Eurabota - работа в Европе
Статьи

Робота в Мілані


Мілан - це найвпливовіше місто на півночі Італії, яке вважається найбільш популярним і перспективним для працевлаштування іноземців. Переїзд в «італійську столицю» з виготовлення шикарного одягу від всесвітньо відомих брендів дозволить зануритися в неповторну атмосферу сучасного дизайну і моди, насолодитися класичною оперною музикою, пам'ятниками архітектури та елегантними кав'ярнями. Поряд з Римом і Венецією, Мілан - це справжній «рай» для поціновувачів мистецтва та історичних культурних пам'яток.

робота в Мілані

Сьогоднішні проблеми з рівнем безробіття і деякі економічні складності роблять роботу в Італії не настільки популярною в середовищі іммігрантів з України, як це було ще 10-15 років тому. Проте великі італійські міста як і раніше привертають велику кількість громадян з країн СНД і надають хороші шанси для заробітку. Завдяки диверсифікованій економіці робота в Мілані для українців у 2017 році доступна фахівцям різної кваліфікації в багатьох галузях - від промисловості до туристичних послуг.

ЗМІСТ

  1. Специфіка працевлаштування в Мілані
  2. Як знайти роботу в Мілані
  3. Вакансії та зарплата в Мілані в 2017 році

Специфіка працевлаштування в Мілані

Населення Мілана в 2017 році становить понад 1,3 млн осіб, тобто столиця регіону Ломбардія другий за величиною місто Італії після Риму. За різними оцінками тут проживає до 200 тисяч іноземців. Найчисленніші етнічні групи представлені китайцями та філіппінцями. У Мілані знаходиться дуже багато іммігрантів зі Східної Європи, Африки та Латинської Америки. Російськомовні громадяни зустрічаються досить часто, до речі, багато хто з них мають італійський паспорт.

Клімат в місті не настільки комфортний як на півдні. Зими вологі та холодні, а літо в основному жарке. У порівнянні з деякими розвиненими західноєвропейськими містами співвідношення зарплат і цін в Мілані не надто сприятливий. Є проблеми з інфраструктурою та екологією, але в цілому місто безпечне та є відповідним для спокійного життя. Медичне обслуговування на вищому рівні, а дипломи міланських і в цілому італійських університетів котируються в усьому світі. Все це потрібно враховувати при плануванні професійної діяльності в Мілані.

Італія з великими труднощами справляється з наслідками світової фінансової кризи 2008-2009 років. Зрозуміло, це негативно відбивається на ринку праці та ускладнює процес пошуку роботи в Мілані. Тільки протягом останніх кількох років економічне зростання країни почало поступово відновлюватися. Проте в порівнянні з сільськогосподарським півднем, промислова північ Італії перебуває в куди більш вигідному становищі. Наприклад, якщо в середньому по країні безробіття до 12%, то в 2017 році в Мілані цей показник не перевищує 4,5-5%.

Справедливості заради потрібно відзначити, що серед молоді безробіття в Італії досягає 37%. Багато молодих італійських фахівців покинули Ломбардію і працюють в Німеччині, Великобританії, США та інших розвинених країнах. В якійсь мірі це відкриває іноземцям, включаючи українців, доступ до вакансій в Мілані. В Італії спостерігається велика частка тіньового сектора економіки та часто робочі місця відсутні у відкритому доступі. Багато вакансії передаються родичам і друзям, бо сімейний бізнес в цій країні дуже розвинений.

В Італії встановлюються спеціальні щорічні квоти на наймання здобувачів з третіх країн, включаючи українців. Крім того, місцеві закони забороняють приймати на роботу іноземних працівників, якщо на робоче місце претендують місцеві жителі або громадяни Європейського союзу. Звичайно, все це також ускладнює пошук вакансії в Мілані.

Для офіційного працевлаштування необхідно виконати наступні умови:

Тільки дотримання перерахованих вище вимог дозволить легально жити та працювати в Мілані. Дозвіл на сезонну роботу видається на 6 місяців з правом продовження ще на 90 днів. Звичайна довгострокова зайнятість передбачає термін дії документа 1-2 роки. У разі втрати робочого місця посвідка на проживання не анулюється. Іноземець має право зареєструватися як безробітний і спробувати знайти роботу в Мілані поки діє попередній дозвіл.

Як знайти роботу в Мілані

Робота в Мілані без посередників вимагає від іноземця неабиякої частки терпіння, наполегливості та навіть везіння. Ситуація на італійському ринку праці залишає бажати кращого і до того ж процедура працевлаштування громадян з України для місцевого роботодавця досить клопіткий захід. Кваліфікація, досвід і навички повинні бути на вищому рівні.

Освіта, отримана в українському закладі освіти, з малою часткою ймовірності буде визнано в Італії. Готуйте всі документи (дипломи, сертифікати) заздалегідь. Особливу увагу зверніть на володіння італійською мовою. На відміну від більшості великих міст Західної Європи в Мілані навіть знання англійської мови на високому рівні не є великим плюсом при пошуку вакансії.

У Мілані базується кілька тисяч міжнародних корпорацій, які досить часто залучають співробітників з-за кордону. Крім того, великі італійські компанії пропонують робочі місця не тільки місцевим жителям. Зверніть увагу на такі автомобільні гіганти, як Alfa Romeo (виробництво спортивних автомобілів) і Pirelli (виготовлення шин).

Якщо професія дозволяє, спробуйте вийти на відомі будинки мод, наприклад, Prada, Giorgio Armani та Dolce & Gabbana. Складіть грамотне резюме та супровідний лист. Пишіть роботодавцям листи з пропозиціями про працевлаштування через офіційні сайти. Шукайте спільноти російськомовних іммігрантів в Італії в соціальних мережах. Відвідайте Мілан по туристичній візі. На місці знайти роботу набагато легше. Міністерство праці та соціальної політики Італії - lavoro.gov.it Професійна соціальна мережа - linkedin.com

Вакансії та зарплата в Мілані в 2017 році

У Мілані широко розвинуті не тільки мода і дизайн. Дуже часто місто називають фінансово-економічним центром країни. Тут розташована велика кількість банків, фінансових установ та італійська фондова біржа. Функціонує багато компаній по виробництву харчів і напоїв, фармацевтичних препаратів, меблів, ювелірних виробів. Особливе місце займає сфера реклами та маркетингу, інформаційних технологій і туризм. Практично в кожному з цих напрямків є робота в Мілані для українців у 2017 році.

У місті діють десятки науково-дослідних центрів, університетів і цілі наукові парки. Подібні установи зацікавлені у співпраці та залучення досвідчених закордонних фахівців. Італійський уряд розробляє програми вдосконалення інфраструктури та впроваджує спеціальні проекти. Так що сьогодні будівельники цілком можуть знайти роботу в Мілані. У місті проводиться велика кількість різних міжнародних заходів та виставок, де також потрібні працівники. Хороші шанси на працевлаштування є у програмістів, інженерів і медичних працівників.

Середня заробітна плата в Мілані в 2017 році становить близько 2-2,5 тисяч євро на місяць після сплати податків. В цілому цей показник вивести досить складно, все залежить від професії та компанії. Офіційного мінімального рівня оплати праці в Італії не передбачено. Основні вакансії в Мілані для українця в 2017 році, на жаль, пов'язані з некваліфікованою працею, які оплачуються досить низько. Це робота нянями, доглядальницями, покоївками, офіціантками, помічниками по господарству і так далі. Щомісячна зарплата в цих сферах не перевищує 500-1000 євро.