Eurabota - работа в Европе
Статьи

Робота в Мюнхені


Мюнхен - це один з найбільш квітучих і швидкорослих міст Німеччини. Неймовірна кількість іноземців з різних куточків планети знайомі зі столицею Баварії завдяки успіхам однойменного футбольного клубу і знаменитому на весь світ фольклорного фестивалю - Октоберфест, який щорічно приваблює до Мюнхена мільйони туристів.

Зрозуміло, спорт і розваги не головні переваги цього чудового німецького міста. Економічна стабільність, високий рівень соціального забезпечення та гідна оплата праці - ось що робить працевлаштування в Німеччині заповітною мрією багатьох закордонних здобувачів. Не останнє місце в списку комфортних для трудової міграції німецьких міст займає Мюнхен.

робота в Мюнхені

Сфера медичного обслуговування і кваліфікація місцевих лікарів відомі далеко за межами Німеччини. Німецькі університети славляться відмінним рівнем освіти, зокрема, великим авторитетом користується Мюнхенський технічний університет. Крім звичайної професійної діяльності, багато іноземців з України та інших країн СНД відкривають і успішно ведуть бізнес в Німеччині.

Робота в Мюнхені для українців у 2017 році - це відмінний шанс поїхати в країну з найпотужнішою економікою в Європі, отримати вид на проживання в Німеччині та залишитися назавжди в спокійному і зручному німецькому місті. Справедливості заради відзначимо, що жити в Мюнхені дуже дорого, особливо це відноситься до цін на оренду або купівлю нерухомості.

ЗМІСТ

  1. Особливості трудової міграції в Мюнхен
  2. Як знайти роботу в Мюнхені
  3. Вакансії та зарплата в Мюнхені в 2017 році

Особливості трудової міграції в Мюнхен

Населення Мюнхена в 2017 році перевищує 1,5 млн осіб, з яких близько 28% іноземці. Це третій за величиною місто в Німеччині, після Берліна і Гамбурга, а також другий за кількістю надання робочих місць. Найчисленніші етнічні групи - це турки, албанці, хорвати, серби та греки. Досить в місті й російськомовних громадян. Більшість постійних жителів іноземного походження іммігрували в Мюнхен завдяки високій кваліфікації або науковим досягненням. Такі фахівці в Німеччині дуже цінуються і мають хороші шанси на прискорене отримання німецького паспорта.

Мюнхен пропонує місцевим громадянам та гостям міста цікаве проведення часу, включаючи культурне дозвілля і насичене нічне життя. Все це забезпечують численні театральні вистави, музичні концертні майданчики, кінозали, колоритні ресторани та бари. Доглянуті мальовничі парки, пам'ятки архітектури та інші визначні пам'ятки створюють додаткові умови для комфортного проживання в Мюнхені. Плюс ідеальна інфраструктура і розвинена система міського транспорту.

Столиця Баварії приваблює кращі уми світу. Українці цілком можуть побудувати успішну кар'єру в Мюнхені, наприклад, у сфері IT. Безробіття в місті не перевищує середні показники по країні (4,1%). До 76% місцевих працівників зайняті в секторі послуг і близько 24% в промисловості. У зв'язку з тим, що кількість місцевого населення буде тільки збільшуватися експерти прогнозують створення в місті не менше 30 тисяч додаткових робочих місць щорічно. Разом з тим і конкуренція на місцевому ринку праці буде зростати.

Завдання здобувачів з України та інших країн СНД ускладнюється необхідністю попереднього пошуку роботодавця та отримання дозволу на роботу в Мюнхені. Для цього громадяни Німеччини та країн Європейського союзу не повинні претендувати на вакансію, а в іноземця повинні бути вагомі професійні переваги. Далі, в німецькому дипломатичному відомстві оформляється робоча віза, а після переїзду посвідка на проживання. Це обов'язкові вимоги для офіційного працевлаштування в Мюнхені.

Як знайти роботу в Мюнхені

Знайти роботу

Міграційна криза і надлишок претендентів з менш розвинених європейських країн і Туреччини змушує німецьку владу дуже скрупульозно ставитися до регулювання ринку праці. Тому запорукою успішного пошуку роботи в Мюнхені є професіоналізм, досвід і мовні навички. Кваліфікація повинна бути визнана в Німеччині, тобто дипломи вітчизняних ВНЗ потрібно підтвердити. Заздалегідь вчіть німецьку та англійську. Робота в Мюнхені без знання мови, принаймні легальна, практично недоступна.

У Мюнхені розташовані штаб-квартири гігантів німецької та світової економіки в цілому. Наприклад, компанії Red Hat, Allianz, BMW і Siemens. Складіть грамотне резюме та супровідний лист. Крім інформації англійською мовою, не пошкодуйте коштів на професійний переклад на німецьку, і відправляйте пропозиції про працевлаштування великим роботодавцям через офіційні сайти. Так, відсоток відгуку невеликий, але випадки успішного пошуку вакансії в Мюнхені без посередників зустрічаються.

Поїдьте в Мюнхен по туристичній візі. Звертайте увагу на оголошення в місцевих друкованих виданнях та телебаченні. Розмовляйте з місцевими жителями та трудовими мігрантами, обов'язково відвідайте ярмарки вакансій, які щорічно проводяться в Мюнхені. Проявляйте активність і будьте наполегливими. Заходьте на тематичні форуми та групи в соціальних мережах. Збирайте й аналізуйте доступну інформацію в інтернеті. 

Вакансії та зарплата в Мюнхені в 2017 році

Мюнхен вважається одним з найсильніших економічних регіонів Німеччини. Відповідно ринок праці насичений пропозиціями про працевлаштування в самих різних сферах, але і рівень конкуренції за високооплачувані робочі місця дуже значний. Найбільш перспективні галузі, в яких здобувачі з України можуть знайти роботу в Мюнхені в 2017 році пов'язані з автомобілебудуванням, сферою послуг, інформаційними технологіями, туристичним напрямком і науковою діяльністю.

Оплата праці німецьких працівників знаходиться на найвищому рівні не тільки за мірками Європейського союзу, а й світу. У таких великих містах, як Мюнхен, Штутгарт і Франкфурт можна розраховувати на ще більші оклади. Середня заробітна плата в Мюнхені в 2017 році перевищує 3 тисячі євро після сплати податків. В цілому по країні ця цифра становить близько 2,2 тисячі євро. Досвідчені фінансисти, інженери та медики можуть отримувати понад 4-5 тисяч євро щомісяця.

Мінімальна ставка оплати праці німецьких фахівців дорівнює 8,84 євро на годину. Місцеві працівники надійно захищені законом, включаючи соціальне і медичне забезпечення. Вакансії в Мюнхені для українців, білорусів та інших іноземців з пострадянського простору в 2017 році доступні для кваліфікованих інженерів, програмістів, медичних працівників, будівельників, учених і викладачів. У сфері некваліфікованої праці (няні, доглядальниці, прибиральниці) знайти роботу в Мюнхені дуже важко