Статьи

Робота і вакансії на Мальті


Звільнившись від британського впливу близько півстоліття тому, Республіка Мальта стала повністю незалежною країною. Сьогодні це острівна держава з комфортним кліматом, розташована в Середземному морі недалеко від Італії, що користується великою популярністю в туристів з усього світу. З 2004 року Мальта входить до складу Європейського Союзу, а в 2008 році приєдналася до єврозони.

робота на Мальті

Робота на Мальті для українців у 2017 році в основному пов'язана з галузями туризму й послуг, іноді з’являються вакансії в сферу інформаційних технологій та фінансовому секторі. Населення країни становить всього близько 414 тисяч чоловік, рівень безробіття досить низький - 4,8%. Далі поговоримо про процедуру працевлаштування іноземців на Мальті, дізнаємося про доступні вакансії та зарплати в 2017 році, а також про пошук робочого місця в цій країні без посередників.

ЗМІСТ

 1. Як виїхати на роботу на Мальту
 2. Пошук вакансії на Мальті
 3. Вакансії й зарплата на Мальті в 2017 році

Як виїхати на роботу на Мальту

Для законного здійснення професійної діяльності на території Мальти іноземці з країн СНД, зокрема українці, повинні попередньо отримати ліцензію на роботу (дозвіл), яку оформляє місцевий роботодавець. Відповідно, пошук вакансії й підписання трудового контракту проводиться завчасно. Недотримання цієї вимоги загрожує мальтійській компанії великими штрафами, а здобувачеві - депортацією з країни.

З 2014 року законодавство Мальти передбачає видачу іноземним працівникам із третіх країн єдиного документа (електронна карта), що підтверджує право на роботу й проживання в країні. Ліцензія на працевлаштування видається максимум на 1 рік з правом продовження і передбачає працю на конкретного роботодавця в одній сфері діяльності. Для переїзду на Мальту потрібно відкрити робочу візу в мальтійському консульстві в своїй країні. Більш детальну інформацію про отримання візи нададуть співробітники дипломатичного відомства.

Основною проблемою для прийняття на роботу зарубіжного здобувача є проходження спеціального тесту на місцевому ринку праці, який контролюється Корпорацією зайнятості та професійної підготовки Мальти (ETC). Тобто залежно від дефіцитності професії, наявності попиту на вакансію серед місцевих жителів і європейців, кваліфікації, досвіду і навичок іноземного працівника, а також інших факторів приймається рішення про доцільність видачі йому ліцензії на працевлаштування.

В окремих випадках (наприклад, для сезонної роботи на Мальті або за програмою au pairs) дозвіл на працевлаштування не потрібен. З іншого боку, існують переліки вакансій, на які працівникам з третіх країн, в тому числі з України, влаштуватися практично неможливо (деякі інженерні та медичні спеціальності). Більш детально про отримання дозволу на проживання й роботу на Мальті читайте на офіційному сайті місцевого Департаменту з питань громадянства та експатріантів - identitymalta.com.

Список документів для отримання дозволу на працевлаштування та проживання на Мальті

 1. Заповнений бланк заяви встановленого зразка
 2. Закордонний паспорт
 3. Кольорова фотографія
 4. Медична страховка
 5. Коротка біографія, резюме та рекомендаційні листи
 6. Опис вакансії та посади
 7. Копії дипломів і сертифікатів, що підтверджують кваліфікацію
 8. Супровідний лист роботодавця і доказ про відсутність кандидатів на вакансію серед місцевих жителів і європейців

Залежно від ситуації може знадобитися додаткова інформація.

Пошук вакансії на Мальті

Для підвищення шансів на успіх в самостійному пошуку вакансії для українців на Мальті в 2017 році найкраще відвідати країну по туристичній візі й спробувати вийти безпосередньо на роботодавця. Можливо, вдасться завести потрібні знайомства й на місці прийняти рішення про подальше працевлаштування. Суттєво допомогти можуть друзі або родичі, які вже працюють на Мальті або мають подібний досвід.

Зрозуміло, щоб претендувати на престижне і високооплачуване місце необхідно володіти англійською мовою на хорошому рівні, також можуть знадобитися навички мальтійської або італійської мов. Кваліфікація, досвід і навички - все це важливі умови для працевлаштування. Диплом британського або італійського вузу - також великий плюс.

У цілому робота на Мальті без посередників передбачає пошук вакансії в інтернеті з використанням максимально можливих джерел інформації. Почніть з офіційного сайту Корпорації зайнятості та професійної підготовки Мальти - etc.gov.mt. Крім безпосередньо вакансій на ресурсі представлені адреси всіх центрів зайнятості країни.

Використовуйте професійні соціальні мережі, наприклад, Linkedin.com.

Вакансії й зарплата на Мальті в 2017 році

Середня заробітна плата на Мальті в 2017 році становить близько 1020 євро в місяць (після сплати податків). Серед держав Європейського Союзу цей показник можна порівняти з таким, наприклад, у Португалії або Греції. Він трохи нижчий, ніж у Словенії. На жаль, іноземцям знайти високооплачувану роботу в цій країні досить складно. Перш за все це пов'язано з дефіцитом подібних вакансій і конкуренцією з місцевими громадянами. Мінімальна заробітна плата на Мальті в 2017 році залежно від віку становить (євро в тиждень):

 • до 17 років - 160,14
 • 17 років - 162,98
 • 18 років і старше - 169,76

Якщо взяти доступні вакансії на Мальті для українців у 2017 році, то можна виділити туризм, фінанси, торгівлю, сферу IT, послуги, деякі галузі виробництва (наприклад, фармацевтика, суднобудування і судноремонт, електроніка). Для власників некваліфікованих професій є такі вакансії: офіціант, прибиральниця, кур'єр, няня, домробітниця, помічник кухаря.