Eurabota - работа в Европе
Статьи

Робота і вакансії в Бахрейні


Королівство Бахрейн - це острівна держава, омивається Перською затокою і розташована в Південно-західній частині Азії на схід від Саудівської Аравії. Вважається найменшою арабською країною в регіоні. Попри зусилля місцевого уряду, спрямовані на диверсифікацію економіки, доходи від продажу нафти як і раніше формують до 86% бюджету Бахрейну. Разом з тим низькі ціни на сировину в останні роки стимулюють розвиток деяких інших галузей, зокрема, туристичний напрямок і сферу послуг. Найважливішу роль в економіці займають виробництво алюмінію, суднобудування, будівництво, фінансовий і банківський сектор.

Бахрейн фото

Бахрейн вважається діловим центром регіону, велика кількість транснаціональних компаній відкривають тут представництва і в цілому інвестиційний клімат в країні досить привабливий. Робота в Бахрейні для українців у 2017 році доступна в сфері кваліфікованої праці в галузі промисловості й фінансів для чоловіків, а дівчата можуть знайти вакансії в туристичній та авіаційній галузі. Далі, розглянемо специфіку трудової міграції, варіанти пошуку робочого місця, популярні вакансії та рівень зарплат в Бахрейні в 2017 році.

ЗМІСТ

 1. Особливості трудової міграції в Бахрейн
 2. Як знайти роботу в Бахрейні. Пошук вакансії.
 3. Вакансії та зарплата в Бахрейні в 2017 році

Особливості трудової міграції в Бахрейн

Населення Бахрейну в 2017 році становить близько 1328,9 тисячі осіб, при цьому робоча сила налічує близько 786,1 тисячі. У країні проживає і працює велика кількість вихідців з Європи та інших азіатських держав, зокрема, багато мігрантів прибуло з Ірану. Всього на ринку праці Бахрейну іноземці займають більшу частину робочих місць. Нестабільність нафтових ринків і соціальні протести населення змушують місцеву владу вводити законодавчі обмеження для наймання іноземних працівників, що повинно забезпечити максимальну зайнятість бахрейнців.

Безробіття в Бахрейні в 2017 році близько 4%. Місцеві фахівці мають високу кваліфікацію, багато хто отримав гарну освіту в університетах Великобританії та США. Втім, за оцінками експертів ще жоден рік і навіть десятиліття Бахрейн не зможе повністю заповнити вакансії на ринку праці коштом власних громадян, що відкриває шлях в країну трудовим мігрантам, в тому числі й з України. В першу чергу, це відноситься до власників професій, що вимагають високої кваліфікації та досвіду.

Не варто забувати, що Бахрейн - це мусульманська країна, хоча і з цілком сучасною і традиційною культурою, на відміну від багатьох сусідів по регіону. У будь-якому випадку місцеві порядки потрібно поважати. Офіційна мова в країні - арабська, широко використовуються англійська, урду та фарсі. Робота в Бахрейні без знання мови практично недоступна. Мінімум англійська повинна бути на хорошому рівні. В країні прийнятні ціни, високі зарплати, розвинена інфраструктура і цілком комфортні умови для життя. Один з небагатьох мінусів для імміграції - це клімат. Температура повітря може перевищувати 45 градусів, а вологість більше ніж 95%.

Офіційна робота в Бахрейні для українських дівчат і чоловіків передбачае попередній пошук роботодавця, підписання трудового контракту, оформлення дозволу на працевлаштування та відкриття робочої візи в своїй країні. Тобто практично ідентичні вимоги з більшістю держав світу. Компанія виступає як спонсор закордонного здобувача і клопоче перед місцевою владою про видачу дозволу на роботу. Головна вимога - відсутність претендентів на вакансію серед бахрейнців. Документ діє протягом двох років, після чого продовжується.

Як знайти роботу в Бахрейні. Пошук вакансії.

Однією з відмінних рис трудового законодавства Бахрейну є можливість місцевих роботодавців оформляти певну кількість дозволів на роботу для іноземців без прив'язки до конкретної особи. Це істотно спрощує процедуру працевлаштування і дозволяє приступити до професійних обов'язків в найкоротші терміни. Зазвичай такі дії практикують великі компанії Бахрейну і міжнародні корпорації, де і зайнята основна маса трудових мігрантів.

Більшість транснаціональних компаній і місцевих роботодавців зосереджено в столиці Бахрейну - Манамі. Також зверніть увагу на міста - Мухаррак і Ріффа. Складіть грамотне резюме та супровідний лист. Пишіть роботодавцям безпосередньо через офіційні сайти.

Ось деякі великі компанії Бахрейну:
 • Bahrain National Oil Company, Bahrain Petroleum Company - нафтова галузь.
 • Aluminium Bahrain - завод з виробництва алюмінію.
 • Arabian Ship Repair Yard - суднобудівний завод.
 • The Bahrain Telecommunications Company - сфера телекомунікацій.

Обов'язково відвідайте Бахрейн по туристичній візі та спробуйте на місці зв'язатися з роботодавцем. Переглядайте тематичні форуми та групи в соціальних мережах, аналізуйте інформацію і заводьте потрібні зв'язки. Увійдіть у професійній соціальній мережі - linkedin.com. Уважно вивчіть великі закордонні сайти з базами вакансій в Бахрейні.

Вакансії та зарплата в Бахрейні в 2017 році

За аналогією з роботою в Кувейті та деякими іншими країнами Перської затоки, безперечними перевагами трудової міграції в Бахрейн є високі зарплати і відсутність прибуткового податку. Наприклад, в тих же розвинених країнах Західної Європи податкові відрахування з доходів працівників можуть досягати 50% і більше. Переважна частина місцевих жителів, близько 67%, працює в сфері послуг, в районі 32% зайняті в промисловості та не більше 1% в сільському господарстві.

Середня заробітна плата в Бахрейні в 2017 році близько 1330 місцевих динар або 3,5 тисячі доларів на місяць. Все залежить від професії. Наприклад, в банківському і нафтовому секторі оклади досягають 4-5 тисяч доларів і вище. Навіть некваліфікована праця оплачується дуже гідно. Припустимо, кур'єри або звичайні водії отримують до 900-1000 доларів. Іноземці часто працюють на позиціях, які вимагають вищої освіти та досвіду, тому можуть розраховувати на хороший дохід.

Доступні вакансії в Бахрейні для українців та інших іноземців з країн СНД у 2017 році
 • Нафтогазовий сектор
 • Будівництво
 • Охорона здоров'я
 • Освіта і викладання англійської мови
 • Фінансові та банківські послуги
 • Туризм
 • Судноремонтна галузь

У Бахрейні досить ліберальна економіка, тобто жінки, включаючи іноземок, мають шанси на успішне працевлаштування практично нарівні з чоловіками. Єдине, не варто забувати про мусульманські традиції та правила поведінки в суспільстві. Робота в Бахрейні для дівчат є в області туристичних послуг (адміністратори, покоївки, хостес), медицині, освіті, соціальній сфері (догляд за хворими та людьми похилого віку). Часто потрібні стюардеси європейської зовнішності в національні авіакомпанії.