Eurabota - работа в Европе
Статьи

Робота і вакансії в Таїланді


Сьогодні Таїланд - це не тільки одна з найекзотичних і популярних туристичних напрямків у громадян пострадянського простору, а й привабливе місце для трудової міграції. Особливий дефіцит робочої сили на тайському ринку праці спостерігається серед кваліфікованих фахівців. За офіційними даними місцевої влади в Таїланді зайнято кілька мільйонів працівників з-за кордону.

Таїланд фотоРобота в Таїланді для українців у 2017 році доступна в сфері інформаційних технологій, викладанні іноземних мов, фінансовому і банківському секторі, деяких галузях промисловості та медицини. Також чимало закордонних підприємців відкривають в Таїланді власний бізнес. Обов'язково потрібно враховувати, що для цілого ряду професій, наприклад, будівельних, в країні існує офіційна заборона на ведення трудової діяльності іноземцями.

За оцінками експертів в даний час Таїланд є однією з найбільш динамічно розвиваючихся держав південно-східної Азії. Попри деякі внутрішньополітичні проблеми останніх років, наприклад, державний переворот 2014 року, економіка країни цілком стабільна і відкрита для інвестицій. Традиційними сферами вважаються сільське господарство, електроніка, текстильна та автомобільна галузь і, зрозуміло, туризм.

У Таїланді хороша інфраструктура, жаркий клімат, багата культура, традиції та безліч мальовничих місць для відпочинку. Безробіття в країні в 2017 році не перевищує 1%. Велика частина місцевого населення, яке налічує близько 68 млн чоловік, зайнята в сфері послуг, близько 51%. У сільському господарстві працює третина жителів, решта працює в промисловому секторі. Далі, дізнаємося які вакансії та зарплати в Таїланді актуальні в 2017 році, як знайти роботу іноземцю та ознайомимося з основними вимогами до трудових мігрантів.

ЗМІСТ

 1. Особливості трудової міграції в Таїланд
 2. Як знайти роботу в Таїланді. Пошук вакансії без посередників
 3. Вакансії та зарплата в Таїланді в 2017 році

Особливості трудової міграції в Таїланд

Специфіка законного працевлаштування в Таїланді мало чим відрізняється від більшості країн світу. Акцент робиться саме на легальну професійну діяльність, бо в країні працює велика кількість іноземців без відповідних дозвільних документів і місцева влада з цим активно бореться. Порушникам загрожують великі штрафи, депортація і навіть позбавлення волі, в тому числі це стосується і роботодавцям. Тому робити це категорично не рекомендується.

Уряд Таїланду зацікавлене в максимальному забезпеченні робочими місцями перш за все своїх громадян. Як видно з рівня безробіття в країні (1%) з цим завданням влади успішно справляються. Іноземцям, включаючи українців, заборонено працювати в Таїланді в таких напрямках, як сільське і лісове господарство, будівництво, роздрібна торгівля, керування транспортними засобами, архітектура, право, бухгалтерський облік, перукарські послуги та деяких інших професіях.

Для законної роботи в Таїланді закордонний здобувач зобов'язаний попередньо знайти місцевого роботодавця, який оформить іноземцю дозвіл на роботу в Департаменті зайнятості місцевого Міністерства праці. Для цього повинні бути виконані норми чинного законодавства, наприклад, на вакансію не претендують місцеві жителі та немає професійного заборони для іноземців. Після цього в Консульстві Таїланду в своїй країні оформляється робоча віза.

Також допускається приїхати в країну заздалегідь по так званій не імміграційній візі B і оформити дозвіл на працевлаштування на місці. Ця віза дозволяє знаходитися в Таїланді терміном до 90 днів, а після отримання дозволу на роботу протягом 12 місяців, з правом продовження. Найчастіше іноземці, особливо, підприємці, які здійснюють часті поїздки, оформляють багаторазову ділову візу в Таїланд, що діє протягом року.

Документи для отримання дозволу на роботу в Таїланді
 1. Дві кольорові фотографії паспортного розміру.
 2. Медична страховка.
 3. Оригінал закордонного паспорта.
 4. Офіційне запрошення на роботу.
 5. Дипломи про освіту.
 6. Копія документа про наявність місця для проживання в країні.

Крім того, тайська компанія направляє в Міністерство праці свій перелік документації, включаючи трудовий контракт з іноземцем, фінансову і податкову звітність. Здійснювати професійну діяльність в Таїланді потрібно в суворій відповідності з вакансією, зазначеної в дозволі на роботу.

Як знайти роботу в Таїланді. Пошук вакансії без посередників.

Найбільш популярними містами, де є робота в Таїланді в 2017 році для українців та інших іноземців вважаються - Бангкок, тут більше вакансій в сфері фінансів і бізнесу, а також Пхукет, в основному розвинена сфера туризму і послуг. Звертайте увагу на великі компанії, що функціонують в Таїланді, в тому числі міжнародні, які мають достатній досвід у найманні закордонних співробітників. Наприклад, Siemens, Hewlett Packard і IBM.

Перед початком пошуку вакансії в Таїланді уважно вивчіть перелік професій, недоступних для закордонних здобувачів. З повним і актуальним списком можна ознайомитися на сайті thaiembassy.com, де також представлено багато іншої інформації про імміграцію в Таїланд. Обов'язково відвідайте країну як турист. В цьому випадку з'явиться можливість не тільки відпочити, а й вийти на роботодавця безпосередньо.

Для підвищення шансів на працевлаштування в Таїланді важливо володіти англійською мовою на хорошому рівні, а краще мати навички тайського. Кваліфікація, досвід і престижна освіта - це обов'язкові вимоги при пошуку високооплачуваної роботи. Відвідуйте тематичні форуми та спілкуйтеся з досвідченими трудовими мігрантами в соціальних мережах. Обов'язково зареєструйтеся в професійній соціальній мережі - linkedin.com.

Вакансії та зарплата в Таїланді в 2017 році

Іноземці, які сподіваються істотно підвищити рівень доходу за допомогою працевлаштування в тайських компаніях, будуть дуже розчаровані. Офіційна мінімальна оплата праці місцевих працівників в залежності від провінції становить 305, 308 і 310 бат в день (близько 8 євро).

Середня заробітна плата в Таїланді в 2017 році дорівнює 13803 батам в місяць, що еквівалентно 365 євро. Більше шансів знайти високооплачувану роботу мають іноземці, попередньо укладають трудовий контракт, тобто до переїзду в країну, особливо з міжнародними компаніями.

Доступні вакансії в Таїланді для українців у 2017 році
 • Фахівці в сфері IT (програмісти, розробники).
 • Перекладачі та викладачі англійської мови, переважно в приватних школах.
 • Деякі напрямки в області туризму, наприклад, інструктора з дайвінгу (потрібно сертифікат) або робота в готелях (зустріч і супровід туристів).
 • Досвідчені інженери, включаючи нафтохімічну та автомобільну галузь.
 • Фінансисти та банкіри, як правило, для роботи в представництвах закордонних компаній або фінансово-кредитних установ.

Кваліфіковані іноземні фахівці можуть заробляти в Таїланді до 1 тисячі євро на місяць, в рідкісних випадках вище. Серед некваліфікованих професій конкуренція дуже висока. Іноді зустрічається робота в Таїланді для дівчат, припустимо, в барах, ресторанах та інших розважальних закладах, наприклад, танцівницями. Не секрет, що до такого варіанту працевлаштування потрібно ставитися з особливою обережністю.