відповідає за надання дозволу на тимчасове перебування. Зазвичай документ видається на один рік з правом продовження на той же період. Зрозуміло, попередньо повинен бути підписаний трудовий контракт і оформлено дозвіл на роботу, яке для іноземного співробітника отримує роботодавець.

Вимоги для отримання дозволу на роботу в Сербії

  1. Протягом місяця на вакансію не претендують місцеві жителі.
  2. Вільне робоче місце виникло не коштом звільнення працівника в результаті будь-яких економічних або організаційних змін.
  3. Підписаний робочий контракт з умовами праці відповідно до місцевих вимог.

Крім того, іноземець повинен мати достатню кваліфікацію, знання й досвідом для виконання професійної діяльності, що також перевіряється Національною службою зайнятості Сербії, відповідальної за видачу дозволів на працевлаштування. Для сезонної роботи в Сербії терміном до півроку протягом 12 місяців, наприклад, в будівництві або сільському господарстві, може знадобитися гарантія від роботодавця про надання здобувачеві житла і забезпечення харчуванням на період трудової діяльності.

Також в Сербії передбачено отримання особистого дозволу на роботу, що дозволяє іноземцю вести власний бізнес на сербській території та дозвіл для особливих випадків, наприклад, стажування, працевлаштування керівних співробітників або експертів в певній сфері. За порушення законодавства Сербії за наймання іноземних працівників передбачені великі штрафи, аж до 8 тисяч євро, а також заборона на роботу в країні в майбутньому.

Працевлаштування в Сербії. Пошук вакансії.

Сербія фото

Населення Сербії в 2017 році становить близько 7,2 млн осіб, при цьому основна частина - це цілком кваліфікована робоча сила. Сьогодні в країні щонайменше 800 тисяч безробітних, а якщо говорити про молодь, то приблизно 50% не можуть знайти роботу на місцевому ринку праці. Відповідно пошук вакансії в Сербії для українців та інших іноземців з країн СНД у 2017 році - це дуже клопітна процедура.

Перш за все варто потурбуватися про навички сербської та англійської мов, хоча і російська в країні використовується досить часто. Особисті знайомства та ділові зв'язки - це великий плюс. Само собою, освіту і досвід допоможуть знайти більш високооплачувану роботу. Дуже часто доступні вакансії відкриваються в філії та представництва закордонних компаній в Сербії.

Самостійний пошук вакансії в Сербії

Офіційний сайт Національної служби зайнятості Сербії - nsz.gov.rs. Професійна соціальна мережа - linkedin.com Використовуйте різні варіанти пошуку робочого місця, в тому числі звертайтеся до сербських роботодавців безпосередньо або вдавайтеся до послуг місцевих кадрових агентств.

Вакансії та зарплата в Сербії в 2017 році

Середня заробітна плата в Сербії в 2017 році після сплати податків близько 43,6 тисячі динар на місяць або 350 євро. В чому цей показник відноситься до столиці країни Белграду. Вакансії та зарплата в Сербії дрібніших сербських містах оплата праці ще нижче. Найбільше отримують фахівці нафтової, газової, фінансової, страхової, інформаційної та фармацевтичної галузей. Самий низькооплачуваної вважається сільськогосподарська сфера. Офіційна мінімальна заробітна плата в Сербії - 234 євро в місяць.

У 2017 році українці можуть розраховувати на вакансії в Сербії в галузі будівництва, виробництва, інформаційних технологій, торгівлі, туризму. Наприклад, українці в більшості випадків працюють в філіях російських або інших закордонних компаніях, де працевлаштуватися значно легше. Знайти сезонну роботу в Сербії, на відміну від тієї ж роботи в Чорногорії, яку відвідує значно більшу кількість туристів, дуже проблематично.

Іноді є вакансії в Сербії для іноземних претендентів у сфері некваліфікованої праці. Наприклад, потрібні офіціантки, няні, домробітниці та доглядальниці. Але варто враховувати, що заробити в цих професіях практично нереально. Основна частина коштів піде на покриття повсякденних витрат. Проте у кожного свої причини для імміграції до Сербії та працевлаштування може бути лише приводом для інтеграції в цю чудову європейську країну.