Eurabota - работа в Европе
Статьи

Бізнес в Німеччині


Німеччина володіє найпотужнішою економікою в Європі. За паритетом купівельної спроможності ВВП країни замикає п'ятірку світових лідерів з показником за 2016 рік у $ 3979 млрд і темпами зростання в 1,7%. Завдяки використанню передових технологій і сучасного обладнання Німеччина утримує перші позиції у виробництві сталі, цементу, транспортних засобів, верстатів, електроніки, автомобілів, суднобудуванні та інших галузях.

biznes-v-nimechchyniРазом з тим, німецька економіка відчуває певний дефіцит в інвестиціях і уряд навіть розробив спеціальну програму на 2016-2018 роки щодо залучення приватних капіталовкладень на рівні 15 млрд євро. У зв'язку з цим, відкрити бізнес в Німеччині можуть не тільки місцеві жителі, а й іноземці.

Якщо створювати робочі місця в Німеччині та справно платити податки, то можна очікувати підтримки від місцевої влади та отримувати додаткові стимули для розвитку. Крім того, це дозволить значно прискорити отримання виду на проживання, надалі німецького громадянства. Спробуємо розібратися в особливостях здійснення підприємницької діяльності в Німеччині, зокрема іноземцями.

ЗМІСТ

 1. Як відкрити бізнес в Німеччині
 2. Популярні напрямки та особливості бізнесу в Німеччині
 3. Форма власності для бізнесу в Німеччині
 4. Основні документи для реєстрації фірми в Німеччині

Як відкрити бізнес в Німеччині та необхідні умови для іноземців

Приємним нововведенням в німецькому законодавстві для іноземців став факт скасування з 01.08.2012 необхідних мінімальних інвестицій в сумі 250 тисяч євро і створення 5 робочих місць. Тепер для імміграції до Німеччини з метою ведення підприємницької діяльності визначальним чинником є ​​грамотний бізнес-план і дозвіл місцевої влади.

Умови для отримання виду на проживання в Німеччині для ведення бізнесу регулюються §21 німецького закону про резидентство, економічної діяльності та інтеграції іноземних громадян. Згідно з основними положеннями закону іноземець може отримати дозвіл на проживання терміном до 3 років, а в разі успішного функціонування компанії, дотримання законів і фінансової стабільності з'являється можливість оформити ПМЖ в Німеччині.

Основні вимоги для старту бізнесу в Німеччині:
 1. Потреба та економічний інтерес конкретного адміністративного округу в даній сфері бізнесу.
 2. Діяльність компанії іноземця позитивно відіб'ється на економіці країни.
 3. Реалізація бізнес-плану підкріплена достатніми фінансовими ресурсами або позиковими коштами.

Попри відсутність цілого ряду бюрократичних перепон, з якими стикаються бізнесмени в країнах СНД, місцеві чиновники з усією притаманною німцям ретельністю проведуть перевірку бізнес-ідеї, біографії й навичок підприємця, якщо такі є. Тому великим плюсом буде наявність підприємницького досвіду в своїй країні та профільної освіти, особливо стане в нагоді диплом німецького вузу.

Але найголовніше - це бізнес-план, кошти на його реалізацію і потрібність сфери діяльності в регіоні. Якщо ці пункти будуть в порядку, німецька влада точно не стануть чинити перешкод, а навпаки нададуть всіляке сприяння.

Перевірку здійснюють регіональна Торгово-промислова палата і відомство з підтримки регіональної економіки, після чого відомство у справах іноземців виносить своє рішення. Зазвичай процедура від подачі документів до отримання візи займає максимум 6 місяців.

Популярні напрямки й особливості відкриття бізнесу в Німеччині

Ознайомившись з умовами та основними вимогами для бізнес-імміграції до Німеччини, виникає питання про вибір сфери діяльності, суми інвестицій і форм власності для компанії. Зрозуміло, всі ці питання носять суто індивідуальний характер і залежать від багатьох факторів. Процес відкриття фірми в Німеччині зажадає професійних консультацій, послуг юристів і спеціальних посередницьких фірм. Самостійно почати бізнес в чужій країні досить проблематично. У загальних рисах розглянемо основні моменти.

Спочатку важливою умовою для успішного отримання виду на проживання пов'язаного з підприємництвом в Німеччині - це активна участь у діяльності компанії. Купити об'єкт нерухомості для здачі в оренду або здійснити інший вид інвестицій з пасивною участю в управлінні фірмою напевно не дозволять отримати ВНЖ.

Дуже часто у майбутніх іммігрантів виникає питання що робити - купити готовий бізнес в Німеччині або відкрити нову фірму. Відповідь пов'язаний з можливостями людини. Якщо є достатній досвід, бізнес-зв'язки, грамотні юристи й час, то можна купити дієвий бізнес. Для новачків і людей без істотних навичок краще подумати про нову компанію або купівлі малого бізнесу. Вибір сфери діяльності безпосередньо залежить від привабливості даного бізнесу в обраному місті та знань підприємця. Найбільш популярні - туристичні послуги, сфера IT, торгівля, перукарські послуги, також можна відкрити філію або представництво іноземної компанії. Варіантів маса, на деякі види діяльності, наприклад, торгівля медикаментами або автомобільні перевезення, потрібна спеціальна ліцензія.

За сумами інвестицій знову ж все індивідуально, мінімального порога вже немає, але само собою чим більше вкладення, тим імовірніше досягнення економічного ефекту та отримання прибутку, а звідси й схвалення з боку місцевої влади. Є випадки успішного розвитку бізнесу в Німеччині зі стартовим капіталом 20-30 тисяч євро.

Форма власності для бізнесу в Німеччині

Бізнес фото

У Німеччині можна здійснювати підприємницьку діяльність як людині вільної професії (аналог російського ІП або українського ПП), сюди входять журналісти, актори, танцюристи, фотографи, адвокати, перекладачі, дизайнери та представники інших спеціальностей. А можна відкрити звичайну фірму у вигляді Індивідуального підприємства, Відкритого торгового товариства, Командитного товариства, Товариства з обмеженою відповідальністю, Акціонерного товариства і так далі.

Найбільш популярною формою власності в Німеччині є Товариство з обмеженою відповідальністю (GmbH). Мінімальний розмір статутного капіталу - 25000 євро. Для іноземців на момент подачі заяви на реєстрацію суму необхідно внести в повному обсязі. Ще до реєстрації фірми бажано ознайомитися з особливостями оподаткування для тієї чи іншої форми, бо від цього багато в чому буде залежати розмір податкових ставок і можливість подальшої оптимізації.

Основні документи для реєстрації фірми в Німеччині

 • Назва компанії, зареєстроване в Торгово-промисловій палаті
 • Відкритий рахунок в банку
 • Статут і установчий договір
 • Інформація про розмір статутного капіталу і відомості про оплату
 • Персональні дані засновників
 • Види діяльності
 • Інформація про юридичну адресу
 • Відомості про реєстрацію компанії необхідно надати в управління торгово-промислових підприємств (Gewerbeamt) і зареєструвати в комерційному регістрі країни (Handelsregister)

В цілому бізнес в Німеччині дає ряд незаперечних переваг, наприклад кредитування в німецьких банках, доступ на європейський ринок, система пільг і субсидій, авторитетність німецьких марок, вільне переміщення по країнах ЄС, нарешті рівень життя і соціальні стандарти в Німеччині одні з найвищих у світі.