Статьи

Робота і вакансії в Ісландії


Ісландія - це невелика острівна держава на півночі Атлантичного океану поруч з Гренландією і Великобританією. В країні дивовижна природа і м'який клімат. Правда, через специфічне географічне розташування туристів тут не так уже й багато. Але, з іншого боку, щорічно ця цифра в 3-4 рази перевищує кількість місцевих жителів. Населення Ісландії в 2017 році становить усього близько 332 тисяч чоловік. Крім ісландської, в країні широко використовуються англійська, німецька і скандинавські мови.

робота в Ісландії


Порівняно з іншими європейськими державами в 2017 році Ісландія - не найпопулярніший напрямок для пошуку роботи в українців. Проте випадки бувають різні, тому є сенс розібратися з тонкощами працевлаштування в цій північній країні. Економіка Ісландії досить диверсифікована, система соціального забезпечення на високому рівні, а рівень безробіття в 2017 році не перевищує 3%. Рибна промисловість, туристична сфера й високі технології - основні ніші для пошуку вакансії в Ісландії.

ЗМІСТ

  1. Працевлаштування в Ісландії для іноземців
  2. Пошук вакансії в Ісландії
  3. Зарплати й вакансії в Ісландії в 2017 році

Працевлаштування в Ісландії для іноземців

Основна проблема, з якою стикаються українці при трудовій міграції в Ісландію, полягає в дефіциті вакансій і конкуренції з місцевими жителями, а також іншими європейцями. Тільки в разі відсутності потрібних фахівців серед цих двох категорій громадян, здобувач з України може отримати необхідний дозвіл на роботу.

Тобто ще до переїзду в Ісландію потрібно знайти місцевого роботодавця й підписати трудовий контракт. Після цього в Управління у справах імміграції Ісландії подається спеціальна заява для отримання виду на проживання й права на працевлаштування. Крім того, документація ретельно перевіряється місцевим управлінням праці, яке оцінює допустимість заняття робочого місця закордонним здобувачем.

Період розгляду заяви - до 90 днів, а то й більше. Для прискорення цієї процедури необхідно тісно взаємодіяти зі співробітниками Консульства Ісландії й роботодавцем. Тим більше, що оформлення робочої візи - це також обов'язкова умова для громадян України. Більш докладно про переїзд в Ісландію з метою працевлаштування і не тільки читайте на офіційному імміграційному порталі - iceland.is.

Документи для отримання дозволу на роботу і проживання в Ісландії

Документи для отримання дозволу на роботу і проживання в Ісландії такі:
  1. Правильно заповнений бланк заяви, підписаний як здобувачем, так і роботодавцем
  2. Трудовий договір
  3. Копія закордонного паспорта і кольорова фотографія
  4. Довідка про відсутність судимості
  5. Медична страховка
  6. Підтвердження наявності місця для проживання в Ісландії.

Залежно від ситуації місцеві служби можуть вимагати додаткові відомості.

Пошук вакансії в Ісландії

Неважко здогадатися, що в такій маленькій країні привабливі робочі місця заповнюються в основному за рахунок місцевих громадян. Вакансії в Ісландії для іноземців у 2017 році, в тому числі й українців, доступні в основному для висококваліфікованих і досвідчених фахівців, або дефіцитних працівників, навіть без особливих навичок, але яких потребує місцева економіка. Наступним важливим моментом є володіння ісландською мовою. Робота в Ісландії без знання мови - нереальне завдання. Як мінімум потрібно підучити англійську мову.
Обов'язково використовуйте комплексний підхід, тобто всі доступні методи, які можуть допомогти в пошуку робочого місця. Починаючи з відвідування Ісландії в якості туриста, і закінчуючи активним моніторингом тематичних форумів і соціальних мереж, особливо професійних (наприклад, linkedin.com).

Відвідайте сайт Державної служби зайнятості Ісландії - vinnumalastofnun.is.

Зарплати й вакансії в Ісландії в 2017 році

Середня заробітна плата в Ісландії в 2017 році - близько 4200 євро в місяць, а після сплати податків у працівників залишається десь 3050 євро. Це хороший показник навіть порівняно з найбільш благополучними країнами ЄС (наприклад, Данією й Люксембургом). При цьому мінімальний рівень оплати праці становить 1880 євро в місяць. На більш високі оклади можна розраховувати в столиці Ісландії - Рейк'явіку.

Доступні вакансії в Ісландії для українців у 2017 році відзначають, в першу чергу, в таких галузях економіки, як сільське і рибне господарство, біотехнології, туризм та сфера IT, де найбільшим попитом користуються розробники програмного забезпечення. У літній період можна знайти сезонну роботу в Ісландії (наприклад, у сфері готельного та ресторанного бізнесу або на фермах).