Eurabota - работа в Европе
Статьи

Робота в Монако


Одне з найменших і водночас густонаселених держав у світі - Князівство Монако, приваблює не тільки заможних іноземців, любителів азартних ігор або етапів Формули-1, але й охочих підзаробити. Комфортне розташування на Півдні Європи поряд з Францією, вихід до Лігурійського моря, безліч визначних місць для туристів створюють сприятливі умови для припливу трудових мігрантів.

Робота в Монако для українців у 2017 році - це відмінна можливість підвищити рівень доходу і просто відпочити на одному з найзнаменитіших європейських курортів. Населення цієї міні-держави всього близько 37,7 тисячі осіб, безробіття практично відсутня. Офіційна мова французька, але також широко використовуються англійська та італійська.

робота в Монако

У Монако високий рівень життя, навіть у порівнянні з багатьма регіонами Франції. Найбільш розвиненими вважаються сфера туризму і банківський сектор. Приємним фактором для найманих працівників є відсутність прибуткового податку, і в принципі податкові ставки досить низькі. Далі, дізнаємося які вакансії в Монако доступні в 2017 році, позначимо процедуру працевлаштування для іноземців та варіанти пошуку робочого місця.

ЗМІСТ

  1. Як виїхати на роботу в Монако
  2. Пошук вакансії в Монако
  3. Вакансії та зарплата в Монако в 2017 році

Як виїхати на роботу в Монако

Для офіційного працевлаштування в Монако іноземці, в тому числі, українці, повинні отримати дозвіл на роботу. Цей документ дозволить здійснювати професійну діяльність в конкретної спеціальності та в одного роботодавця. В іншому випадку буде потрібно оформити новий дозвіл.

Місцева влада зацікавлена в забезпеченні робочими місцями перш за все місцевих громадян і їх подружжя, а також постійних жителів Князівства та іноземців з сусідніх регіонів Франції. Тому для наймання закордонного фахівця роботодавець направляє відповідну інформацію в Центр Зайнятості (Service de l'Emploi), де проводиться перевірка на наявність кандидатів на вакансію серед перерахованих вище категорій громадян.

Якщо протягом 4 днів знайти претендента не вдається Центр Зайнятості розглядає заявку на видачу дозволу на роботу іноземцю, якого пропонує місцева компанія. У разі відсутності будь-яких законодавчих обмежень, відомство приймає позитивне рішення і повідомляє про це роботодавця. Однією з головних умов є проведення безкоштовного медичного обстеження кандидата.

В принципі, процедура переїзду на роботу в Монако мало чим відрізняється від інших європейських країн, тобто включає наступні етапи:
  1. Пошук роботодавця.
  2. Підписання трудового контракту.
  3. Відкриття робочої візи.
  4. Переїзд в Монако та отримання посвідки на проживання.
  5. Оформлення дозволу на роботу.

У деяких випадках, наприклад, для прийняття на роботу в Монако домашнього персоналу, що є далеко не рідкісним варіантом працевлаштування іноземців з пострадянського простору, процедура спрощується. Більш детально про офіційні вимоги для зайнятості в Монако читайте на сайті en.gouv.mc.

Пошук вакансії в Монако

Охочих знайти роботу в Монако досить багато, а місцевий ринок праці не безмежний. Проте потік трудових мігрантів в цю невелику країну постійно зростає. Для пошуку вакансії в Монако для українців у 2017 році буде потрібно терпіння і комплексний підхід, тобто використання всіх доступних варіантів працевлаштування в сучасному світі.

Велику перевагу матимуть іноземці з навичками французької та англійської мови, хоча і російська дуже часто має попит у роботодавців. Найважливішу роль для успішного працевлаштування в Монако грають кваліфікація і досвід претендента. Наприклад, вища освіта, отримана в одному з французьких вузів, значно підвищить шанси при пошуку високооплачуваної роботи.

Вакансії та зарплата в Монако в 2017 році

Мінімальна оплата праці в Монако починається від 2160 євро в місяць, проте, варто враховувати, що понад 80% працівників отримують набагато більше. Висококваліфіковані фахівці можуть розраховувати на середню заробітну плату в Монако в 2017 році близько 4-5 тисяч євро. Це один з найвищих показників в Європі.

Вакансії в Монако для українців у 2017 році пропонуються в сферах туризму, високих технологій, фінансах, страхуванні, бізнес-секторі та деяких галузях промисловості. Найчастіше іноземці з країн СНД знаходять некваліфіковану роботу в Монако, наприклад, нянями, помічниками по господарству, хатніми робітницями, покоївками, офіціантками, продавцями.