Eurabota - работа в Европе
Статьи

Робота і вакансії в Пекіні


Пекін - це одне з найбільших міст планети та столиця Китайської Народної Республіки, розташований в північній частині держави. Вважається найважливішим політичним, економічним, культурним, спортивним і освітнім центром країни, де зосереджена величезна кількість державних компаній і функціонує другий за завантаженістю в світі міжнародний аеропорт. Щорічно китайську столицю відвідує близько 140 млн місцевих туристів і більш ніж 4,4 млн іноземців.

Робота в Пекіні для українців та інших претендентів з-за кордону в 2017 році - це унікальна можливість доторкнутися до багатої культурної спадщини Китаю і стати частиною дуже потужною регіональної економіки. Протягом двох останніх десятиліть працевлаштування в Китаї приваблює сотні тисяч фахівців з різних куточків планети.

робота в Пекіні

У столиці розташовані найкращі китайські вузи, в тому числі престижний Пекінський університет. Пам'ятки міста включають розкішні храми, палаци, парки, сади та безліч історичних пам'яток. Про специфіку трудової міграції, способах пошуку робочого місця, актуальні вакансії та зарплатах в Пекіні в 2017 році поговоримо далі.

ЗМІСТ

  1. Трудова міграція в Пекін
  2. Як знайти роботу в Пекіні
  3. Вакансії та зарплата в Пекіні

Трудова міграція в Пекін

За деякими оцінками, населення Пекіна в 2017 році становить 21,7 млн осіб, що є другим показником в країні після Шанхая, де проживає близько 24,2 млн. Це найбільш густонаселена столиця світу. Очікується, що до 2020 року населення Пекіна досягне 23 млн чоловік, а до 2050 року і зовсім перевищить 50 млн. Етнічний склад місцевих жителів досить одноманітний. Крім китайців, офіційно в місті проживає трохи більше ніж 90 тисяч іноземців.

Робота в Пекіні з великою групою людей здобувачів, включаючи висококваліфікованих технічних фахівців, звичайних студентів і дівчат з модельною зовнішністю. Економіка міста зростає приблизно на 8-10% в рік і вносить істотний внесок в загальний ВВП країни. У Пекіні була проведена літня Олімпіада 2008, а в 2022 році відбудуться зимові Олімпійські ігри. Зрозуміло, підготовка до подібного заходу передбачає створення додаткових робочих місць.

Поряд з величезними можливостями для зайнятості та вельми гідною в порівнянні з багатьма іншими китайськими містами заробітною платою, тривалий працевлаштування та проживання в Пекіні має ряд недоліків. До основних проблем цього сучасного мегаполісу можна віднести масштабні пробки, забруднення повітря, періодичний дефіцит електроенергії, високу щільність населення, часті несприятливі погодні умови.

Робота в Шанхаї, Пекіні, Гуанчжоу і в інших регіонах Китаю для українців та інших іноземців - це знайомство з азіатською культурою, мовою і менталітетом місцевих жителів. Швидко адаптуватися до нових умов вдається далеко не всім. Попри низький рівень безробіття і велику економіку, конкуренція за робочі місця в Пекіні величезна. Безумовна перевага на заняття вакансій мають громадяни Китаю і трудові мігранти з сусідніх країн, які володіють місцевою мовою.

Офіційне працевлаштування в Пекіні передбачає попередній пошук роботодавця та підписання контракту. Претендентові видадуть дозвіл на роботу і робочу візу, якщо китайської або міжнародної компанії вдасться переконати місцеву владу в тому, що іноземний фахівець володіє достатнім освітою, кваліфікацією та досвідом, які принесуть користь економіці міста. Зазвичай процедура легальної трудової міграції в Пекін проходить досить складно і займає не один місяць.

Як знайти роботу в Пекіні

Пекін фото

У Пекіні знаходяться представництва і головні офіси найбільших міжнародних і китайських компаній, в тому числі такі гіганти, як State Grid, China National Petroleum і Sinopec Group, які займають провідні позиції в рейтингу 2017 року The Fortune Global 500, розташувавшись одразу після американської корпорації Walmart. Великі роботодавці в Пекіні досить часто потребують фахівців з-за кордону, мають дефіцитні навички та досвід.

Північно-західна частина столиці відома своїми технологічним та науковим центром Чжунгуаньцунь, який часто називають «Китайської кремнієвою долиною». Тут функціонують сотні іноземних і китайських компаній в сфері цифрових технологій, біомедицини, енергетики, охорони навколишнього середовища, інноваційних розробок, аерокосмічної промисловості й так далі. Наприклад, Microsoft, Intel, Nokia, IBM, Lenovo і Baidu.

Складіть грамотне резюме та супровідний лист. Пишіть пропозиції про працевлаштування великим роботодавцям безпосередньо. Зрозуміло, досвід, кваліфікація та мовні навички повинні бути на вищому рівні. Багато вакансії в Пекіні доступні англомовним спеціалістам, але з кожним роком все більше місцевих компаній висувають вимоги зі знання китайського.

Пошук вакансії в Пекіні

Відома газета в Пекіні - Global Times. Професійна соціальна мережа - linkedin.com

Більшість експатів, включаючи російськомовних працівників, проживають в приміських районах Пекіна, наприклад, Шуньи, а також в східній частині міста - Дунчен і Чаоян. По можливості відвідайте китайську столицю як турист. Спробуйте вийти на місцевого роботодавця, завести ділові контакти та поспілкуватися з трудовими мігрантами. Активно збирайте інформацію про працевлаштування в Пекіні в інтернеті, заходите на спеціалізовані сайти та тематичні форуми, в тому числі англомовні.

Вакансії та зарплата в Пекіні в 2017 році

Претендентів з-за кордону, які здійснюють професійну діяльність в Китаї за робочою візою, часто називають «іноземними експертами». Подібний запис робиться в реєстраційних документах та цілком відповідає дійсності. У більшості випадків, для успішного пошуку вакансії в Пекіні для українців у 2017 році необхідно мати дефіцитні для місцевого ринку праці навички.

Найважливішу роль в економіці міста займає фінансовий сектор, ринок нерухомості, будівництво, інформаційні технології, фармацевтика, наука і високотехнологічне виробництво. Деякі іноземці успішно ведуть підприємницьку діяльність в Китаї. Чоловіки можуть знайти вакансії в столиці для програмістів і будівельників. Робота в Пекіні для дівчат доступна в сфері модельного бізнесу, туризму і телебачення.

Пекін займає одне з перших місць не тільки в Китаї, але і в Азії за таким показником, як співвідношення оплати праці та вартості життя в місті. Середня зарплата в Пекіні в 2017 році становить близько 1 300 доларів на місяць. При цьому оклади кваліфікованих столичних працівників сягають 1 500 доларів. Мінімальна щомісячна зарплата в Пекіні дорівнює 300 доларам, а погодинна ставка 22 юані (3,3 долара). Рівень оплати праці в Китаї в цілому з кожним роком тільки збільшується.