Eurabota - работа в Европе
Статьи

Робота і вакансії в Мадриді


Мадрид - це красиве динамічне місто і столиця Іспанії, головний політичний, економічний і культурний центр держави. Цілком комфортне місце для проживання та побудови професійної кар'єри. Робота в Мадриді для українців та інших іноземців у 2017 році доступна в багатьох сферах діяльності, включаючи промисловість, медицину, торгівлю, туризм і будівництво. Але знайти вакансію на місцевому ринку праці зовсім непросто.

Робота в Мадриді

Крім працевлаштування, багато вихідців з пострадянського простору відкривають бізнес в Іспанії, купують нерухомість і проходять навчання в престижних іспанських вузах, наприклад, в найбільшому вищому навчальному закладі країни - Мадридському університеті Комплутенсе. У порівнянні з багатьма іншими містами в столиці Іспанії вищі доходи та можливості зайнятості. Про те як знайти роботу в Мадриді, специфіці трудової міграції, актуальні вакансії та зарплатах поговоримо далі.

ЗМІСТ

  1. Специфіка трудової міграції в Мадрид
  2. Як знайти роботу в Мадриді
  3. Зарплата і вакансії в Мадриді в 2017 році

Специфіка трудової міграції в Мадрид

Протягом останніх 10 років економіка Іспанії відчувала значні труднощі, але ситуація поступово стабілізується. Завдяки вигідному географічному положенню Мадрид є найважливішим діловим центром і транспортом вузлом країни. Наприклад, місцевий аеропорт Барахас обслуговує близько 50 млн пасажирів на рік. Мабуть, тільки робота в Барселоні привертає порівнянне з іспанської столицею кількість трудових мігрантів, але Мадрид вважається більш вдалим містом для пошуку робочого місця.

Населення Мадрида в 2017 році становить близько 3,3 млн осіб. За різними оцінками, в районі 15% місцевих жителів іноземного походження. Найчисленніші етнічні групи представлені громадянами країн Латинської Америки та Китаю. Крім того, в місті проживає багато іммігрантів з держав-членів Європейського союзу, а також України. В цілому життя в Мадриді дуже цікава і різноманітна, а ціни на продукти та деякі інші товари нижче, ніж у багатьох світових столицях.

Одна з найгостріших проблем Іспанії - це безробіття, яке в середньому становить 19%, а серед молоді перевищує 40%. На жаль, цей факт суттєво ускладнює процес пошуку вакансії в Мадриді. Навіть попри те, що в столиці рівень зайнятості на 6% вище в порівнянні з іншими регіонами, а безробіття на 5% нижче (близько 14%). Проте робота в Мадриді для українців зустрічається, але для офіційного працевлаштування потрібно пройти ряд процедурних вимог.

Зокрема, для легальної зайнятості в Мадриді іноземці, які не мають громадянства однієї з країн Євросоюзу, ЄЕП (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія) і Швейцарії зобов'язані попередньо знайти вакансію, підписати з місцевим роботодавцем трудовий контракт, отримати дозвіл на роботу і відкрити робочу візу в Іспанію. При цьому в більшості випадків на робоче місце не повинні претендувати іспанці або європейці.

Зазвичай процедура оформлення документів займає не більше 3 місяців. Стандартна чіткість на роботу видається на один рік з правом подальшого продовження. Після переїзду необхідно оформити вид на проживання в Іспанії, отримати ідентифікаційний номер іноземця (NIE), зареєструватися в місцевій податковій службі та органах соціального забезпечення.

Як знайти роботу в Мадриді

Знайти роботу фото

Отримати дозвіл на роботу в Мадриді в місцевому Міністерстві праці для здобувача з України досить складно. Практично вся відповідальність за оформлення документів лежить на роботодавці, тому іноземець повинен мати ряд конкурентних переваг перед іспанськими та європейськими працівниками. В першу чергу, мова йде про високу кваліфікацію, досвід, потрібну професію і мовних навичках. Без знання іспанської або англійської на хорошому рівні знайти роботу в Мадриді практично неможливо.

Мадрид є найбільшим бізнес-центром країни та важливим фінансовим ядром Європи. Тут функціонує велика кількість великих міжнародних компаній, які нерідко зацікавлені в послугах англомовних іноземців. Складіть грамотне резюме та супровідний лист з іспанським зразком. Виділіть унікальні навички та професіоналізм. Пишіть пропозиції про працевлаштування роботодавцям безпосередньо.

Ось деякі великі компанії в Мадриді - Accenture, Indra Sistemas, IBM, Amadeus, Mercedes Benz, Ericsson. Відвідайте столицю Іспанії в туристичних цілях і спробуйте на місці налагодити ділові зв'язки. У північній частині міста зосереджена бізнес-діяльність, а в східній проводяться великі торгові ярмарки. У Мадриді функціонує близько 16% всіх компаній, зареєстрованих в Іспанії. Відвідуйте тематичні форуми, групи в соціальних мережах і шукайте вакансії в інтернеті.

Пошук вакансії в Мадриді

Державна служба зайнятості Іспанії - empleate.gob.es. Професійна соціальна мережа - linkedin.com. Офіційні кадрові агентства в Мадриді - sistemanacionalempleo.es

 

Вакансії та зарплата в Мадриді в 2017 році

Переважна більшість найманих працівників на мадридському ринку праці зайняті в сфері послуг - 86,3%, в промисловості 8,8%, в будівництві 4,7%, а на частку сільського господарства припадає лише 0,2%. У 2017 році мінімальна зарплата в Іспанії встановлена ​​на рівні 825,65 євро на місяць. Середні доходи іспанців дорівнюють 1829,13 євро до сплати податків. Зарплата в Мадриді істотно вище. За інформацією іспанського статистичного інституту, в середньому 3 000 євро.

Зрозуміло, оплата праці в Мадриді залежить від кваліфікації, досвіду, конкретної компанії та професії. Наприклад, фінансові аналітики та дантисти отримують понад 4 000 євро, а звичайні офіціанти та помічники кухаря близько 1000. Крім того, до 25% столичних працівників працевлаштовані на тимчасовій основі, тому зарплата може помітно коректуватися в залежності від сезону. Особливо це актуально для туризму та будівництва, де часто зустрічається робота в Мадриді для іноземців.

Генератор робочих місць і економічний фундамент столиці Іспанії - це сфера послуг. Наприклад, вакансії в Мадриді для українців у 2017 році доступні в гуртовій і роздрібній торгівлі, логістики та туристичної галузі. Варто звернути увагу на фінанси, маркетинг та інформаційні технології. Потрібні програмісти й інженери. Жінки без особливої ​​кваліфікації та слабкими навичками іспанського можуть спробувати знайти роботу в Мадриді нянею або доглядальницею.