Eurabota - работа в Европе
Статьи

Робота і вакансії в Кувейті


Кувейт - це багата країна на Близькому Сході, розташована між Іраком і Саудівською Аравією, омивається Перською затокою. Невелика за площею держава володіє близько 6% світових запасів нафти, що забезпечує добробут місцевого населення і викликає інтерес з боку трудових мігрантів. Відразу відзначимо, що іноземцям неможливо отримати в Кувейті громадянство, а право на власність і ведення бізнесу в країні дуже обмежені.

Робота в Кувейті фото

Робота в Кувейті для українців у 2017 році доступна в нафтовому секторі, галузі фінансів і банківській справі, потрібні лікарі, будівельники, програмісти та власники деяких інших кваліфікованих професій. Основна проблема держави полягає у величезній залежності економіки від нафтового сектора, коштом якого формується більш ніж половина ВВП країни та понад 90% дохідної частини бюджету.

Відчутне зниження цін на нафту за останні кілька років змушує уряд Кувейту в терміновому порядку диверсифікувати економіку, що в майбутньому може створити додаткові робочі місця, в тому числі для іноземців. Далі, розглянемо особливості трудової міграції, варіанти пошуку роботи, доступні вакансії та зарплати в Кувейті для іноземців, включаючи громадян України, у 2017 році.

ЗМІСТ

  1. Особливості трудової міграції в Кувейт
  2. Як знайти роботу в Кувейті
  3. Вакансії та зарплата в Кувейті в 2017 році

Специфіка трудової міграції в Кувейт

Населення Кувейту в 2017 році становить близько 2,8 млн осіб. За різними даними, до 70-80% робочої сили країни складається з іноземних працівників і до недавнього часу місцева влада всіляко вітала приплив трудових мігрантів. Сьогодні ситуація поступово змінюється і знайти роботу в Кувейті стає набагато складніше. Адже закордонні претенденти займають позиції як некваліфікованих працівників, так і посади, що вимагають високої кваліфікації та досвіду, відповідно гідно оплачувані.

А в зв'язку з тим, що велика кількість молодих кувейтців отримують хорошу освіту в престижних вузах Великобританії та США, уряд прагне забезпечити умови для зайнятості в Кувейті, перш за все, для власних громадян. Компаніям рекомендується заповнювати вакансії виключно місцевими жителями, для цього вводяться спеціальні квоти, і лише за відсутності фахівців потрібної кваліфікації робоче місце віддається іноземцю. Більш того, стосовно трудових мігрантів в країні діють спеціальні обмежувальні закони. Наприклад, в даний час іноземці у віці понад 50 років не мають права на працевлаштування в державному секторі Кувейту. Проте ці заходи розраховані на довгострокову перспективу і в більшій мірі стосуються працівників низької кваліфікації. В цілому економіка країни як і раніше потребує досить великій кількості кваліфікованих фахівців з-за кордону.

Рівень безробіття в Кувейті в 2017 році не перевищує 2-3%, що також позитивно відбивається на перспективах зростання відкритих вакансій в країні. До інших позитивних моментів трудової міграції в Кувейт можна віднести відсутність прибуткового податку, в тому числі для іноземних працівників. Тільки закордонні компанії зобов'язані платити податок на прибуток в розмірі 15%, місцеві бізнесмени від подібних внесків звільнені. Рівень ВВП на душу населення в Кувейті один з найвищих у світі. З країн регіону попереду тільки Катар.

Попри те що Кувейт офіційно мусульманська держава, близько 17% населення - це християни. Західні традиції та культура впливає на місцевих жителів, але не варто забувати про правила поведінки в суспільстві, чужу країну потрібно поважати. Офіційна мова в Кувейті - арабська. У діловому середовищі, так і в повсякденному житті, дуже широко поширена англійська. Попри військові конфлікти та важку ситуацію в сусідніх країнах, жити в Кувейті цілком безпечно і комфортно.

