Статьи

Робота в Голандії без посередників


Нідерланди, або більш звична назва в побуті українськомовних громадян, Голландія - це невелика західно-європейська держава, з досить зручним розташуванням між Німеччиною і Бельгією, омивається північним морем. Попри малої площі голландські міста мають високу щільність населення, всього в країні проживає близько 16,9 млн чоловік.

Робота в Голландії для українців та інших громадян пострадянського простору в 2017 році буде сприяти не тільки підвищенню рівня доходу, а й дасть можливість тимчасово влаштуватися в самому центрі Європи, в країні зі сприятливим кліматом і масою місць для туристичних вилазок. І хто знає, може працевлаштування в Нідерландах і зовсім послужить варіантом довгострокової імміграції, з подальшим оформленням голландського громадянства.

Голландія має шосту за величиною економіку в Європейському Союзі та є однією з головних транспортних розв'язок між цими країнами. Само собою, це сприяє розвитку торгових відносин і позитивно впливає на голландський експорт і імпорт. До речі кажучи, за підсумками 2015 року Голландія стала найбільшим експортером продовольства в світі, поступившись лише США.

Робота в Голандії фото

Попри те, що в сільськогосподарському секторі залучено всього 2% місцевої робочої сили, такий вид трудової міграції, як сезонна робота в Голландії, наприклад, в теплицях, користується великою популярністю в українців, і вакансій на цьому ринку цілком достатньо. Разом з тим і високотехнологічна галузь, де можуть знайти роботу кваліфіковані іноземні фахівці, в тому числі з України, знаходиться на підйомі.

Чого тільки варті відомі на весь світ голландські транснаціональні компанії Philips або Shell Group. У 2017 році безробіття в Голландії становить - 5,6%. Це цілком прийнятний показник для розвинених країн Європи. У цій статті поговоримо про доступні вакансії та зарплатах в Голландії в 2017 році, як знайти роботу без посередників і в принципі про трудову міграцію в цю країну.

ЗМІСТ

 1. Як виїхати на роботу в Голландію
 2. Працевлаштування в Голландії.
 3. Вакансії та зарплата в Голландії в 2017 році

Як виїхати на роботу в Голландію

Працевлаштування в Голландії іноземців з країн за межами Європейського союзу має на увазі виконання ряду процедурних вимог. На відміну від європейців і місцевих жителів, для законного здійснення трудової діяльності на голландській території громадянам з країн СНД необхідно отримати спеціальний дозвіл.

Що мається на увазі?

Населення Голландії, яке приблизно на 20% складається з іноземців, саме по собі досить освічене і прагне максимально заповнити місцевий ринок праці. Крім того, робоча сила з менш розвинених країн ЄС теж не проти збільшити рівень своїх доходів коштом голландських вакансій. Тим більше що ніяких дозвільних документів для працевлаштування не потрібно.

Місцеві законодавчі акти влаштовано таким чином, щоб голландські компанії в першу чергу забезпечували роботою «своїх» громадян. Для цього і передбачили спеціальні умови для іноземців з країн, що не входять в єдиний економічний простір. Тобто, для працевлаштування в Голландії, українці повинні мати дозвіл на роботу (TWV) та посвідку на проживання.

Сьогодні, в разі трудової імміграції в Голландію на термін більше ніж 3 місяці видається спеціальний документ (GVVA), який поєднує дозвіл на роботу і вид на проживання. Для отримання GVVA роботодавець та іноземець повинні звернутися в Службу імміграції та натуралізації Голландії (IND). Деякі категорії осіб звільняються від оформлення цього документа:

 • тимчасові працівники (до 3 місяців);
 • студенти;
 • фахівці для виконання сезонних робіт.

Тут передбачена дещо інша процедура, при якій дозвіл на роботу та посвідка на проживання оформляються окремо.

Як же знайти роботу в Голландії при такій конкуренції?

Знайти роботу фото

Відповідь на це питання досить проста, але не така легка при виконанні на практиці - потрібно спробувати заповнити прогалини на місцевому ринку праці. В основному це означає бути висококласним фахівцем або сезонним працівником, готовим до важкої фізичної праці.

Умови для прийняття на роботу в Голландії іноземця

 1. Відсутність кандидатів на робоче місце серед місцевих жителів і громадян ЄС.
 2. Комплексна реклама вакансії в голландських і європейських ЗМІ, в тому числі друкованих виданнях та інтернеті.
 3. Вакансія повинна бути відкрита не менше 35 днів, в окремих випадках цей строк може досягати 90 днів.

Наступні іноземні працівники мають право не відповідати вищезазначеним умовам і не повинні отримувати окремий дозвіл на роботу:

 • висококваліфіковані фахівці, досвід і знання яких здатні привнести істотний внесок в економіку Голландії;
 • володарі Блакитної карти ЄС (Blue Card EU);
 • випускники голландських закладів освіти, протягом року після випуску;
 • іноземні підприємці, що працюють в своїй компанії;
 • члени сім'ї власника вид на проживання в Голландії з правом на роботу.

