Eurabota - работа в Европе
Статьи

Робота в Об'єднаних Арабських Еміратах


Більше ніж 75% робочої сили Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) - це трудові мігранти з різних країн світу. З метою диверсифікації економіки та зниження залежності від традиційних галузей - нафти та газу, місцева влада приймає важливі поправки в законодавство та освоює нові напрямки, зокрема, зростає фінансовий і банківський сектор, а також ринок нерухомості та будівництво. Все це сприяє притоку кваліфікованих іноземних фахівців. Особливо популярними регіонами для працевлаштування в ОАЕ вважаються міста Дубаї та Абу-Дабі.

робота в емыратах

Робота в ОАЕ для українців та інших громадян країн СНД у 2017 році - це перш за все область туризму, готельний і ресторанний бізнес, будівництво, логістика, освіту, телекомунікації, виробництво фармацевтичних препаратів і сфера обслуговування. В останні роки дефіцитними в ОАЕ вважаються медичні професії. Оплата праці залежить від кваліфікації, досвіду, мовних навичок, компанії та навіть громадянства іноземця. На багатьох позиціях заробити в Еміратах можна більше ніж у найрозвиненіших країнах Західної Європи.

ЗМІСТ

 1. Як влаштуватися на роботу в ОАЕ
 2. Працевлаштування в ОАЕ. Пошук вакансії без посередників.
 3. Вакансії та зарплата в ОАЕ в 2017 році

Як влаштуватися на роботу в ОАЕ

Ще до початку пошуку роботи в ОАЕ, тим більше на довгостроковий період, слід ознайомитися з деякими особливостями місцевої культури та традиціями, а також зрозуміти механізм трудової міграції в Емірати. Перш за все важливо знати, що ОАЕ - це мусульманська держава. За даними ООН, до 85% місцевих жителів приїхали з-за кордону. Особливо багато іноземців прибуло з Південної Азії. Всього населення ОАЕ в 2017 році становить близько 5,8 млн осіб.

У країні високий рівень життя, відповідно ціни на харчі та нерухомість також високі. Офіційна мова - арабська, однак, англійська широко використовується, особливо це актуально при працевлаштуванні в іноземні компанії, що функціонують в Еміратах. Робота в ОАЕ без знання мови практично нереальне завдання, якщо тільки некваліфікована праця, наприклад, в готелях, де основний потік туристів - це російськомовні іноземці.

Трудовий тиждень в ОАЕ починається в неділю, а закінчується в четвер. Робочий день триває 8 годин. У країні відсутній прибутковий податок, офіційна валюта - дирхам. Клімат в Еміратах дуже жаркий, тому краще відвідати країну заздалегідь по туристичній візі та, як то кажуть, особисто відчути атмосферу і ритм життя цієї арабської держави. Далі, перейдемо до практичної сторони питання, то є дізнаємося як же потрапити на роботу в ОАЕ.

Механізм працевлаштування в ОАЕ

Як і в більшості розвинених країн світу, офіційне працевлаштування в ОАЕ на увазі попередній пошук вакансії, після чого підписується трудовий контракт. У дипломатичному відомстві відкривається робоча віза, а після переїзду іноземець отримує посвідку на проживання (ПНП). Останні зміни в імміграційне законодавство передбачають видачу ПНП у вигляді спеціальної електронної карти (ID Emirates), яка містить цифрову інформацію про власника, включаючи національність, сімейний стан, фотографію, підпис і відбитки пальців.

Зазвичай оформленням дозвільних документів для працевлаштування іноземного фахівця в ОАЕ займається роботодавець. Максимальний термін дії ПНП з правом на роботу становить 3 роки та підлягає продовженню. Також претендентові видається робоча карта і потрібно пройти медичне обстеження на предмет відсутності серйозних захворювань. За місцевими законами іноземець не може претендувати на громадянство ОАЕ попри кількість років, прожитих в країні.

Працевлаштування в ОАЕ. Пошук вакансії без посередників.

Пошук вакансій фото

Пошук роботи в ОАЕ для українців мало чим відрізняється від інших країн, в тому числі та європейських. Основні вимоги стосуються достатньої кваліфікації, освіти, професійного досвіду і навичок, а також володіння іноземними мовами. Високооплачувана робота в Еміратах передбачає знання англійської на високому рівні, додаткові мови, наприклад, німецьку чи французьку - це тільки плюс. Ідеальний варіант полягає у володінні арабським, що серед громадян пострадянського простору зустрічається вкрай рідко.

Резюме (CV) і супровідний лист повинні бути заточені під конкретну вакансію, зазвичай достатньо двох сторінок формату А4. Місцеві компанії приділяють велику увагу здатності іноземця адаптуватися до життя в ОАЕ, тому досвід роботи в Еміратах або інших країнах регіону, наприклад, в Саудівській Аравії буде дуже до речі. Іноді вакансії в Еміратах доступні представникам конкретних національностей, також важливу роль відіграє вік претендента. Найчастіше на роботу в ОАЕ потрібні молоді люди до 30-35 років.

Для ефективного пошуку вакансії в ОАЕ без посередників необхідно використовувати широкий перелік ресурсів, починаючи від спілкування з досвідченими трудовими мігрантами на тематичних форумах і в соціальних мережах, закінчуючи переглядом оголошень в місцевих газетах. Активно використовуйте професійні соціальні мережі та звертайтеся до роботодавців безпосередньо.

Вакансії та зарплата в ОАЕ в 2017 році

На території ОАЕ функціонує велика кількість великих компаній, в тому числі закордонних. Дуже часто робочі місця для іноземних фахівців пропонують такі корпорації, як Ericsson, Marriott, DHL, Microsoft Gulf і FedEx Express.

Офіційна мінімальна оплата праці в Еміратах не передбачена. Середня заробітна плата залежить від регіону, галузі, кваліфікації та досвіду працівника. Наприклад, можна виділити середній рівень щомісячної оплати праці в ОАЕ в 2017 році за наступними напрямками (тисяч / доларів):

 • Нафта і газ - до 8
 • Медицина - до 7
 • Будівництво - до 5,5
 • Інженерія - до 4,6
 • Інформаційні технології - до 4,5
 • Освіта і торгівля - до 4
 • Сфера туризму, готельний і ресторанний бізнес - до 2,5
 • Продавці в магазинах, водії - до 700
 • Покоївки, няні, доглядальниці - до 800-1000

Варіація заробітної плати в Еміратах багато в чому залежить від професії. Некваліфіковану працю оплачується досить низько, а конкуренція за робочі місця дуже висока. Вакансії в ОАЕ для українців у 2017 році традиційно доступні в галузі туризму, будівництва та медицини. Часто потрібні фахівці в сфері логістики, продажу нерухомості та нафтогазової галузі.

Для дівчат є робота в ОАЕ офіціантками, адміністраторами в готелях, хостел, секретарями, швачками, нянями. Чоловіки можуть працювати інженерами, будівельниками, програмістами. По суті, практично у всіх галузях економіки Об'єднаних Арабських Еміратів є вакансії для іноземців.