Eurabota - работа в Европе
Статьи

Робота і вакансії в Дубаї


Дубаї - це найбільше місто в Об'єднаних Арабських Еміратах, розташований на березі Перської затоки. Найважливіший економічний і фінансовий центр держави та всього Близькосхідного регіону в цілому. Робота в Дубаї для українців та інших іноземців у 2017 році доступна в багатьох галузях економіки, включаючи туризм, торгівлю, будівництво, інформаційні технології та фінансовий сектор. Рівень концентрації міжнародної робочої сили в місті вражає.

робота в Дубаї

За деякими оцінками 2,5-мільйонне населення емірату Дубаї більш ніж на 80% складається з іноземців і в основному мова йде про трудових мігрантів. У денний час доби кількість жителів збільшується ще на 1 млн. Багато фахівців проживають в сусідніх містах і приїжджають в Дубаї виключно працювати. Переважна більшість трудових мігрантів (понад 70%) вихідці з азійських країн - Індії, Пакистану, Бангладеш. Європейці представлені в меншій мірі, але на більш висококваліфікованих позиціях.

ЗМІСТ

  1. Специфіка трудової міграції в Дубаї
  2. Як влаштуватися на роботу в Дубаї
  3. Як знайти роботу в Дубаї. Пошук вакансії.
  4. Вакансії та зарплата в Дубаї в 2017 році

Специфіка трудової міграції в Дубаї

Дубаї вважаються одним з найбільш швидкорослих міст у світі. Очікується, що протягом наступних 3 років населення міста поповниться мінімум на 300 тисяч чоловік, а до 2030 року перевищить 3,4 млн.

Стабільна політична ситуація, квітуча економіка і гнучкий ринок праці залучають в Дубаї тисячі іноземних фахівців самих різних професій. Тільки коштом грандіозного за масштабами заходу - Всесвітньої виставки Експо-2020 року, місцева влада планує створити не менше 270 тисяч додаткових робочих місць. Працевлаштування в Дубаї та проживання в ОАЕ тривалий період вимагає від іноземців певної підготовки. Наприклад, в місті дуже жаркий клімат з невеликою кількістю опадів протягом року. Влітку температура повітря досягає 45-50 градусів Цельсія в тіні.

Благо більшість готелів, ресторанів, торгових центрів, офісів і громадський транспорт максимально оснащені кондиціонерами. Домінантна релігія в країні - іслам. Потрібно поважати культуру та звичаї місцевого народу. Жити в Дубаї дуже дорого. Оренда квартири, харчі, товари першої необхідності та інші послуги займають вагому частину зарплати. До речі, на відміну від більшості країн Близького Сходу в деяких районах ОАЕ дозволений продаж нерухомості та земельних ділянок іноземцям.

Насправді Дубаї приголомшливо красиве місто з дуже ліберальними по мусульманським міркам законами, доброзичливими жителями та прекрасною архітектурою. На жаль, сьогодні влаштуватися на роботу в Дубаї досить складно. Перш за все, потрібно зрозуміти сам механізм трудової міграції.

Як влаштуватися на роботу в Дубаї

У більшості випадків для переїзду в Дубаї з метою працевлаштування необхідно заздалегідь знайти роботодавця, який виступить в якості так званого спонсора іноземця. Іншими словами, місцева компанія повністю бере на себе відповідальність за оформлення візи на проживання і робочої карти. Більш того, приймає інші зобов'язання перед місцевими службами, пов'язані з найманням закордонного фахівця. Включаючи фінансові витрати та паперову тяганину. Претендент же повинен виконувати вказівки роботодавця і вчасно пересилати необхідні документи.

На першому етапі оформляється віза на проживання, яка дозволяє безперервно перебувати та працювати в Дубаї максимум 2-3 роки, після чого документ підлягає продовженню. Одним з головних умов для отримання є проходження повного медичного обстеження в місцевій клініці. Перевіряється наявність або відсутність таких захворювань, як ВІЛ, туберкульоз, проказа і робиться рентген грудної клітини. У разі виявлення хвороби робиться негайна депортація з країни. Крім того, віза анулюється якщо іноземець покидає територію ОАЕ на термін більше ніж 6 місяців.

