Eurabota - работа в Европе
Статьи

Робота і вакансії в Алжирі


Алжир - це велика африканська держава, розташована в північній частині континенту між Тунісом і Марокко, яка омивається Середземним морем. За площею країна займає десяте місце в світі. Населення Алжиру в 2017 році становить близько 40,3 млн осіб. Громадянська війна в 90-х роках минулого століття й політична нестабільність в цілому стали причиною значного відтоку місцевої робочої сили в більш спокійні країни. Багато алжирців поїхали працювати в Туніс, а деякі - в розвинені європейські держави, наприклад, в Іспанію.Алжир - це велика африканська держава

Більш того, в 2000-х роках Алжир покинула вагома частина освічених громадян, які попрямували в пошуках кращого життя в країни Північної Америки - Канаду і США. Все це якоюсь мірою відкрило доступ кваліфікованим трудовим мігрантам з-за кордону до заняття алжирських вакансій. Наприклад, для досвідчених українців у 2017 році в Алжирі доступні такі вакансії: інженери, будівельники, лікарі, педагоги, працівники нафтогазової галузі.

Сьогодні рівень розвитку економіки Алжиру поступається такому в деяких країнах Африки. Однак уряд вживає необхідні заходи, що спрямовані на залучення іноземних інвестицій, диверсифікацію зовнішньої торгівлі й зниження залежності від вуглеводнів, на частку яких припадає близько 60% доходів бюджету країни. Далі поговоримо про особливості працевлаштування, варіанти пошуку роботи, а також доступні вакансії й зарплати в Алжирі в 2017 році.

ЗМІСТ

 1. Особливості трудової міграції в Алжир
 2. Як знайти роботу в Алжирі. Пошук вакансії без посередників
 3. Вакансії й зарплата в Алжирі в 2017 році

Особливості трудової міграції в Алжир

Робота в Алжирі для іноземців, особливо якщо мова йде про громадян європейських країн, зобов'язує попередньо ознайомитися з певною специфікою життя в цій державі.

 • По-перше, близько 99% місцевих жителів - це мусульмани, що означає властиві носіям цієї релігії традиції й правила поведінки в суспільстві.
 • По-друге,клімат у країні досить різноманітний: на півдні переважає посушливий і жаркий, а більш помірний і комфортний - на півночі.
 • По-третє,існує загроза здійснення терористичних актів, і в цілому рівень злочинності в країні досить високий.

З іншого боку, можна виділити масу позитивних моментів для трудової міграції в Алжир. В першу чергу, приємно дивують ціни на житло, одяг і продукти харчування. Крім того, в країні хороша інфраструктура, безліч визначних пам'яток, включаючи заповідники, парки, музеї й красиві морські узбережжя.

Безробіття в Алжирі в 2017 році становить 9,9%, а серед молоді цей показник сягає 29,9%. Зрозуміло, що пріоритетним завданням місцевої влади є забезпечення максимальної зайнятості своїх жителів. Проте кваліфікованим закордонним фахівцям, в тому числі з України, які мають дефіцитну для місцевого ринку праці професію, можна розраховувати на роботу в Алжирі.

Для переїзду на алжирську територію здобувач повинен попередньо знайти роботодавця (спонсора) й укласти трудовий контракт. Це умова й підстава для отримання в місцевому міністерстві праці робочої візи, а також дозволу на працевлаштування в Алжирі. Процес оформлення й подачі документації досить складний, тому може знадобитися допомога консультантів та юристів. Також необхідно максимально взаємодіяти зі співробітниками консульства Алжиру й роботодавцем.

Як знайти роботу в Алжирі. Пошук вакансії без посередників

Знайти роботу фото

Основним роботодавцем Алжиру, в тому числі для іноземців, виступає держава, яка забезпечує понад 30% робочих місць на місцевому ринку праці. У країні функціонує багато міжнародних компаній, які мають досвід найму зарубіжних працівників і зацікавлені в залученні таких претендентів. Зверніть увагу на великі алжирські корпорації - особливо в нафтогазовій галузі (наприклад, Sonelgaz або Sonatrach - найбільша компанія всього африканського континенту).

При складанні резюме та супровідного листа обов'язково врахуйте вимоги алжирських роботодавців до іноземних фахівців. В першу чергу, це стосується рівня кваліфікації та освіти. Великим плюсом буде досвід роботи в таких країнах, як Єгипет або ОАЕ. Офіційна мова в Алжирі - арабська. У містах досить поширений французька мова, а в ділових колах - англійська. Робота в Алжирі без знання мови (мінімум англійської на хорошому рівні) практично недоступна.

Заходьте на тематичні форуми, шукайте бувалих трудових мігрантів у соціальних мережах і ставте запитання. По можливості відвідайте Алжир по туристичній візі й спробуйте вийти на місцевого роботодавця. Найбільше вакансій зосереджено у великих алжирських містах - Орані, Константині й однойменній столиці - Алжирі. В іншому допоможе пошук вакансії в інтернеті.

Вакансії й зарплата в Алжирі в 2017 році

Робоча сила Алжиру нараховує близько 11,9 млн чоловік. Все це потенційні конкуренти. Крім того, в країну направляються трудові мігранти з інших африканських держав і навіть з Китаю. Претендувати на зайнятість у сфері некваліфікованої праці громадянам з країн СНД нереально. До того ж відчутного доходу цей вид діяльності не принесе. Мінімальна оплата праці алжирських працівників - близько 150 євро в місяць. Середня заробітна плата в Алжирі в 2017 році становить 36 тисяч динар (300 євро) в місяць.

Доступні вакансії в Алжирі для українців у 2017 році

 • будівельники
 • Інженери
 • лікарі
 • фармацевти
 • Педагоги й вчителі
 • Працівники туристичної галузі
 • Фінансисти й банкіри

В основному кваліфіковані іноземні фахівці з досвідом роботи укладають контракти з алжирськими компаніями із заробітною платою 1-2 тисячі доларів у місяць і вище. Популярністю користується робота в Алжирі вахтовим методом, тобто сезонне працевлаштування. Потрібні інженери на промислові об'єкти у нафтогазовій сфері, а також для роботи на алжирських металургійних комбінатах. Жінкам знайти вакансію в цій африканській країні дуже складно.