Основні вимоги до іноземців для працевлаштування в Голландії

Мова. Робота в Голландії для українців без знання мови має на увазі володіння хоча б англійською, бажано підтверджена сертифікатом. Без цього знайти нормальне робоче місце практично нереально. Хіба що напівлегальну працю з великим ризиком обману з боку роботодавця і депортацією з країни.

Про високооплачувану роботу мова взагалі не йде. Проте в Голландії багато великих міжнародних компаній, де англійської мови цілком достатньо. Для працевлаштування в місцеві невеликі фірми знадобляться навички голландського. Зрозуміло, володіння додатковими мовами - французькою, німецькою, італійською - це великий плюс.

Кваліфікація. Дипломи про вищу освіту, досвід роботи, рекомендаційні листи від колишніх роботодавців, сертифікати про підвищення рівня кваліфікації та інші корисні документи, що підтверджують конкурентні переваги працівника, безсумнівно, знадобляться. Ідеальний варіант - це закінчити один з університетів Голландії. Перевірити визнання диплома і відповідність кваліфікації голландським вимогам, якщо професія регулюється, можна на спеціальному сайті EP-Nuffic.

Працевлаштування в Голландії. Пошук вакансії без посередників.

Знайти слушну вакансію в Голландії, а головне, переконати місцевого роботодавця в своїх конкурентних перевагах, завдання не з простих. Для збільшення шансів на успіх, перш за все необхідно використовувати всі доступні способи пошуку. Якщо з наявністю друзів або родичів в Нідерландах проблеми та туристична поїздка в цю красиву країну найближчим часом не передбачається, залишається найнадійніший і перевірений в сучасних умовах варіант - це інтернет.

В першу чергу, відвідайте офіційний сайт Державної служби зайнятості Голландії, де крім самої вакансії можна знайти масу корисної інформації та порад з працевлаштування.

Якщо використовувати всі вищеперелічені способи в комплексі результат обов'язково буде. Дуже важливо грамотно адаптувати резюме та супровідний лист під голландського роботодавця.

Вакансії та зарплата в Голландії у 2017 році

Зарплата фото

У порівнянні з іншими європейськими країнами голландські працівники отримують середні зарплати. Наприклад, менше ніж в скандинавських країнах або Швейцарії, але більше ніж в Чехії або Італії. Багато в чому цей показник залежить від регіону і конкретної професії. До речі, в найбільшому місті Голландії - Амстердамі один з найвищих рівнів безробіття по країні.

Мінімальна заробітна плата в Голландії у 2017 році в залежності від віку (євро / міс.)

 • 18 років - 743,55
 • 19 років - 860,95
 • 20 років - 1 095,8
 • 21 рік - 1 330,6
 • 22 роки - 1 565,4

Середня заробітна плата в Нідерландах у 2017 році - 2 855 євро на місяць

Зарплата в Голландії за професіями (євро / міс)

 • Архітектор - 5200
 • Дантист - 5000
 • Юрист / адвокат - 3900-4000
 • Сфера IT - 3500-4500
 • Інженер-будівельник - 3400
 • Інженер-електрик / механік - 3100
 • Бухгалтер - 3000
 • Менеджер середньої ланки - 2500-3000
 • Учитель в школі - 2800, викладач закладу освіти - 3200
 • Бармен, офіціант, вантажник - 1000-2000

Доступні вакансії в Голландії для українців, білорусів та інших громадян з країн СНД у 2017 році можна розділити на дві категорії:

Кваліфіковані працівники. В цьому випадку непогані шанси на працевлаштування в Голландії мають - IT-фахівці, власники технічних професій і досвідчені маркетологи. Також можна спробувати влаштуватися на роботу в сфері охорони здоров'я або освіти.

У Голландії щорічно встановлюється мінімальна оплата праці для кваліфікованих іноземних працівників.

У 2017 році для отримання посвідки на проживання закордонний фахівець повинен отримувати щомісячну заробітну плату в таких розмірах:
 • старше 30 років - 4324 євро
 • молодше 30 років - 3170 євро
 • випускник голландського закладу освіти в перший рік після випуску - 2272 євро
 • володар блакитної карти ЄС (Blue Card EU) - 5066 євро

Сезонні працівники. Це найбільш популярний вид працевлаштування в Голландії для іноземців з пострадянського простору. Посвідка на проживання видається за прискореною процедурою і дозволяє виконувати роботу не більше 6 місяців (24 тижні). Як правило, сезонна робота в Голландії має на увазі важку фізичну працю в сільському господарстві - полях або теплицях. Наприклад, збір полуниці, овочів і фруктів або пакування квітів. Заробити тут можна до 2000 євро на місяць.