Eurabota - работа в Европе
Статьи

Робота і вакансії в Осло


Осло - це найбільше місто і столиця Норвегії. Фінансовий, науковий і культурний центр держави з приголомшливою природою, що включає величезну різноманітність водойм, гір, лісів, пагорбів і парків. Економіка столичного регіону успішно розвивається і забезпечує робочими місцями як місцевих жителів, так і трудових мігрантів. Робота в Осло для українців та інших іноземців у 2017 році дозволить не тільки добре заробити, але і насолодитися місцевими красотами.

Робота в Осло

Добробут Норвегії багато в чому обумовлений наявністю багатих природних ресурсів, зокрема, нафти та газу. Активно розвивається рибальство, сільське і лісове господарство. Столиця є банківським, промисловим і торговим ядром держави. Крім того, Осло вважається одним з найдорожчих міст світу з високою якістю життя, ідеальною інфраструктурою і низьким рівнем злочинності. Про специфіку трудової міграції, пошуку роботи, актуальні вакансії та зарплатах в Осло поговоримо далі.

ЗМІСТ

  1. Трудова міграція в Осло
  2. Як знайти роботу в Осло
  3. Вакансії та зарплата в Осло

Трудова міграція в Осло

Населення Осло в 2017 році становить близько 670 тисяч осіб. Сьогодні це один з найбільш швидкорослих міст Європи. До 70% місцевих жителів є етнічними норвежцями. Близько третини - це іммігранти з різних країн. Найбільш численні групи представлені пакистанцями, шведами, сомалійцями та поляками. Мігранти проживають переважно в східній частині Осло.

Столиця Норвегії генерує близько 25% ВВП країни. Кваліфіковані закордонні фахівці, включаючи українців, зазвичай працюють у нафтовій, газовій і судноплавної галузі. Деякі заможні іноземці успішно ведуть бізнес в Норвегії, а хтось прагне отримати безкоштовну вищу освіту в одному з норвезьких вузів. Наприклад, в найбільшому навчальному закладі країни - університеті Осло.

Офіційна робота в Норвегії передбачає виконання іноземцем ряду попередніх умов, аналогічних з державами-членами Європейського союзу. У більшості випадків здобувачі з третіх країн не можуть зайняти робоче місце, якщо на вакансію претендують місцеві жителі або європейці. Багато професій в Норвегії регулюються, особливо медичні. Тому кваліфікацію та освіту, отриману за кордоном, потрібно підтвердити. 

Існують вимоги до умов праці та рівнів заробітної плати. В цілому для працевлаштування в Осло необхідно заздалегідь знайти роботодавця і підписати трудовий контракт. Отримати дозвіл на роботу від місцевої влади, відкрити робочу візу та оформити вид на проживання в Норвегії. Зазвичай дозвіл на працевлаштування діє 1-3 роки з правом продовження, а в разі сезонної зайнятості не більше 6 місяців.

Як знайти роботу в Осло

Знайти роботу фото

Сильна і різноманітна економіка столичного регіону Норвегії не гарантує 100% зайнятості кожному трудовому мігранту. Більш того, конкуренція за робочі місця тут величезна, навіть попри низький рівень безробіття. Для успішного пошуку роботи в Осло іноземець повинен мати достатній досвід роботи, кваліфікацією і мати дефіцитну для місцевого ринку професію. Крім того, багато роботодавців вимагають доброго володіння норвезької мови.

У деяких компаніях, що функціонують в столиці Норвегії, здобувачеві досить знання англійської на високому рівні. До найбільших роботодавців Осло відносять Norsk Hydro (алюмінієві вироби), Yara International (азотні хімікати), DNB (банківські та фінансові послуги) і Gjensidige Forsikring (страхові послуги). Складіть грамотне резюме та супровідний лист. Пишіть пропозиції про працевлаштування в норвезькі компанії безпосередньо.

Якщо знайти роботу в Осло самостійно не вийде, спробуйте скористатися послугами норвезьких кадрових агентств. Проявляйте активність в інтернеті. Заходьте на тематичні сайти, форуми та групи в соціальних мережах. Переглядайте оголошення в місцевих газетах. По можливості відвідайте Осло як турист і спробуйте вийти на роботодавця.

Вакансії та зарплата в Осло в 2017 році

В Осло розташований найбільший морський порт і безліч суднобудівних підприємств, які часто запрошують на роботу іноземців. Багато робочих місць в нафтогазовій галузі, фінансовому секторі та сфері інформаційних технологій. Актуальні вакансії в Осло для українців у 2017 році - це інженери та програмісти. В основному потрібні досвідчені технічні фахівці. Знайти роботу в Осло в сфері некваліфікованої праці практично нереально.

Зарплати в Норвегії сьогодні одні з найвищих не тільки в Європі, але і в світі. Навіть працівники без особливої кваліфікації та досвіду отримують не менше 2 000 євро на місяць. Єдиної мінімальної оплати праці в країні не передбачено, але в більшості секторів економіки ставки встановлюються окремо. У будь-якому випадку фахівець з дипломом про вищу освіту (ступінь бакалавра) отримує не менше 382 900 крон (40 770 євро) в рік. Середня зарплата в Осло в 2017 році становить близько 4 700 євро в місяць.