Eurabota - работа в Европе
Статьи

Яка медична страховка знадобиться для візи в Болгарію


Поїздка за кордон – це завжди прекрасна ідея, але, щоб обійтися без конфліктів зі співробітниками імміграційної служби, кожен раз доводиться збирати чимало документів. Тому багатьох цікавить, що таке медична страховка для візи до Болгарії, наскільки важлива її наявність і як її придбати.

Зверніть увагу: вимоги до цього документу можуть відрізнятися в залежності від мети вашого візиту. Ми сподіваємося, що медична страховка вам не знадобиться, але про всяк випадок розповімо, як убезпечити себе за кордоном.

Страховка фото

ЗМІСТ

 1. Наскільки важливо мати страховку
 2. Вимоги до страховки для різних віз

2.1. Туристична віза

2.2. Гостьова віза

2.3. Робоча віза

2.4. Студентська віза

2.5. Мультивіза

 1. Страховка для отримання ВНП у Болгарії
 2. Вартість медстраховки для болгарської візи
 3. Де придбати страховий поліс
 4. Що робити, якщо настав страховий випадок

Наскільки важливо мати страховку

Перед тим як детально говорити про медичну страховку для візи, варто зрозуміти, чи потрібна вона взагалі чи можна заощадити, сподіваючись, що з вами нічого не трапиться. Відповідь на це питання однозначна: без страховки візу вам просто не дадуть.

Наявність такої норми обумовлена не тільки тим, що компанії, що надають дані послуги, прагнуть заробити на туристах. Щороку в Болгарії, відбуваються сотні інцидентів, в зв’язку з якими приїжджі звертаються до місцевих лікарів і навіть викликають швидку допомогу. Медичні працівники не мають права відмовляти постраждалим, але за відсутності страховки у пацієнта їхні труди не завжди окупаються, адже суд не у всіх випадках зобов’язує пацієнта розрахуватися з клінікою.

Друге питання, яке часто задають туристи: чи діє страховка-шенген у Болгарії? Річ у тому, що з України в цю країну можна в’їхати за двома типами віз – національної та шенгенської. Якщо ви є громадянином України, а не просто маєте там ВНЖ або ПМЖ, і у вас є відкрита шенген-віза (і, відповідно, чинна страховка), то, звичайно, купувати новий поліс не треба. А от у випадку, коли передбачається оформлення національної болгарської візи з нуля, документ доведеться придбати.

Вимоги до страховки для різних віз

Страховка фото

Як вже говорилося вище, тип медичної страховки залежить від мети вашого візиту. Логічно припустити, що турист, який поїхав до Болгарії на тиждень на морський берег, і студент, який зібрався здобувати тут освіту п’ять років, – це два абсолютно різні випадки. Має значення і те, скільки разів ви збираєтеся найближчим часом відвідати Болгарію, іншими словами – чи є у вас мультивіза.

Туристична віза

Якщо ви плануєте недовгу (30 днів і менше) поїздку з метою відпочинку на морі та помилуватися пам’ятками, вам буде досить страховки, яка покриває витрати в розмірі 30 000 €. Термін дії документа повинен охоплювати всі дні запланованого туру. Вибирайте страховку, яка дійсна в усіх країнах Шенгенської зони і покриває всі витрати на медобслуговування в екстрених ситуаціях, в тому числі на доставку пацієнта на кареті швидкої допомоги. Франшиза, тобто домовленість про те, що оплата частини медичних послуг буде проводитись самим пацієнтом, неприпустима.

Гостьова віза

Вимоги до гостьової візи в основному такі ж, як і до туристичної. Єдиний нюанс – якщо ви їдете за кордон на запрошення, варто додати в страховку пункт «Громадянська відповідальність». Тоді в рахунок 30 000 € можна буде покрити збитки майну і здоров’ю третіх осіб (якщо, природно, ви завдасте його випадково, а не при здійсненні протиправної дії).

Робоча віза

Оформляючи страховку з метою виїзду за кордон для роботи, варто убезпечити себе на випадок виробничих травм. Має сенс вказати відповідний пункт, навіть якщо ви отримуєте гроші, не ризикуючи життям і здоров’ям: припустимо, готуєте документи, сидячи в офісі за комп’ютером. Якщо ж ваша діяльність пов’язана з ризиками, як, наприклад, у промислових альпіністів, будівельників, дресирувальників небезпечних тварин, застрахуватися слід обов’язково.

Студентська віза

Щоб виїхати до Болгарії для проходження, наприклад, курсів підвищення кваліфікації тривалістю щонайбільше місяць, можна оформити стандартну страховку. Якщо ж навчання має на увазі присутність в країні протягом року або більше, варто придбати документ, що покриває витрати в розмірі 50 000-100 000 €. Решта по стандарту: покриття – всі шенгенські країни, дія – весь час поїздки, без франшизи.

Мультивіза

Якщо ви часто їздите в Болгарію, є сенс оформити річну страховку, в якій буде заявлено певну кількість «безпечних» днів. Досвід мандрівників підказує, що така схема дозволяє економити час і гроші – немає сенсу кожен раз оформляти новий документ.

