Eurabota - работа в Европе
Статьи

Робота і вакансії в Лівані


Ліван - це невелика азійська держава, розташована на Близькому Сході, між Сирією та Ізраїлем. Пляжі Середземного моря, комфортний клімат і багата культура забезпечують наплив в країну великої кількості туристів, а вільна ринкова економіка сприяє притоку закордонних інвестицій і створення нових робочих місць, в тому числі, для іноземців. Особливим попитом у ліванських роботодавців користуються власники дефіцитних для Лівану професій, часом досить екзотичних.

Робота в Лівані

Робота в Лівані для українських дівчат у 2017 році доступна в сфері розваг, зокрема, пропонуються вакансії моделей і танцівниць в численних нічних клубах. Що стосується чоловіків, в першу чергу, потрібні кваліфіковані технічні фахівці, наприклад, будівельники. Справедливості заради відзначимо, що процес офіційного працевлаштування досить складний і вимагає проходження ряду бюрократичних процедур.

Далі, розглянемо специфіку трудової міграції, варіанти пошуку робочого місця, доступні зарплати та вакансії в Лівані в 2017 році.

ЗМІСТ

  1. Особливості трудової міграції в Ліван
  2. Як знайти роботу в Лівані
  3. Вакансії та зарплата в Лівані в 2017 році

Особливості трудової міграції в Ліван

Економіка. Уряд Лівану підтримує розвиток ринкових економічних відносин, охороняє право на приватну власність і не будує перешкод для ведення бізнесу. Найбільш вагомі галузі - це туризм і банківський сектор. Особлива увага приділяється сільському господарству, виробництву транспортного обладнання, ювелірних виробів, будівельних матеріалів і паперу. Істотно стримують економічне зростання - військові конфлікти в сусідніх регіонах, корупція, високі податки та складні митні процедури.

Конкуренція. Населення Лівану в 2017 році становить близько 6,2 млн осіб, при цьому робоча сила в країні налічує 1,6 млн. В основному це добре освічені люди, здатні виконувати роботу високої кваліфікації та заповнювати прогалини на місцевому ринку праці. За рівнем грамотності Ліван займає провідні позиції на Близькому Сході. Більш того, в країну прибуло понад мільйон біженців з охоплених війною Сирії та Іраку, що створює додаткову конкуренцію. Безробіття в Лівані в 2017 році трохи більше ніж 6%. За неофіційними даними цей показник значно вищий.

Релігія і мова. Відмінною рисою Лівану вважається різноманітність культур, релігій і етнічного складу населення. Близько 54% лівійців - мусульмани, 40% - християни та решта 6% - представники інших релігійних течій. Офіційна мова в країні - арабська, водночас у діловій сфері широко поширені англійська, французька і в меншій мірі вірменський. За рідкісним винятком, для успішного пошуку вакансії в Лівані для українців буде потрібно знання мінімум англійської мови на хорошому рівні.

За прикладом більшості країн, основна складність закордонного здобувача полягає в попередньому пошуку ліванського роботодавця, готового надати трудовий контракт іноземцю. Для цього потрібно володіти дефіцитною професією, яка передбачає відсутність подібних фахівців серед лівійців. Дозвіл на роботу видає Міністерство праці Лівану і схвалюють органи внутрішньої безпеки країни. Якщо все в порядку, в ліванському Консульстві іноземець отримує робочу візу строком дії до одного року.

Як знайти роботу в Лівані

"Знайти

Ліван досить специфічна країна. Одна справа тимчасово насолоджуватися середземноморськими піщаними пляжами, вишуканою кухнею і бурхливим нічним життям, і зовсім інше зануритися в рутину трудових буднів і вирішувати масу інших питань, пов'язаних з проживанням в чужій країні. Ціни на житло, продукти, енергоносії та інші предмети першої необхідності в Лівані не маленькі, а зарплати залишають бажати кращого.

Обов'язково поїдьте в Ліван як турист, тим більше що громадянам України для відвідування ліванської території в туристичних цілях на термін до 30 днів віза не потрібна. Та й для інших іноземців з країн СНД процедура максимально спрощена. Озирніться на місці, поговоріть з людьми, зверніть увагу на транспорт та інфраструктуру, де є проблеми. Можливо, на місці вдасться вийти на роботодавця і пройти співбесіду.

Робота в Лівані для іноземців, включаючи українців, найбільш доступна в великих регіонах країни, перш за все, столиці - Бейруті, а також містах - Тріполі та Сайда. Перевагою послужить досвід працевлаштування в ОАЕ або Катарі. Переклад закордонних співробітників в межах однієї міжнародної компанії з філіями в різних країнах - це поширена практика і хороший варіант знайти роботу в Лівані.

Шукайте інформацію про особливості зайнятості в Лівані на тематичних форумах і в соціальних мережах. Ставте питання бувалим трудовим мігрантам і робіть висновки. В ідеалі мати родичів або друзів, які постійно проживають в Лівані, які нададуть допомогу в пошуку роботодавця. Увійдіть у професійній соціальній мережі - linkedin.com. Переглядайте оголошення в ліванських газетах. Складіть грамотне резюме та супровідний лист. Залишайте пропозиції про працевлаштування на офіційних сайтах великих ліванських компаній.

Будьте уважні та обережними, особливо це відноситься до представниць прекрасної статі, які бажають працевлаштуватися в одному з розважальних закладів.

Вакансії та зарплата в Лівані в 2017 році

Тисячі ліванців з вищою освітою і знанням кількох іноземних мов відчувають труднощі в пошуку роботи. Що говорити про іноземців з України. Для заняття вакансії в Лівані, тим більше з хорошим окладом, необхідно дійсно мати серйозними, навіть унікальними навичками. Насправді, одиниці професій на ліванській праці можуть похвалитися реально високими зарплатами. Наприклад, найбільше отримують першокласні фахівці в сфері фінансів - до 10 тисяч доларів на місяць, експерти в секторі консалтингових і банківських послуг - до 3,5 тисяч доларів і професіонали в області інформаційних технологій - до 2 тисяч. Середня заробітна плата в Лівані в 2017 році після сплати податків становить близько 1 тисячі доларів щомісяця.

Вакансії в Лівані в 2017 році для українських чоловіків доступні в будівельній галузі, туризмі, архітектурі, в деяких інженерних позиціях і сфері IT. Досвідчені фахівці можуть розраховувати на кілька тисяч доларів на місяць. Дівчатам в сосновому пропонуються вакансії моделей, хостел і танцівниць в нічних клубах. Відгуки про роботу в Лівані для дівчат досить суперечливі.

Вибирайте виключно офіційне працевлаштування через перевірені фірми-посередники за порадами друзів або знайомих. Як правило, основні вимоги для цього виду зайнятості зводяться до хорошого здоров'я, приємної зовнішності, мінімальним навичкам англійської та віком від 18 до 30 років. Діапазон зарплат близько 1-2 тисяч доларів плюс відсоток від консумації (стимулювання відвідувача розважального закладу до покупок).