Eurabota - работа в Европе
Статьи

Робота і вакансії у Венесуелі


Венесуела – дійсно прекрасна країна з неймовірною кількістю мальовничих пейзажів: від тропічного басейну Амазонки до захопливих схилів Анд. Держава розташована в північній частині Південної Америки, межує з Гайаною, Колумбією та Бразилією, омивається водами Атлантичного океану і Карибського моря. За запасами нафти Венесуела посідає перше місце в світі. З нафтових доходів складається практично весь експорт країни і велика частина бюджетних надходжень, що є основною проблемою для стабільного розвитку держави.Робота і вакансії у Венесуелі

Різке падіння цін на «чорне золото» в 2014-2016 роках зумовило загострення економічної, соціальної та політичної кризи в країні та змусило владу піти на жорсткість державного контролю над економікою, що обмежує надходження іноземних інвестицій і негативно позначається на ринку праці.

Незважаючи ні на що, багато іноземців, як і раніше, розглядають варіанти переїзду в цю екзотичну державу з метою працевлаштування. Зокрема, робота у Венесуелі для українців в 2018 році може стати цілком прийнятним варіантом поповнення сімейного бюджету. Особливо це стосується фахівців нафтової галузі.

Далі розглянемо особливості трудової міграції, варіанти пошуку робочого місця, а також доступні зарплати і вакансії у Венесуелі в 2018 році.

ЗМІСТ

  1. Специфіка трудової міграції до Венесуели
  2. Як знайти роботу у Венесуелі
  3. Зарплати і доступні вакансії у Венесуелі в 2018 році

Специфіка трудової міграції до Венесуели

Населення Венесуели в 2017 році становило близько 30,9 млн чоловік, з яких до 14,2 млн – це робоча сила, а відповідно, і конкуренція для іноземних працівників. Більш того, в країну направляються трудові мігранти з сусідніх країн і деяких регіонів південній частині Європи. З іншого боку, велика кількість освічених венесуельців, особливо нафтовиків, емігрували до Канади та США. Це відкриває доступ на ринок праці Венесуели кваліфікованим фахівцям з-за кордону, включаючи Україну.

Офіційна мова у Венесуелі – іспанська, у діловій сфері поширена англійська. Особливо це актуально для працевлаштування в міжнародних компаніях. Робота у Венесуелі без знання мови майже недоступна, хоча б англійську на хорошому рівні знати потрібно. Величезне значення мають досвід і кваліфікація іноземця. Зайняти високооплачувану позицію без належної освіти та навичок дуже складно, а скоріше нереально.

Економічна криза у Венесуелі змушує багато транснаціональних компаній, в тому числі американських, закривати філіали і звільняти співробітників. Це створює додаткові труднощі для іноземців. Безробіття у Венесуелі в 2017 році становило приблизно 7,3%, що не так вже й погано. Інфляція в країні просто фантастична. За 2015 рік цей показник становив 121,7%, в 2016 році ситуація ще більш плачевна – 700%, а в 2017 році – і зовсім 1640%.

До інших серйозних проблем можна віднести низький рівень медицини, корупцію і злочинність, зокрема поширені кишенькові крадіжки. У країні відчуваються труднощі з харчовими продуктами і наростає загроза активних соціальних протестів. Така сувора дійсність, і розуміти поточну ситуацію в державі вкрай важливо. Але навіть у цей непростий час зарубіжні фахівці знаходять вакансії у Венесуелі та живуть цілком комфортно.

Головне завдання зарубіжного здобувача полягає в пошуку роботодавця, готового підписати трудовий договір з іноземцем. Після проходження співбесіди і обговорення умов контракту місцева компанія звертається до Міністерства праці Венесуели з метою отримання дозволу на роботу для нового співробітника. Документ обов’язково затверджується місцевим Міністерством внутрішніх справ і юстиції. Якщо все добре, іноземець отримує в Консульстві Венесуели робочу візу і готується до переїзду.пошуку роботодавця фото

Як знайти роботу у Венесуелі

Більшість трудових мігрантів отримують роботу у Венесуелі в результаті переведення всередині однієї компанії, яка має філіали в цій країні. Наприклад, спочатку іноземець займав вакансію в США або працював в Бразилії, після чого керівництво вирішило направити співробітника до венесуельського представництва. Це ідеальний варіант, який, на жаль, не дуже підійде громадянам із країн СНД.

У більшості випадків робота в Венесуелі для українців передбачає самостійний пошук вакансії за допомогою інтернету або зв’язків. Бажано заздалегідь відвідати країну як турист, ознайомитися з культурою та традиціями місцевого населення, ритмом життя, а можливо, і вийти на потенційного роботодавця. Націлюйтеся на великі міста, перш за все столицю – Каракас, а також Маракайбо, Пуерто-ла-Крус і Валенсію, де зосереджена найбільша кількість робочих місць, доступних для іноземців.

Переглядайте оголошення в відомих газетах Венесуели, наприклад, El Universal. Звертайтеся до роботодавців безпосередньо. Зареєструйтеся у професійній соціальній мережі linkedin.com. Відвідуйте тематичні форуми і групи в соціальних мережах. Будьте активні і наберіться терпіння. Уважно вивчіть доступні вакансії у Венесуелі на профільних сайтах із працевлаштування. Залишайте резюме і продовжуйте пошук. Зрештою, скористайтеся послугами кадрового агентства.

Працюйте тільки офіційно і підходьте до вибору вакансії у Венесуелі дуже виважено. Не всі позиції, запропоновані в інтернеті, безпечні, і ризик натрапити на шахраїв дуже великий.

Зарплати і доступні вакансії в Венесуелі в 2018 році

За часів правління Уго Чавеса з 1999 по 2013 рік рівень бідності в Венесуелі скоротився майже в два рази, проте, як і раніше, залишається в межах 30-32%. Близько 71% венесуельців працюють у сфері сільського господарства, 22% зайняті в промисловості, і 7% припадає на сільське господарство. Завелика інфляція не дозволяє позначити реальний дохід місцевих жителів, як і визначити точний валютний курс.

Офіційна мінімальна оплата праці в країні – 11 578 венесуельських боліварів. Середня заробітна плата в Венесуелі в 2018 році близько 30 тисяч боліварів. Офіційний курс місцевої валюти зафіксований на рівні 10 боліварів за 1 долар. В реальності на січень 2017 року на чорному ринку курс перевищив 1500 боліварів за долар. Тому офіційно венесуелець отримує близько 3000 «вічнозелених», а насправді всього 20. Висновок один: не варто укладати контракт на роботу у Венесуелі в місцевій валюті.

Загалом кваліфіковані іноземні фахівці можуть отримувати 2-3 тисячі доларів і вище. Якщо взяти доступні вакансії у Венесуелі в 2017 році для українців, то в першу чергу це нафтогазова сфера та подібні напрями. Також є шанс влаштуватися в галузі харчової, будівельної та гірничодобувної промисловості. Іноді потрібні викладачі англійської мови і фахівці в туристичній галузі.