Типові пропозиції українських компаній – річна страховка з певною кількістю оплачених днів:
 • 30 діб;
 • 60 діб;
 • 180 діб.

Страховка для отримання ВНЖ у Болгарії

Описані вище інструкції актуальні для всіх, хто хоча і збирається поїхати за кордон, але не має наміру туди перебиратися. Однак якщо ви хочете придбати нерухомість за кордоном або просто орендувати там житлоплощу, вам знадобиться страховка в Болгарії для ВНЖ. Вона повинна покривати 365 днів у році, і пред’явити вам її доведеться в міграційній службі після приїзду в Болгарію: туди треба буде прийти з іншими документами і заявою.

Зверніть увагу: щоб отримати національну болгарську візу типу D, досить 180-денної страховки. Але якщо вона оформлена у вас на батьківщині, то не підійде для отримання ВНЖ. Тож якщо ви оформили D-візу, щоб, наприклад, доглянути квартиру, а потім вирішили навідатися в службу міграції, потрібно буде придбати новий документ (в деяких випадках допускається продовження попереднього). Також майте це на увазі, якщо ваша студентська віза передбачає оформлення виду на проживання.

Вартість медстраховки для болгарської візи

Сума, яку доведеться заплатити за медстраховку, залежить від багатьох чинників. Не в останню чергу це ім’я самої компанії. Щоб не переплатити за один і той самий продукт просто через те, що вам не пощастило з фірмою, краще перед покупкою скористатися онлайн-калькулятором (мова про це піде нижче).

Діапазон цін за страховку – від 4 до 225 $.

Слід враховувати, що ціна на страховий поліс для візи до Болгарії залежить від:
 • віку мандрівника (документ для людей у ​​віці до 70 років коштує дешевше, ніж для 70-75-річних, а 80-річним іноді й зовсім відмовляють в страховці);
 • тривалості поїздки;
 • кількості зазначених ризиків;
 • наявності у того, хто виїжджає, діагностованих захворювань.

До речі, страховка обійдеться дорожче, якщо людина зараз здорова, але перебуває в зоні ризику: сюди входять вагітні жінки і люди, які недавно перенесли операцію.

Один зі способів розрахувати вартість страховки – за допомогою знайомих або інтернету вибрати одну контору, а потім звернутися до її працівників і узгодити ціну страховки. Але є і більш сучасний варіант – онлайн-калькулятори. В інтернеті можна знайти безліч сайтів, за допомогою яких мандрівники буквально за пару хвилин порівнюють пропозиції різних компаній.

Уже підібравши вигідний пакет послуг, дізнавшись з точністю до копійки, скільки буде коштувати ваш поліс, ви можете придивитися до самої фірми.

Подібні ресурси збирають таку інформацію про страхові компанії:
 • рік і дату заснування;
 • офіційний сайт;
 • інші контакти (телефон, email, адреса);
 • час роботи;
 • спектр послуг, що надаються (так, деякі фірми надають поліси мандрівникам, але не страхують морські та авіаційні ризики);
 • чи брала участь фірма в інтернет-конкурсах і рейтингах.

Ми радимо під час розрахунку вартості страховки не обмежуватися одним способом. Спочатку відшукайте вигідну пропозицію, а потім уточніть вартість поліса в офісі або по телефону. Адже деякі недобросовісні компанії вказують на сайті одну вартість, а при укладенні договору вона виявляється іншою.

Де придбати страховий поліс

Придбати медичний поліс для поїздки в Болгарію можна по-старому – в офісі спеціалізованої компанії. Але зараз доступний інший варіант – оформити страховку на офіційному сайті великих фірм. Можна, звичайно, знайти компанію і після приїзду в Болгарію, але якщо цей варіант актуальний для тих, хто оформляє ВНЖ, то турист навряд чи погодиться витрачати дорогоцінний час на пошук фахівця і перекладача.

Також зараз є можливість купити страховку для візи онлайн. Інструкції з онлайн-придбання документів зазвичай дуже наочні. Також клієнтам надається можливість дистанційно зв’язатися з консультантом. Заповнивши всі поля на сайті фірми (ПІБ, паспортні дані, дата початку та кінця поїздки, тип візи, ризики та інше) і перерахувавши гроші з банківської картки, ви отримаєте документ на електронну пошту. Номер поліса буде відправлений вам у СМС.

Що робити, якщо настав страховий випадок

Якщо подорож не обійшлася без складнощів, перше, що потрібно зробити, – повідомити про подію страхову компанію. Пропав багаж, зламалося дороге устаткування, довелося звернутися до лікаря? Переконайтеся, що ваша страховка покриває цю статтю витрат, зателефонуйте за контактним номером, а потім зберіть всі документи, щоб довести серйозність того, що сталося. При аварії перевірте, чи правильно інспектор склав протокол.

У лікарні отримаєте всі можливі довідки та виписки, а також рецепти на ліки, свідоцтва про проведення медичного огляду, потім – чеки з аптек. Чим більше паперів – тим вищі шанси на те, що страхова компанія покриє ваші непередбачені витрати.