Eurabota - работа в Европе
Статьи

Робота і вакансії в Малайзії


Малайзія - це розвивальне швидкими темпами держава в південно-східній Азії. Коштом впровадження ряду заходів, спрямованих на залучення іноземних інвестицій, розвитку науки, сфери високих технологій і послуг, місцевий уряд навмисно підвищити якість життя малайзійців до високого рівня вже до 2020 року.

Сьогодні доходи бюджету Малайзії все ще багато в чому залежать від експорту традиційних товарів, наприклад, нафти, пальмової олії та каучуку. Однак, ситуація стрімко змінюється, економіка трансформується, що створює додаткові передумови для припливу трудових іммігрантів.

Робота в Малайзії

Робота в Малайзії у 2017 році, наприклад, для українців доступна кваліфікованим фахівцям у сфері послуг, інформаційних технологій, медицини, туризму, деяких галузях виробництва. Трохи більше третини місцевої робочої сили зайнято в промисловому секторі (36%), сільське господарство займається до 11% працівників і близько 53% - це послуги.

Безробіття в Малайзії в 2017 році близько 3,5%. В країні прийнятні ціни, розвинена інфраструктура, чудова кухня, доступна медицина і безліч красивих місць для туристичних вилазок. Далі, дізнаємося як знайти роботу в Малайзії, які вакансії та зарплати доступні в 2017 році й визначимо особливості працевлаштування для іноземців.

ЗМІСТ

  1. Особливості трудової міграції в Малайзію
  2. Як знайти роботу в Малайзії. Пошук вакансії без посередників.
  3. Вакансії та зарплата в Малайзії в 2017 році

Особливості трудової міграції в Малайзію

Населення Малайзії в 2017 році становить 30,5 млн осіб, з яких близько 14,3 млн - це цілком реальна робоча сила. Крім того, в країні знаходиться велика кількість трудових мігрантів з інших азіатських країн. Все це створює відчутну конкуренцію при пошуку роботи в Малайзії для українців. Також місцева влада зацікавлені в забезпеченні максимальної зайнятості для своїх громадян і висувають певні вимоги для працевлаштування іноземців.

Перш за все забудьте про нелегальну роботу в Малайзії. На цей рахунок у країні діє дуже суворе законодавство, порушникам загрожують великі штрафи, депортація і навіть тюремне ув'язнення. Для переїзду на малайзійську територію необхідно заздалегідь знайти роботодавця, який оформить іноземному кандидату дозвіл на роботу, після чого в Консульстві Малайзії видається робоча віза.

Процес розгляду заявок на працевлаштування іноземців та видачу дозвільних документів опікає Департамент імміграції Малайзії. У більшості випадків для наймання закордонного працівника місцевої компанії потрібно довести крайню зацікавленість в прийнятті на роботу фахівця з іншої країни в зв'язку з відсутністю таких на місцевому ринку праці.

Також існують вікові обмеження, іноземцю має бути не менше 27 років. Винятком є IT-сектор, де допускається вік 23 роки. Зазвичай дозвіл на роботу в Малайзії видається на термін від 2 до 5 років. Процедура отримання документа досить складна і тривала, може розтягнутися від 2-3 місяців до півроку.

Як правило, більш високі шанси на працевлаштування та отримання робочої візи мають кваліфіковані технічні фахівці та керівники компаній. Іноді потрібен досвід роботи не менше 2 років і заробітна плата не менше 8 тисяч малайських рінггіт (близько 1700 євро).

З офіційною інформацією про вимоги до іноземних працівників можна ознайомитися на сайті Департаменту імміграції Малайзії - imi.gov.my.

Як знайти роботу в Малайзії. Пошук вакансії без посередників.

Пошук вакансії фото

Робота в Малайзії для українців вимагає наявності мовних навичок і кваліфікації. Основна мова, що використовується населенням цієї країни - малайська. Також широко поширені англійська і південнокитайські діалекти. Знайти престижну вакансію в Малайзії без володіння хоча б англійською мовою на високому рівні практично неможливо. Вища освіта і досвід роботи за фахом щонайменше 2-3 роки часто є обов'язковими умовами для наймання іноземців.

По можливості відвідайте Малайзію по туристичній візі, озирніться на місці та поспілкуйтеся з місцевими жителями. Найбільше вакансій для закордонних претендентів пропонується в великих містах, особливо в столиці країни - Куала-Лумпурі. Тут зосереджена величезна кількість як малайзійських, так і міжнародних компаній. Наприклад, Shell, CIMB Group, Exxon Mobil, HSBC, Tenaga, PetGas, Accenture. Звертайтеся до роботодавців безпосередньо.

Запасіться терпінням і використовуйте максимальну кількість варіантів для пошуку роботи в Малайзії. Відвідуйте тематичні форуми та спілкуйтеся з досвідченими трудовими мігрантами в соціальних мережах, особливо в професійних - linkedin.com.

Вакансії та зарплата в Малайзії в 2017 році

Сьогодні в Малайзії досить комфортний рівень життя і як вже було згадано уряд робить конкретні практичні кроки щодо збільшення доходів місцевого населення. Мінімальна оплата праці в країні в залежності від регіону дорівнює 1000 малайзійських рінггіт щомісяця (близько 215 євро). Останнє збільшення цього показника на 11,1% відбулося 1 липня 2016 року. Середня заробітна плата в Малайзії в 2017 році становить 2300 рінггіт в місяць або 500 євро.

Доступні вакансії в Малайзії в 2017 році для українців та інших іноземців

Доступні такі вакансії:
  • Сфера IT і комунікації.
  • Нафтогазова галузь.
  • Медицина.
  • Туризм та готельно-ресторанний бізнес.
  • Банківський і фінансовий сектор.
  • Викладання іноземних мов, в основному англійська.
  • Електроніка та інші галузі промисловості.

Як правило, престижну і високооплачувану роботу в Малайзії для чоловіків, з оплатою праці від 2 тисяч євро і більше, пропонують великі міжнародні компанії, що функціонують в країні. В основному потрібні кваліфіковані технічні фахівці та менеджери вищої ланки. Для дівчат є вакансії в туристичній галузі. У сфері некваліфікованих професій робота в Малайзії, зокрема, для громадян пострадянського простору, практично недоступна.