Статьи

Бізнес в США


Відкриття власного бізнесу в США є ідеєю фікс для мільйонів іноземців з різних куточків планети, включаючи українців та інших громадян пострадянського простору. Багатьом закордонним бізнесменам справді вдається домогтися великих успіхів. Широко відома «американська мрія», іншими словами, непорушна віра в те, що абсолютно будь-яка людина при належному рівні старанності й праці може досягти процвітання в США - це потужний мотиваційний чинник, що не втрачає актуальності на протязі довгих років.

бізнес віза в сша

Сполучені Штати Америки утримують міцні позиції на світових ринках товарів і послуг, у 2017 році економіка як і раніше найбільша в світі, хоча конкуренція з Китаєм набирає все більших обертів. До речі, це дає додатковий стимул американському уряду залучати в країну іноземні інвестиції та не створювати зайвих бар'єрів для підприємців з-за кордону. У США вільна ринкова економіка, заснована на розвитку високих технологій в найрізноманітніших галузях виробництва, починаючи від космічної та військової сфери, закінчуючи сільським господарством.

Прозора правова система і справедливі суди гарантують іноземним бізнесменам збереження приватної власності та рівні умови для ведення підприємницької діяльності нарівні з місцевими громадянами. Бізнес-імміграція в США дозволить не тільки підвищити добробут, а й дасть можливість залишитися в країні назавжди, тобто отримати американське громадянство. У країні створені комфортні умови для життя, університети США вважаються кращими в світі, система охорони здоров'я, інфраструктура, соціальні гарантії - все на вищому рівні.

ЗМІСТ

 1. Поради перед відкриттям бізнесу в США
 2. Як відкрити бізнес в США
 3. Типи бізнес-віз в США
 4. Процедура реєстрації компанії (бізнесу) в США
 5. Форми власності для бізнесу в США
 6. Податки в США

Поради перед відкриттям бізнесу в США

Підприємницька діяльність іноземців в будь-якій країні світу ґрунтується на ряді підготовчих заходів, які дозволяють оцінити шанси на успіх і мінімізувати втрати в разі провалу.

Ось кілька порад для створення нового бізнесу в США.
 • Обов'язково відвідайте Сполучені Штати по туристичній візі або будь-яким іншим законним способом. Ознайомтеся з особливостями ділового середовища, візьміть участь в бізнес-форумах і зустрічах. Американці досить відкриті люди, постарайтеся завести якомога більше контактів і зв'язків.
 • США - це батьківщина стартапів, в країні високо цінуються молоді підприємці та свіжі ідеї. Зберіть максимум інформації про місцевий ринок. Оцініть попит та пропозиції в залежності від штату. Аналізуйте дані та запропонуйте добру бізнес-ідею.
 • Практично неможливо відкрити бізнес без двох головних складових - фінансового ресурсу і найманих працівників. Початковий прогноз витрат має тенденцію до збільшення, а планований рівень доходу досягається повільніше. Пам'ятайте про це.
 • Уважно вивчіть всі моменти, пов'язані з імміграцією в США - вимоги та умови для відкриття бізнесу, процедуру реєстрації компанії, види ділових віз і так далі. Цілком ймовірно, що відкрити бізнес в Сполучених Штатах самостійно не вийде й знадобиться допомога американських фахівців або спеціалізованих компаній.

Як відкрити бізнес в США

Щорічно мільйони мігрантів з різних куточків планети прагнуть опинитися на американській території. Левова частка таких людей намагається проникнути в США нелегально. Це змушує місцевий уряд приймати досить жорсткі заходи та вдосконалювати імміграційне законодавство. Для кожного способу офіційного переїзду, наприклад, тимчасового перебування, туристичних поїздок, навчання або для роботи в США, існують спеціальні візи.

Відповідно, для законного і повноцінного ведення бізнесу в Сполучених Штатах іноземець повинен попередньо відкрити візу, що дозволяє перебувати в США та керувати власною компанією. Невиконання цієї вимоги загрожує великими штрафами та депортацією з країни. В теорії допускається почати бізнес, бути акціонером або директором американської компанії віддалено, але на практиці такий варіант використовується вкрай рідко.

Типи бізнес-віз в США

Віза в США Е-1. Віза трейдера Е-1 доступна іноземним підприємцям з країн, уряди яких підписали з США спеціальні двосторонні угоди. Наприклад, Росії в цьому переліку немає, а Україна і Казахстан є.  Для отримання візи необхідно мати не менше 50% акцій американської компанії, крім того, більша частина торгових договорів повинна бути пов'язана з рідною країною бізнесмена.

Віза в США Е-2. Інвестиційна віза Е-2 також вимагає наявності угоди про співпрацю між Сполученими Штатами та країною підприємця. Відмінний спосіб створити або купити малий бізнес в США. Головна умова для отримання візи - частка власності іноземця в американській компанії не менше 50% і суттєві інвестиції. На практиці сума коштів в грошовому еквіваленті повинна бути понад 100 тисяч доларів, хоча конкретний розмір не встановлений. Не менш важливо також створити мінімум 3-4 нових робочих місця для американців.

Віза в США EB-5. Найбільш витратний спосіб бізнес-імміграції в США - оформлення візи EB-5. З іншого боку, на відміну від двох попередніх віз, це найбільш реальний варіант отримати Грін-карту, яка дозволяє вільно здійснювати професійну діяльність і постійно жити на американській території.

Основні вимоги:
 • Інвестиції в економіку США не менше 1 млн доларів або 500 тисяч доларів в спеціальні зони, де переважає сільська місцевість або рівень безробіття в 1,5 раза вище середніх показників по країні.
 • Створення не менше 10 повноцінних робочих місць для американських громадян протягом максимум двох років.