На другому етапі оформляється робоча карта, що дає право на повноцінне працевлаштування в Дубаї. Видає документ Головне управління резиденції та закордонних справ ОАЕ. Термін дії - до 3 років з подальшим продовженням на аналогічний період. Робоча карта повинна бути надана кандидатові не пізніше 60 днів після переїзду. В іншому випадку роботодавець заплатить великий штраф. Про нелегальну роботу в Дубаї не йдеться в принципі.

Умови отримання робочої карти в Дубаї:
  • Вік від 18 до 60 років.
  • Дійсний закордонний паспорт.
  • Наявність професії та кваліфікації, якої потреюує економіка ОАЕ і конкретна компанія в Дубаї.
  • Віза на проживання в ОАЕ.

Рішення про видачу робочої карти в Дубаї приймається протягом 10 днів. Всі бланки та документи повинні бути складені або переведені на арабську мову. Трудовий договір укладається в 3 примірниках (англійською та арабською мовою): для працівника, роботодавця і Департаменту праці ОАЕ.

Як знайти роботу в Дубаї. Пошук вакансії.

Ще 10 років тому, тобто до світової економічної кризи, величезна кількість транснаціональних корпорацій відкривали в Дубаї представництва та успішно вели в країні бізнес. Сьогодні інтерес закордонних інвесторів набирає нових обертів.

У місті постійно проводяться міжнародні виставки, конференції та важливі економічні заходи. Все це сприяє створенню нових робочих місць в Дубаї для кваліфікованих іноземних фахівців.

У зв'язку з введенням деяких обмежувальних заходів щодо наймання трудових мігрантів, місцеві компанії прагнуть приймати на роботу в ОАЕ переважно власних громадян. Тому радимо націлитися на пошук роботи в Дубаї саме в міжнародних компаніях.

Складіть грамотне резюме та супровідний лист. Виділіть найбільш значущі переваги - освіту, досвід, унікальні навички, додаткові сертифікати, що підтверджують кваліфікацію, знання мов. Пишіть великим роботодавцям пропозиції про працевлаштування безпосередньо через офіційні сайти.Пропозиції роботодавцям фото

Робота в Дубаї для російськомовних у 2017 році досить обмежена. Зовсім необов'язково володіти арабською (хоча це величезний плюс), але навички англійської напевно знадобляться. Додаткові мови - французька, італійська, німецька - тільки збільшать шанси на працевлаштування.

У 99% випадків робота в Дубаї без знання англійської мови недоступна. Для пошуку вакансії використовуйте будь-які джерела - від груп в соціальних мережах до оголошень в місцевих газетах. Аналізуйте інформацію в інтернеті, а ще краще відвідайте Емірати як турист..

Вакансії та зарплата в Дубаї в 2017 році

Всупереч поширеній думці, нафта не є основою економіки Дубаї. Тому професія нафтовика тут не вважається популярною. Сьогодні місто успішно розвивається завдяки сферам туризму, будівництва, авіації, фінансових і банківських послуг, нерухомості та торгівлі. Саме в цих напрямках варто шукати вакансії в Дубаї для українців у 2017 році.

Робота в Дубаї для дівчат доступна в галузі туризму - адміністратори, хостес. Торгові мережі потребують продавців-консультантів. Чоловіки можуть влаштуватися програмістами, інженерами та будівельниками. В незалежності від статі можна знайти робочі місця, пов'язані з телекомунікаціями та медициною. В основному в Дубаї потрібні кваліфіковані працівники. Знайти вакансію няні, офіціантки, водія або вантажника практично нереально. Конкуренція величезна.

Істотний плюс працевлаштування в Дубаї полягає у відсутності прибуткового податку. Фактично весь заробіток залишається у претендента. Офіційною мінімальної зарплати в ОАЕ немає. Орієнтовний рівень доходу залежить від багатьох факторів, включаючи кваліфікацію, досвід, освіту, національність і конкретну компанію. Середня зарплата в Дубаї в 2017 році близько 4000-5000 доларів на місяць. При цьому покоївка або няня може отримувати 200-800 доларів, а пілот повітряного судна 8000-13000.