Eurabota - работа в Европе
Статьи

Робота в Новій Зеландії


Дивовижна природа, спокійний спосіб життя, відсутність корупції та злочинності, а також економічна стабільність, ось далеко не повний перелік переваг від трудової міграції в Нову Зеландію. Цілком природно, що щорічно величезна кількість іноземців з усієї планети прагнуть в цю країну з метою працевлаштування.

На відміну від багатьох європейських держав, робота в Новій Зеландії для українців та інших громадян пострадянського простору в 2017 році доступна в багатьох секторах економіки. В першу чергу, це відноситься до висококваліфікованих фахівців, власників дефіцитних професій.

Імміграційна політика Нової Зеландії чимось схожа з Австралією. Тобто щорічно місцева влада публікує спеціальні переліки професій, на які є брак кадрів серед місцевих жителів, тому такі робочі місця можуть зайняти іноземці.

робота в Новій Зеландії

Переважна частина населення Нової Зеландії, яке в 2017 році налічує близько 4,5 млн осіб, вільно володіє англійською мовою. Протягом останніх десятиліть місцева економіка стала більш промислово розвиненою, у сфері сільського господарства зайнято не більше 7% працівників. Безробіття в Новій Зеландії в 2017 році не перевищує 5%, а інфляція практично відсутня.

Далі, поговоримо докладніше про те як знайти роботу в Новій Зеландії та способах пошуку робочого місця, ознайомимося з процедурою професійної імміграції для іноземців, дізнаємося на які вакансії та заробітні плати можна розраховувати в 2017 році.

ЗМІСТ

 1. Працевлаштування в Новій Зеландії
 2. Як знайти роботу в Новій Зеландії. Пошук вакансії.
 3. Зарплата і вакансії в Новій Зеландії в 2017 році

Працевлаштування в Новій Зеландії

Як вже було сказано вище пошук роботи в Новій Зеландії обумовлений наявністю в іноземного претендента потрібною для місцевої економіки професії. Безсумнівно, рівень кваліфікації, досвід, освіту, володіння англійською мовою та інші навички дають безперечну перевагу при працевлаштуванні та успішному укладенні контракту з новозеландським роботодавцем. Як правило, це є обов'язковою умовою для отримання робочої візи.

Проте, навіть якщо професія іноземця не входить в список дефіцитних, шанс на працевлаштування залишається. Правда, в цьому випадку знайти роботу в Новій Зеландії буде набагато складніше. Знадобиться запастися неабиякою часткою завзяття та терпіння. Основна складність полягає в пошуку роботодавця, якому знадобиться довести місцевій владі, що на вакансію не претендує жоден з новозеландців. Для цього проводиться спеціальний тест на місцевому ринку праці.

Робота в Новій Зеландії може виконуватися як на короткостроковій основі, так і на тривалій, що означає постійне проживання в цій країні. У кожному з випадків потрібно попередньо оформити робочу візу в дипломатичному відомстві Нової Зеландії. Розглянемо основні варіанти віз, що дозволяють іноземцям, в тому числі українцям, трудитися на новозеландської території.

Види робочих віз до Нової Зеландії

Resident Visa. Довгострокова робоча віза видається кваліфікованим іноземним фахівцям, на професії яких в Новій Зеландії є попит, за умови укладення трудового контракту з місцевим роботодавцем. Зазвичай документ оформляється на невизначений термін, але тільки після того, як іммігрант не менше двох років законно здійснював трудову діяльність з тимчасової візи.

Skilled Migrant. Цей тип візи ґрунтується на системі балів. Беруться до уваги такі фактори, як вік (не старше 55 років), досвід, кваліфікація, володіння англійською, стан здоров'я і наявність пропозиції про роботу. В ідеалі потрібно набрати не менше 140 балів, але є і виключення.

