Eurabota - работа в Европе
Статьи

Робота і вакансії в Іраку


Республіка Ірак - це держава на Близькому Сході, розташована в Месопотамській низовині в долині річок Тигр і Євфрат. Омивається водами Перської затоки та межує відразу з шістьма країнами - Кувейтом, Саудівською Аравією, Йорданією, Сирією, Туреччиною та Іраном. Володіє давньою історією, культурою і безліччю архітектурних споруд, які представляють величезну цінність для всього світу.

Ірак фото

Ірак не є найпопулярнішим напрямком у трудових мігрантів з різних куточків планети, але представники окремих професій, наприклад, нафтовики, дуже часто цікавляться питаннями зайнятості в цій країні. Ситуація в державі сьогодні порівняно спокійна, економіка відновлюється і рівень життя підвищується. Про специфіку працевлаштування і про те яка робота в Іраку для українців та інших іноземців доступна в 2017-2018 році дізнаємося далі.

ЗМІСТ

  1. Трудова міграція в Ірак
  2. Як знайти роботу в Іраку
  3. Вакансії та зарплата в Іраку

Трудова міграція в Ірак

Населення Іраку в 2017 році становить 38,4 млн осіб, а за деякими оцінками, перевищує 39 млн. У столиці держави та найбільшому місті країни - Багдаді проживає близько 9 млн чоловік. Близько 95% місцевих жителів сповідують іслам. З моменту активних військових дій, що розгорнулися в Іраку спочатку 2000 року, територію країни залишили кілька мільйонів чоловік, переважно християн і представників середнього класу.

При плануванні працевлаштування в Іраку не варто забувати про те, що в західній і північній частині держави все ще проводяться військові кампанії проти терористичних угруповань і ситуація з безпекою в країні в цілому вирішена не повністю. Проте на основній території Іраку можна цілком комфортно жити та працювати. Дуже часто в більш нестабільних районах закордонних працівників забезпечують охороною і вживаються додаткові заходи безпеки.

В економіці Іраку домінує нафтовий сектор, який генерує більше ніж 90% державних доходів і 80% валютних надходжень. Місцевий уряд прагне залучити іноземні інвестиції, для цього проводяться економічні та політичні реформи, які покращують діловий клімат в країні. Крім військової складової, головні проблеми Іраку пов'язані з корупцією, безробіттям, застарілою інфраструктурою і нестачею кваліфікованих кадрів.

Досвідчені іноземні фахівці в змозі знайти гідну роботу в Іраку, особливо в тих сферах, де є істотний дефіцит робочої сили. Одна з обов'язкових вимог для переїзду - це попередній пошук роботодавця та оформлення робочої візи в іракському Консульстві в своїй країні. Деякі закордонні працівники, зайняті в місцевих урядових установах чи організаціях, які виконують роботи по відновленню інфраструктури, повністю звільняються від сплати податків.

Як знайти роботу в Іраку

На відміну від місцевих жителів і громадян арабських країн, іноземці з України та інших держав для легального працевлаштування в Іраку зобов'язані отримати дозвіл на роботу. Виняток становлять працівники філій іноземних компаній, що функціонують на іракській території. Процедура досить складна і практично повністю залежить від потенційного роботодавця, який займається оформленням документів і клопоче перед місцевою владою про видачу робочої візи претендентові з-за кордону.

Роботодавець фото

Кваліфікація і досвід іноземного працівника повинні бути на вищому рівні, а професія потрібна на місцевому ринку праці. В Іраку дві офіційні мови - арабська і курдська. У багатьох міжнародних компаніях широко поширена англійська. Тобто володіння тільки російською в більшості випадків недостатньо. Для успішного пошуку вакансії в Іраку необхідно спостерігати за спеціалізованими ресурсами в інтернеті, відвідувати форуми та групи в соціальних мережах. Складіть грамотне резюме та супровідний лист. Пишіть пропозиції про працевлаштування роботодавцям безпосередньо.

Вакансії та зарплата в Іраку в 2017 році

Доступні вакансії в Іраку для українців зосереджені, перш за все, в нафтовій галузі, де часто потрібні інженери, геологи, геофізики та інші профільні технічні фахівці. У зв'язку з певним ризиком і важкими умовами праці в цій сфері, багато роботодавців забезпечують кандидатів досить великими окладами, що перевищують 5-6 тисяч доларів на місяць.

Зверніть увагу на російські компанії, які ведуть діяльність в цій країні. Наприклад, «Лукойл» здійснює промисловий видобуток нафти на півдні Іраку (Західна Курна-2). «Роснефть» виступає як оператор з розвідки та розробки Блоку 12. «Газпром нафта» розробляє родовище Бадра в східній частині країни (провінція Васіт), а також веде геологорозвідувальні роботи в курдському регіоні республіки.

Крім нафтової сфери, робота в Іраку доступна в будівельній галузі. Відновлення інфраструктури країни триває, крім того, постійно зводяться нові об'єкти. Іноді потрібні програмісти та менеджери. Жінки можуть знайти вакансії в Іраку в галузі охорони здоров'я та освіти. Потрібні соціальні працівники, перекладачі та вчителі. Середня зарплата в Іраку в 2017 році в міжнародних компаніях стартує від 800-1000 доларів на місяць.