Більш докладно про види бізнес-віз в США та вимоги до іноземців читайте на офіційному сайті американської Служби громадянства та імміграції - uscis.gov.

Процедура реєстрації компанії (бізнесу) в США

У щорічному звіті агентства Doing Business 2017 з 190 країн світу за легкістю ведення бізнесу США займає 8-е місце. Зрозуміло, врахувати всі процедурні моменти, з якими стикаються іноземні підприємці при реєстрації компанії досить складно. Це залежить від багатьох факторів, включаючи розташування і масштаб бізнесу, вид діяльності, форму власності, потребу в спеціальній ліцензії й так далі. Швидше за все, знадобиться допомога місцевих юристів і консультантів.

Позначимо основні та обов'язкові етапи реєстрації бізнесу в США на прикладі міста Нью-Йорк.
 1. Бронювання назви для нової компанії. Здійснюється онлайн протягом доби через спеціальний сайт - dos.ny.gov. Вартість послуг включає 200 доларів у вигляді державного мита та 75 доларів за обслуговування.
 2. Подача заяви в Службу внутрішніх доходів США на отримання федерального ідентифікаційного номера для здійснення податкових платежів. Процедура безкоштовна та у випадку з реєстрацією онлайн займає не більше одного дня. Посилання на сайт - irs.gov.
 3. Реєстрація в Державному департаменті з питань оподаткування та фінансів як платника податку з продажів. Робиться це безкоштовно менш ніж за добу через сайт - tax.ny.gov.
 4. Реєстрація в спеціальних департаментах, що відповідають за соціальне страхування працівників на випадок безробіття та інвалідності. Здійснюється безкоштовно протягом декількох днів.
 5. Залежно від сфери діяльності необхідно отримати ліцензію або спеціальний дозвіл від профільних відомств (якщо передбачено).
 6. Публікація в засобах масової інформації відомостей про нову компанію (копія статуту), після чого бізнесменові видається спеціальний сертифікат. У кожному штаті різні вимоги, вартість та терміни. Наприклад, в Нью-Йорку це потрібно зробити протягом 4 місяців після реєстрації, причому в кількох газетах. Оплата становить до 450 доларів.

Ще раз відзначимо, що в різних американських штатах процедура реєстрації компанії може відрізнятися, але в основному передбачені кроки, представлені вище.

Форми власності для бізнесу в США

Вибір форми власності для бізнесу в Сполучених Штатах залежить від безлічі речей. Починаючи від суми інвестицій, закінчуючи ступенем залученості в управління компанією і кількістю податків. Для деяких видів діяльності, наприклад, індивідуального підприємництва, реєстрації на федеральному рівні не потрібно, що істотно полегшує процес старту бізнесу в США. У будь-якому випадку з плином часу організаційно-правову форму компанії дозволяється змінити.

Найпопулярніші форми власності в США

Корпорація. Акціонери несуть відповідальність в рамках вкладів до статутного капіталу, але в разі банкрутства компанії можливі додаткові витрати. Передбачена обов'язкова подача щорічної федеральної податкової декларації. Активи корпорації юридично відокремлені від акціонерів.

Для управління компанією вибираються уповноважені директори. Попри організаційну складність і безліч формальних особливостей, корпорація вважається найбільш прийнятною формою власності в США для закордонних бізнесменів.

Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Відповідальність власників строго обмежена сумою вкладів. Система оподаткування досить гнучка. У випадку з одним власником федеральна податкова декларація не передбачена.

Керівництво компанією здійснюється власниками, права та обов'язки яких прописані в операційній угоді. За статистикою для іноземних підприємців ТОВ - це не найкращий варіант для відкриття бізнесу в США.

Податки в США

У США дуже складна, але водночас гнучка податкова система. Для ефективного ведення бізнесу та мінімізації витрат допомога американського фахівця точно знадобиться. У цій країні навіть звичайні громадяни вважають за краще користуватися послугами податкових консультантів, не кажучи вже про бізнесменів. Крім федеральних податків, в кожному штаті існують місцеві та міські податкові збори, тобто діє багаторівнева система.

Ставки основних податків у США в 2017 році

Корпоративний податок на прибуток - 38,9%

Податок з продажу. У кожному штаті окрема ставка, в середньому від 5,4 до 9,3%.

Податок на прибуток. Прогресивна ставка варіюється від 10 до 39,6% в залежності від доходу.

Для самотньої людини передбачена наступна шкала оподаткування:

Від $ 0 до $ 9275 - 10%

Від $ 9276 до $ 37650 - $ 927,50. Плюс 15% від суми понад $ 9275

Від $ 37651 до $ 91150 - $ 5,183,75. Плюс 25% від суми понад $ 37650

Від $ 91151 до $ 190150 - $ 18,558,75. Плюс 28% від суми понад $ 91150

Від $ 190 151 до $ 413 350 - $ 46,278,75. Плюс 33% від суми понад $ 190 150

Від $ 413 351 до $ 415 050 - $ 119,934,75. Плюс 35% від суми понад $ 413 350

Від $ 415 051 і більше - $ 120,529,75. Плюс 39,6% від суми понад $ 415 050

Мінімальна сума коштів, яка не підлягає оподаткуванню в США в 2017 році становить 4050 доларів.

Щодо перспективного напрямку для бізнесу в США дуже складно порадити щось конкретне. Це дійсно країна великих можливостей. Краще зверніть увагу на географічну ознаку, тобто штат. Оцініть конкуренцію, наявність кваліфікованої робочої сили, інфраструктуру, якість життя, особливості місцевих законів і податки. Подумайте і почніть діяти.