Eurabota - работа в Европе
Статьи

Робота і вакансії в Ризі


Сучасна Рига - це красиве європейське місто, політичний, економічний і культурний центр і столиця Латвійської Республіки. Завдяки вигідному географічному розташуванню Рига є найважливішим транспортним і транзитним вузлом Прибалтики. Тут зосереджено основний промисловий потенціал держави. В цілому місто виробляє більше ніж половина ВВП Латвії.

Ризький порт вважається найбільшим в регіоні, а мережа міжнародних автодоріг забезпечує переміщення величезної кількості вантажів зі скандинавських країн в Центральну Європу і навпаки. Більше ніж 60% латвійських компаній базується в Ризі, рівень іноземних інвестицій зростає. До речі, багато вихідців з країн СНД ведуть успішний бізнес в Латвії.

робота в ризі

Робота в Ризі для українців у 2017 році доступна в багатьох секторах економіки. Особливо в сфері логістики, інформаційних технологій, промисловості, туризму і будівництва. Більше ніж 50% працездатного населення країни працює безпосередньо в столиці. Зрозуміло, іноземцям знайти гідну вакансію в Ризі зовсім непросто.

Попри входження Латвії до складу Європейського союзу і досить стабільний розвиток, рівень життя латвійських громадян як і раніше поступається більшості західних країн. Для багатьох претендентів з-за кордону працевлаштування в Ризі служить способом сезонного заробітку або своєрідним «трампліном» для імміграції в більш успішні держави Європи.

ЗМІСТ

 1. Специфіка трудової міграції в Ригу
 2. Як знайти роботу в Ризі
 3. Вакансії та зарплата в Ризі в 2017 році

Специфіка трудової міграції в Ригу

В принципі жити та працювати в Латвії (особливо в столиці) цілком комфортно. У Ризі цікава архітектура, багато церков, історичних пам'яток та інших пам'яток. У 2014 році місто було відзначено званням культурної столиці Європи. Латвійські Вузи надають якісну освіту, іноземцям в тому числі. Навчатися можна латиською, англійською та російською мовами. На особливу увагу заслуговує престижний навчальний заклад Латвії - Ризький технічний університет.

У Ризі досить сприятливий клімат, прийнятні ціни на житло та харчі, низький рівень злочинності, розвинена система громадського транспорту. Міжнародний ризький аеропорт один з найбільш завантажених у Східній Європі. Більше ніж 90% туристів, які щороку відвідують Латвію, спрямовуються саме в Ригу. Доходи від сфери туризму формують значну частину столичного бюджету, а сама галузь - це важлива складова економіки та генератор робочих місць.

Населення Риги в 2017 році становить близько 640 тисяч осіб. Це найбільше місто не тільки в Латвії, але й у всій Прибалтиці. Варто відзначити, що на початку 90-х років латвійська столиця налічувала понад 900 тисяч жителів. Високий відсоток трудової міграції латишів в більш розвинені європейські країни та низька народжуваність викликають чималі побоювання в уряду Латвії. Тому кваліфікованим фахівцям з-за кордону, включаючи українців і білорусів дорога в Ригу відкрита.

Етнічний склад Риги виглядає наступним чином:
 • Латиші - 44%
 • Росіяни - 37,9%
 • Українці - 3,7%
 • Білоруси - 3,7%
 • Поляки - 1,8%
 • Інші - 8,9%

Експерти стверджують, що кількість українського населення в Ризі буде поступово знижуватися. Проте сьогодні значна частина жителів столиці Латвії російськомовні, що істотно полегшує пошук роботи. Для офіційного працевлаштування в Ризі латвійські закони вимагають від громадян України та Білорусі виконання ряду умов. Одне з головних - це відсутність претендентів на робоче місце серед латишів і громадян Європейського союзу протягом мінімум 30 днів.

Порядок трудової міграції в Ригу

 • Пошук роботодавця.
 • Отримання дозволу на роботу.
 • Підписання трудового контракту.
 • Відкриття робочої візи.
 • Оформлення виду на проживання в Латвії (період зайнятості більше ніж 90 днів).