Тимчасові робочі візи. Дозволяють жити й працювати в Новій Зеландії протягом 3-5 років, з можливістю подальшого оформлення довгострокової візи. Часто видаються іноземцям для виконання сезонних робіт, наприклад, в лісовому або сільському господарстві, для проведення наукових досліджень, релігійним діячам і так далі. Більш докладно про види робочих віз і вимоги до іноземних працівників читайте на офіційному імміграційному порталі Нової Зеландії - immigration.govt.nz.

Як знайти роботу в Новій Зеландії. Пошук вакансії.

Успішний пошук роботи та доступних вакансій в Новій Зеландії для українців безпосередньо залежать від наполегливості здобувача. В першу чергу, зверніть увагу на великі міста, такі як Окленд і Веллінгтон. Основна частина іноземних фахівців спрямовуються саме в ці регіони. Дуже часто в послугах іноземних працівників потребують великі корпорації.

Якщо є впевненість в своїх силах розгляньте варіант надсилання пропозиції про працевлаштування роботодавцю безпосередньо. Адже далеко не завжди вакансії знаходяться у відкритому доступі. Ось приклади великих компаній Нової Зеландії - Fletcher Building, Fisher & Paykel Healthcare Corporation, Telecom New Zealand, Goodman Fielder. Відвідуйте форуми та спілкуйтеся з іммігрантами, які проживають в Новій Зеландії, а ще краще відвідайте країну по туристичній візі. Підготуйте і грамотно оформите резюме та супровідний лист. Вкажіть основні навички та досвід роботи. Обов'язково перевірте визнання кваліфікації в Новій Зеландії на спеціальному сайті - nzqa.govt.nz.

Зарплата і вакансії в Новій Зеландії в 2017 році

Робота в Новій Зеландії доступна в багатьох галузях економіки. Починаючи від тимчасового працевлаштування в сільському господарстві, закінчуючи сферою високих технологій. Часто потрібні фахівці в галузі охорони здоров'я та освіти. Середня заробітна плата в Новій Зеландії в 2017 році становить 30,09 новозеландських доларів в годину (близько 22 доларів США).

Зарплата і вакансії в Новій Зеландії Так виглядає ситуація з річною оплатою праці в розрізі професій (тисяч доларів):
 • Лікарі - 75-250
 • Банківські працівники - 55-100
 • Інженери - 45-100
 • Фармацевти - 65-85
 • Фахівці в сфері IT - 35-60
 • Вчителі та соціальні працівники - 45-75
 • Сертифіковані медсестри - 65
 • Дизайнери інтер'єру - 35-95

Мінімальна заробітна плата в Новій Зеландії з 1 квітня 2017 року становить 15,75 новозеландських доларів в годину. Як видно, діапазон можливої оплати праці досить різноманітний. Береться до уваги досвід, кваліфікація та стаж роботи, то ж саме відноситься і до іноземців. У будь-якому випадку в країні високий рівень життя і праця оплачується гідно. Якщо взяти доступні вакансії в Новій Зеландії для громадян пострадянського простору, в тому числі для українців, у 2017 році, в першу чергу, уважно проаналізуйте список дефіцитних професій (посилання на початку статті).

Там представлені більш ніж один перелік, наприклад, для іноземних фахівців, в послугах яких є гостра потреба. Також вказаний список загальних дефіцитних вакансій, попит на які поширюється практично на всю територію країни. В цьому випадку процес трудової міграції в Нову Зеландію може помітно прискоритися.

Виділимо основні галузі, де є вакансії в Новій Зеландії для іноземців у 2017 році:

 • сільське і лісове господарство
 • будівництво
 • виробництво
 • освіта
 • медицина
 • інформаційні технології
 • туризм
 • фінанси
 • наука
 • транспорт

Цей далеко не повний перелік можливих напрямків для працевлаштування в Новій Зеландії. Необхідно тримати руку на пульсі та постійно перевіряти оновлення інформації. Знайти роботу в цій країні цілком реально.