Для переїзду в Кувейт іноземець повинен попередньо знайти роботодавця, підписати трудовий контракт і отримати дозвіл на роботу. Це обов'язкові умови для офіційного працевлаштування. Робота в Кувейті здійснюється на тимчасовій основі. Протягом всього терміну дії контракту роботодавець виступає як спонсор і несе відповідальність за іноземного фахівця. Тобто всі адміністративні процедури, включаючи оформлення робочої візи та дозволу на роботу для здобувача, лежать на місцевій компанії.

Як знайти роботу в Кувейті

Знайти роботу фото

Робота в Кувейті для українців, білорусів та інших іноземців з країн СНД у 2017 році пов'язана з конкуренцією не тільки з місцевими жителями, а й з громадянами безлічі інших країн, особливо азіатських. Зокрема багато вакансій на кувейтському ринку праці займають трудові мігранти з Індії, Пакистану, Філіппін і Таїланду. Дуже важливо мати хорошою освітою, рівнем кваліфікації та досвідом. Володіння англійською на високому рівні - це обов'язкова вимога для більшості роботодавців.

У Кувейті функціонує досить багато міжнародних компаній, в яких вже працюють закордонні фахівці, відповідно є досвід найму іноземних працівників. Звертайтеся до таких роботодавцям безпосередньо і пропонуйте свої послуги. Приклади найбільших компаній Кувейту - Kuwait Investment Authority, Kuwait Petroleum Corporation, Zain - Mobile Telecommunications Co., Kuwait Finance House, Al Ghanim Industries. В першу чергу, відкриті вакансії в Кувейті зосереджені в столиці країни - Ель-Кувейт і містах - Ель-Джахра, Ель-астмі й Хаваллі.

Радьтеся з досвідченими трудовими мігрантами на форумах і тематичних групах в соціальних мережах. Складіть грамотне резюме та супровідний лист англійською мовою, опишіть професійні переваги доступно і лаконічно. Переглядайте оголошення на сайтах відомих газет Кувейту. Зареєструйтеся у професійній соціальній мережі - linkedin.com і знаходьте ділові контакти. Наберіться терпіння та аналізуйте інформацію про вакансії в інтернеті.

Вакансії та зарплата в Кувейті в 2017 році

Ринок некваліфікованої праці в Кувейті практично повністю затоплений мігрантами з азіатських країн, крім того, влада намагається скоротити кількість таких працівників. Тому громадянам України варто зосередитися на пошуку роботи в сфері кваліфікованих професій, де рівень доходу вищий. Крім базового окладу, багато великих компаній в Кувейті нараховують іноземним фахівцям різні бонуси, надають житло, автомобіль, оплачують медичні послуги та навіть авіаквитки на батьківщину.

Середня заробітна плата в Кувейті в 2017 році становить близько 29 доларів на годину або до 5 тисяч доларів на місяць, і це у звичайних працівників, наприклад, менеджерів середньої ланки. Досвідчені фахівці можуть отримувати аж до 10-12 тисяч доларів щомісяця. Припустимо, оклад кваліфікованого інженера-будівельника досягає 10,5 тисячі доларів, лікаря - 4-5 тисяч, бухгалтера - 2,8 тисячі. До слова, Кувейт перша і поки єдина країна в Перській затоці, яка встановила мінімальну заробітну плату для домашнього персоналу. Сьогодні цей показник становить 60 кувейтських динарів в місяць (близько 197 доларів).

Кувейтські компанії готові платити гідну зарплату і закордонним фахівцям. Зрозуміло, кваліфікація і навички повинні бути на вищому рівні. Вакансії в Кувейті для українців у 2017 році доступні в будівництві, нафтової промисловості, фінансовому і банківському секторі, сфері інформаційних технологій, нерухомості, маркетингу, продажів і розвитку бізнесу. В галузі освіти потрібні викладачі англійської мови, в тому числі й в приватні школи. Користується популярністю робота в Кувейті лікарем, потрібні стоматологи, дерматологи та хірурги.