Детальніше про процедуру переїзду до Риги з метою працевлаштування та вимоги до іноземців можна дізнатися на офіційному сайті Управління у справах громадянства і міграції Латвії - pmlp.gov.lv.

Як знайти роботу в Ризі

Рига фото

Рига - це ключове економічне, фінансове та ділове місто Латвії та країн Балтії в цілому. Тут зосереджені найбільші латвійські підприємства. Наприклад, Latvenergo, Latvijas Gāze та airBaltic. Фондова біржа і центральний банк Латвії також розташовані в Ризі. Постійно зростає кількість міжнародних компаній. Тому складіть грамотне резюме та супровідний лист. Пишіть пропозиції про працевлаштування великим роботодавцям безпосередньо.

Відвідайте Ригу по туристичній візі. Допомогти з пошуком вакансії можуть російськомовні громадяни або трудові мігранти, які проживають в Латвії. Переглядайте оголошення в місцевих газетах, загляньте на ярмарки вакансій, прагнете налагодити ділові контакти. Можливо, вдасться пройти співбесіду і переконати місцевого роботодавця в своїх конкурентних перевагах. Пам'ятайте, що латиші та європейці мають пріоритетні позиції при занятті вакансії в Ризі. Тверезо оціните свої шанси, особливо кваліфікацію і мовні навички.

Кваліфікація. Високооплачувана робота в Ризі для українців інших іноземців доступна претендентам з високою кваліфікацією, що володіють потрібною для економіки міста професією. Важливе значення має рівень освіти, досвід і практичне уміння працівника. Більше шансів на працевлаштування в Ризі в 2017 році мають технічні фахівці.

Мова. Офіційна мова в Латвії - латиська. Англійською вільно розмовляє переважно молоде покоління, як правило, жителі столичного регіону. На відміну від багатьох міст ЄС, при пошуку роботи в Ризі російського та початкових навичок латиського може виявитися цілком достатньо. Англійська знадобиться для працевлаштування в міжнародних компаніях.

Пошук вакансії в Ризі

Державне агентство зайнятості Латвії - nva.gov.lv. Професійна соціальна мережа - linkedin.com Відомі газети в Латвії та Ризі - onlinenewspapers.com

Проявляйте активність в інтернеті. Відвідуйте тематичні форуми, групи в соціальних мережах і спеціалізовані сайти. Спілкуйтеся з однодумцями та бувалими трудовими мігрантами, які мають досвід роботи в Ризі.

Вакансії та зарплата в Ризі в 2017 році

На жаль, рівень оплати праці ризьких працівників значно поступається більшості європейських столиць. Тож не дивно, що молоді латвійці прагнуть виїхати працювати в такі країни, як Великобританія чи Німеччина. Якщо працевлаштування в Лондоні може забезпечити оклад в розмірі 3-3,5 тисяч євро (після сплати податків), то в столиці Латвії ці цифри в 4 рази нижче. Середня заробітна плата в Ризі в 2017 році близько 700-800 євро на місяць. Мінімальна ставка - 380 євро.

Вакансії в Ризі для українців у 2017 році пропонуються власникам робочих (будівельних) професій - малярам, штукатурам, електрикам, зварникам, мулярам. Заробити можна від 800 до 1500 євро на місяць, як пощастить. Є попит на досвідчених програмістів та інженерів. У цьому випадку оплата праці може перевищувати 1500 євро. Часто на роботу в Ригу запрошуються водії-міжнародники.

Робота в Ризі для іноземців доступна в офісах міжнародних компаній. Найчастіше потрібні IT-фахівці або торгові представники зі знанням англійської мови. Непогані шанси на працевлаштування є в області туризму. У сфері некваліфікованої праці знайти вакансії в Ризі дуже важко. Такі професії, як домогосподарки, покоївки, няні, доглядальниці й так далі практично не потрібні. Тим більше зарплати в цих сферах дуже низькі.