Статьи

Робота і вакансії в Греції


Попри серйозну економічну кризу, основний пік якої припав на середину 2015 року, грецький уряд за підтримки Європейського союзу і МВФ зумів стабілізувати своє положення і фінансова система країни не завалилася. Греція залишилася в зоні євро і ситуація поступово покращилась. Тому робота в Греції в 2018 році, як і раніше, актуальна: вакансії на місцевому ринку праці є.робота в Греції в 2018 році

За статистикою, близько 20% робочої сили Греції – це іммігранти. В основному іноземці працюють в сільському господарстві, туристичної галузі, на будівництвах і займаються іншими видами некваліфікованої праці. Знайти престижну роботу в Греції з хорошими умовами і високою заробітною платою досить проблематично. Одна з головних причин полягає у високому безробітті, яка становить близько 20%, а серед молоді й взагалі перевищує 40%.

П’яту частину ВВП Греції формує сфера туризму. Країна має багату історію, зручне географічне розташування в південній частині Європи, омивається чотирма морями, тому щорічний потік туристів аж ніяк не зменшується. Вакансій у цій галузі, в тому числі для українців, цілком достатньо. Далі в статті поговоримо про процедуру працевлаштування в Греції, способи пошуку робочого місця, доступні вакансії та зарплати в 2018 році.

ЗМІСТ

  1. Механізм працевлаштування в Греції
  2. Робота в Греції без посередників. Шукаємо вакансії
  3. Вакансії та зарплата в Греції в 2018 році

Механізм працевлаштування в Греції

Процес переїзду в Грецію з метою офіційного працевлаштування такий самий, як і в більшості країн ЄС. Рекомендуємо працювати легально, інакше є ризик отримати великий штраф, депортацію або й узагалі тюремний термін. Зазвичай громадяни України проходять такі етапи:

  1. Пошук вакансії в грецькій компанії та підписання трудового контракту.
  2. Затвердження робочого місця (дозвіл на роботу) за іноземцем Управлінням праці Греції (далі – УПГ). Цей етап здійснює роботодавець.
  3. Оформлення довгострокової візи в Консульстві Греції у своїй країні (тип D).
  4. В’їзд до Греції й отримання виду (посвідки) на проживання з правом працевлаштування.

Як видно з переліку, першим і, мабуть, найскладнішим етапом, є пошук грецького роботодавця (див. нижче). Адже конкурувати доведеться не тільки з більш ніж 10 мільйонами грецьких громадян, з яких близько 4,8 млн – потенційна робоча сила, а й жителями інших країн ЄС. Тільки відсутність претендентів на робоче місце серед цих осіб дасть компанії можливість отримати схвалення УПГ на заняття вакансії іноземцем із третіх країн.пошук грецького роботодавця

Після цього можна звертатися в Консульство Греції за візою, яка дозволить перебувати на грецькій території понад 90 днів. Як правило, співробітники відомства вимагають чинний паспорт, трудовий контракт, довідку про відсутність судимості та медичну страховку. Список документів уточнюється безпосередньо в дипломатичній установі.

Після прибуття до Греції потрібно отримати персональний ідентифікаційний код і номер соціального страхування, потім не пізніше 1 місяця звернутися в місцеве відділення поліції або муніципалітет із заявою про надання виду на проживання. Краще з цим не затягувати, оскільки процес може розтягнутися аж до 6-12 місяців.

Залежно від обставин документ видається на термін від 1 до 5 років. Можливість змінити роботодавця з’являється не раніше, ніж через 12 місяців безперервної роботи. Варто зазначити, що процедура оформлення громадянства Греції за натуралізацією одна з найдовших у Європі за відсутності у володінні нерухомості або великих інвестицій у грецьку економіку, потрібно 12 років постійного проживання в країні.

Робота в Греції без посередників. Шукаємо вакансії

Для успішного пошуку робочого місця в Греції знадобляться мовні навички, тобто англійська на хорошому рівні та принаймні ази грецької. Володіння іншими мовами – німецькою, французькою, італійською – тільки плюс. Робота в Греції в 2018 році без знання мови, в умовах, коли до чверті працездатних греків офіційно є безробітними, – це, м’яко кажучи, малоймовірно. Але інколи бувають і такі вакансії.

Ще один важливий момент – це визнання кваліфікації. Деякі види професій у Греції, наприклад медичні, регулюються і вимагають підтвердження. Варто звернути на це увагу. Велику перевагу мають іноземці з дипломом одного з грецьких вузів. Хорошим способом пошуку вакансії в Греції для українців стане туристична поїздка в цю країну. Можна, так би мовити, поєднати корисне з приємним, трохи відпочити і спробувати вийти на грецького роботодавця.

Професійна соціальна мережа – Linkedin.com.

Якщо є впевненість в своїх конкурентних перевагах, можна звернутися до грецького роботодавця безпосередньо.

Вакансії та зарплата в Греції в 2018 році

Звісно, економічна і фінансова криза справила негативний вплив на рівень оплати праці грецьких працівників, однак за останні два роки цей показник істотно зріс. У 2017 році середня заробітна плата в Греції після вирахування податків становила близько 947 євро на місяць.

Офіційна мінімальна заробітна плата – 683,76 євро. Показник може змінюватися залежно від віку та професії. По суті, Греція – єдина країна в ЄС, яка знизила мінімальний рівень оплати праці в порівнянні з 2008 роком. Проте ця цифра вища, ніж у багатьох державах Європи, які демонструють стабільне економічне зростання, наприклад у Чехії та Польщі.

Офіційна мінімальна заробітна плата 683,76 євро

Що стосується популярних вакансій у Греції для українців у 2018 році, то практично нічого не змінилося – це туристична сфера і сільське господарство. Як правило, мається на увазі тимчасове працевлаштування. У першому випадку це офіціанти, бармени, аніматори, гіди, покоївки, помічники кухаря тощо. У другому випадку – збірники врожаю, наприклад цитрусових, винограду, оливок тощо. Заробітки в цих професіях різні: від 500-600 до 1000 євро.

Користуються попитом в Греції й інші види некваліфікованої праці – няні, доглядальниці, домробітниці, вантажники, дуже часто пропонується працювати неофіційно, тому слід проявляти обережність. Чоловіки з України можуть знайти вакансію в одній із робітничих професій, наприклад часто потрібні будівельники. Правда, в цій галузі, як і в туризмі, існує велика конкуренція з працівниками з країн Східної Європи, що входять в ЄС, яким працевлаштуватися в Греції значно легше.

Для кваліфікованих іноземних фахівців ситуація набагато складніша. Знайти гідну високооплачувану роботу в Греції практично нереально. Багато галузей промисловості, наприклад суднобудування, переживають відчутний спад. Однак якщо ви потрапите у велику компанію або представництво зарубіжної фірми, то вам пощастить. Досвід роботи, знання мов і кваліфікація будуть обов’язковими умовами. У принципі, в сучасному світі професійні програмісти та інженери потрібні скрізь і завжди.