Eurabota - работа в Европе
Статьи

Еміграція в Ісландію


Якби існував офіційний список найбільш економічно стійких країн, то в перших його рядках значилася така острівна держава як Ісландія, імміграція в цю країну - не поширене явище. Північний клімат і віддаленість острова від материка відлякують переселенців. Свою роль в цьому зіграв і менталітет місцевих жителів, що не вітають змішані шлюби. Попри те, що переїзд на острів Ісландія не популярний, еміграція з України туди все ж відбувається. Основними причинами цього є високий рівень життя і широкі перспективи розвитку на її території. Цю країну по праву можна назвати успішною світовою державою, тому число охочих жити в Ісландії з кожним роком зростає. Головними галузями, в яких вона досягає успіху, є рибальство, туризм і переробна промисловість.

еміграція в Ісландію

Зміст

 1. Способи міграції
 2. Отримання громадянства

Способи міграції

Як переїхати в цю північну державу? Основними варіантами для переселення на постійне місце проживання є:

 • розвиток бізнесу на її території;
 • офіційне працевлаштування;
 • отримання вищої освіти;
 • придбання нерухомості;
 • шлюб з ісландцями / ісландками або возз'єднання сім'ї (якщо батьки проживали тут і діти переїжджають до них або навпаки).

Імміграція в Ісландію з метою ведення підприємницької діяльності має ряд обмежень.

Існують сфери, в яких іноземним громадянам заборонено розвиток власної справи:
 1. Ловля риби в територіальних водах держави;
 2. Споживання природних енергетичних ресурсів;
 3. Бізнес, пов'язаний з авіакомпаніями - участь іноземців тут не повинна перевищувати 49%.

Перш ніж почати власний бізнес, необхідно звернутися в ісландське міністерство комерції для оформлення необхідного дозволу. Реєструвати підприємства можна з будь-якою формою власності, вибравши той, який більше підходить в частині сплати податків. Їх рівень різний в залежності від форми ведення бізнесу. Іноземний бізнесмен перебуває на території держави на підставі мультивізи.

Велику роль в офіційному працевлаштуванні є приналежність іноземного переселенця до Європейського Союзу. До них вимоги з боку роботодавців більш лояльні. Для тих, хто вирішив переїхати сюди з України, в першу чергу потрібно скласти трудову угоду. Бо Україна в Євросоюз не входить, додатково до угоди потрібно отримати допуск до роботи. Процес розгляду заявки з працевлаштування займає близько 90 днів. Вакантних місць небагато, для того, щоб влаштуватися на роботу, потрібно бути висококваліфікованим фахівцем в якійсь галузі. Другим фактором є знання ісландської або англійської мови. У пріоритеті буде той претендент, який володіє місцевою мовою.

В даний час на території держави функціонує сім вищих навчальних закладів, найпрестижніший з яких - Ісландський університет. Для того щоб вступити до ВНЗ, необхідно заповнити спеціальну анкету і підтвердити матеріальну готовність до навчання. Орієнтовна вартість семестру в університеті в 2018 році становить близько 400 євро.

Як тільки заявка на вступ буде схвалена, необхідно відправити пакет документів в Імміграційне бюро для оформлення виду на проживання і шенгенської візи. Стипендії в ісландських інститутах не передбачені, їх замінює система грантів. Навчання в Ісландії складається з трьох ступенів - бакалаврат, магістратура та аспірантура. Термін навчання бакалавра - 4 роки.

Купівля житла в цій державі - нескладний процес. Гарантії на ВНП це не дає, але може значно прискорити процес. Іноземні громадяни навіть мають право на отримання кредиту на житло в ісландських банках. Всі формальності, пов'язані з купівлею квартири або будинку, за вас робить ріелтор. Йому потрібно буде заплатити комісію в розмірі 2% від вартості придбання. Покупцеві потрібно лише проставляти необхідні підписи. Земля іноземцям тут не продається. Її можна орендувати, а після закінчення трьох років подавати документи на ВНП. Середня вартість квадратного метра становить 1500 євро.

Отримання громадянства

Спокуслива ідея отримати на цьому північному острові ПМП, Ісландія пропонує кілька способів для оформлення громадянства:
 1. Для дитини, якщо обоє батьків - громадяни країни.
 2. Для дитини, народженої поза шлюбом, якщо його батько ісландець.
 3. Після постійного проживання протягом 7 років.

Другий пункт передбачає встановлення батьківства та проживання батька на території.

Можливий і такий варіант: заявку на громадянство подали до повноліття дитини, але місце його народження - не Ісландія, еміграція з України налічує дуже мало випадків отримання підданства нашими співвітчизниками, але, тим не менш, вони є. І здебільшого, отримані коштом натуралізації. До тимчасового семирічному цензу як додаються такі обов'язкові умови як відсутність судимостей та інших проблем з законом, достатній матеріальний достаток.

Для зниження терміну перебування при подачі на громадянство Ісландії можна відзначити такі категорії:

 • громадяни Скандинавії - їх термін обмежений чотирма роками;
 • шлюб з ісландцем або ісландкою - тоді буде потрібно тільки три роки;
 • співжиття з ісландцями або ісландками - термін збільшується до п'яти років;
 • колишні громадяни країни - їм достатньо одного року;
 • для осіб, визнаних біженцями - п'ять років.

Варто відзначити, що ісландська влада дуже добре ставиться до біженців. Звернувшись до місцевого органу Червоного Хреста з проханням про політичний чи гуманітарний притулок, в 99% випадків іноземець отримує позитивну відповідь. Чекати рішення доведеться близько трьох місяців.

Міграція в Ісландію, як і в будь-яку іншу країну - дуже серйозний крок. Потрібно зважити всі мінуси та плюси, перш ніж приймати подібне рішення. Високий рівень життя, безтурботна пенсія, хороша екологія та унікальна природа - це все позитивна сторона острова Ісландія. Переселення з України на її територію йде, нехай і невисокими темпами.