Eurabota - работа в Европе
Статьи

Робота в Естонії


Більше ніж 20 років тому Естонія остаточно розпрощалася з радянським минулим і повністю взяла курс на інтеграцію з Заходом в економічному і політичному плані. З 2004 року країна входить до складу Європейського союзу, а в 2011 році приєдналася до зони євро. Сьогодні економіка Естонії одна з найдинамічніших і стабільних не тільки в прибалтійському регіоні, а й у всій Центральній і Північній Європі.

У 2017 році рівень безробіття в Естонії становить 5,6%. Це середній показник серед країн ЄС. Наприклад, менше ніж в сусідніх Литві та Латвії. У деяких галузях економіки навіть існує певний дефіцит працівників, причому як кваліфікованих, так і без особливої кваліфікації.

Тому робота в Естонії для українців у 2017 році, при належному рівні завзятості та мотивації, цілком досяжна мета. Особливу увагу при пошуку вакансії в Естонії варто приділити сфері інформаційних технологій і автомобільних перевезеннях в разі тривалого працевлаштування, і сільськогосподарським роботам, які більше підійдуть для короткочасного заробітку.

"Робота

Великим плюсом буде наявність диплома одного з естонських вузів і володіння місцевою мовою, попри чималу долю російськомовних, для успішного працевлаштування навіть англійської може виявитися недостатньо. Населення Естонії в 2017 році становить трохи більше ніж 1,3 млн чоловік. Ця невелика, але досить безнапасна держава вважається однією з найбільш безпечних і комфортних місць для проживання не тільки в Європі, але і в світі.

Цілком слушна країна для іммігрантів з країн СНД, до того ж близько 30% естонського населення вільно говорять російською мовою. Далі дізнаємося як виїхати на роботу в Естонію, розглянемо найбільш доступні вакансії на місцевому ринку праці в 2017 році та позначимо основні способи пошуку робочого місця для іноземця.

ЗМІСТ

 1. Як виїхати на роботу в Естонію
 2. Як знайти роботу в Естонії. Пошук вакансії без посередників.
 3. Вакансії та зарплата в Естонії в 2017 році

Як виїхати на роботу в Естонію

Попри досить прийнятний рівень безробіття, в порівнянні з іншими європейськими країнами, естонська влада зацікавлені в забезпеченні максимальної зайнятості насамперед місцевих жителів. Крім того, громадяни ЄС мають право на роботу в Естонії без особливих обмежень, а інші іноземці, в більшості випадків, можуть зайняти вакансію тільки при відсутності необхідних фахівців серед естонців і тих же європейців.

Все це свідчить про високий рівень конкуренції, з якою стикаються іноземні працівники з третіх країн, наприклад, України. Для цієї категорії претендентів обов'язковою умовою є попередній пошук і твердження вакансії в естонській компанії, отримання дозволу на роботу від місцевих відомств, оформлення робочої візи та посвідки на проживання в Консульстві Естонії в своїй країні. Нескладно здогадатися, що більшість естонських роботодавців не горять бажанням доводити місцевим відомствам необхідність прийняття на роботу іноземця, збирати купу документів і найголовніше витрачати на це особистий час.

Однак, чисельність працездатного населення Естонії поступово знижується, економіка навпаки зростає, а молодь, у свою чергу, прагне виїхати в більш розвинені європейські країни. Звідси з'являється потреба у висококваліфікованих фахівцях з країн СНД і тимчасових працівниках некваліфікованих професій.

У разі успішного пошуку вакансії та підписання трудового контракту з місцевим роботодавцем, а також позитивної рішення відомства з питань безробіття Естонії про прийняття на роботу іноземця, здобувач звертається в естонське консульство з відповідною заявою про надання тимчасового дозволу на проживання на підставі працевлаштування. Зазвичай термін розгляду заявки займає не більше 2 місяців.

Безперервне офіційне проживання в Естонії протягом 5 років дозволить отримати статус постійного жителя, а надалі й оформити естонський паспорт.

Деякі категорії іноземних працівників, зазвичай для тимчасового працевлаштування, не вимагають попереднього отримання дозволу на роботу, наприклад:
 • Тримачі довгострокової посвідки на проживання однієї з країн ЄС.
 • Акредитовані журналісти.
 • Викладачі естонських закладів освіти.
 • Спортсмени, тренери, арбітри та особи деяких творчих професій.
 • Випускники університетів Естонії.
 • Керівники та старші менеджери іноземних компаній в Естонії.
 • Володарі Блакитної карти ЄС.
 • Вчені для проведення науково-дослідних робіт.
 • Фахівці топ-рівня.
 • Сезонні працівники в сільському господарстві.

Основні вимоги до іноземних працівників у Естонії

Мова. У більшості випадків для заняття гідної вакансії в Естонії буде потрібно знання естонської мови. Винятком можуть бути міжнародні компанії або некваліфікована праця, де англійської, а іноді й російської мови, буває досить.

Кваліфікація. Дипломи про освіту, що підтверджують кваліфікацію іноземного працівника, як правило, повинні бути визнані в Естонії. Перевірити список регульованих естонських професій і визнання закордонного диплома можна на спеціальному сайті.

Рівень заробітної плати. Зазвичай для отримання виду на проживання в Естонії з метою працевлаштування рівень заробітної плати іноземного фахівця повинен становити не менше середнього річного показника по країні плюс коефіцієнт.

Кваліфіковані фахівці - 1321 євро на місяць. Тримачі блакитної карти ЄС - 1598 євро на місяць. Фахівці топ-рівня - 2130 євро на місяць.

Як знайти роботу в Естонії. Пошук вакансії без посередників.

Безумовною перевагою Естонії в плані пошуку вакансії без посередників, мається на увазі спеціальні агентства тощо, є велика кількість росіян, які постійно проживають на цій території. А це ні багато ні мало чверть населення країни. Адже за статистикою тільки близько 30% вакансій естонського ринку праці знаходяться у вільному доступі. Тому знайомі й родичі в Естонії - це, безсумнівно, плюс. Навіть короткочасна туристична поїздка в цю країну може послужити відмінним способом придбати потрібні зв'язки та прискорити процес працевлаштування.

В іншому випадку відкриваємо інтернет і починаємо старанно шукати слушну вакансію. Почніть з відвідування офіційного естонського ресурсу workinestonia.com. Крім безпосередньо пропозицій про роботу, там можна знайти масу інформації про різні аспекти життя в Естонії.

Проявляйте активність у професійній соціальній мережі Linkedin.com. По можливості відвідуйте ярмарки вакансій. На сайті toomess.ee можна ознайомитися з майбутніми ярмарками вакансій в Естонії в 2017 році.

Уважно вивчіть зразки резюме і супровідних листів безпосередньо під естонського роботодавця. Дуже важливо використовувати всі перераховані вище ресурси в комплексі. У цьому випадку позитивний результат обов'язково буде.

Вакансії та зарплата в Естонії в 2017 році

У 2017 році рівень середньої чистої заробітної плати в Естонії в районі 900 євро в місяць. Це досить хороший показник, наприклад, вище ніж в Чехії або Польщі, а також інших прибалтійських і східноєвропейських країнах. Крім того, останніми роками спостерігається постійне підвищення мінімальної оплати праці в Естонії. З 320 євро в місяць в 2013 році, до 430 євро в 2016, а в 2017 році цей рівень становить 470 євро.

Доступні вакансії в Естонії в 2017 році, в тому числі для українців, згідно з останніми дослідженнями різних агентств з працевлаштування проглядаються для наступних працівників:
 • фахівці сфери IT
 • будівельники
 • представники технічних професій
 • водії автотранспортних засобів
 • менеджери в сфері бізнесу та управління
 • працівники освіти та охорони здоров'я
 • різні види некваліфікованої праці

Найбільша кількість робочих місць зосереджено в столиці та найбільшому місті естонської держави - Таллінні. Серед популярних вакансій в Естонії окреме місце займає область інформаційних технологій, в тому числі й для іноземців з СНД. З кожним роком країна домагається суттєвого прогресу в цій сфері та в 2017 році попит на досвідчених фахівців буде тільки збільшуватися.

Досить часто зустрічаються вакансії в туристичній галузі. В основному потрібні молоді та енергійні люди, а однією з умов є знання англійської та російської мов. Щодо доступної та сезонної роботи в Естонії, як правило, в сільському господарстві зі збору врожаю, де не потрібно особливої кваліфікації й мовних навичок, що власне і приваблює іноземців з третіх країн.