Статьи

Бізнес в Греції


Бізнес-імміграція до Греції, не дивлячись на деякі економічні та фінансові труднощі, з якими стикається країна в останні роки, як і раніше не втрачає своєї актуальності. Зокрема, купити бізнес в Греції або створити нову компанію прагнуть іноземці як з розвинених європейських країн, так і громадяни пострадянського простору, наприклад, російські або українці. До слова, місцева влада не встановлюють особливих обмежень для закордонних підприємців, готових вкладати інвестиції в грецьку економіку.

купити бізнес в ГреціїУ Греції комфортний клімат, вдале географічне розташування на півдні Європи, вихід до чотирьох морів, красива архітектура і безліч історичних пам'яток. Все це сприяє притоку неймовірної кількості туристів з різних куточків планети, а в цілому доходи держави від туристичної сфери досягають 20% від ВВП. Університети Греції славляться своїми давніми традиціями і якістю освіти. Отриманий диплом допоможе знайти роботу в Греції та інших країнах світу.

Рівень безробіття в Греції в 2017 році становить 21,7%, проте близько п'ятої частини грецької робочої сили складають іноземці. В основному трудові мігранти працюють в сільському господарстві та інших видах некваліфікованої праці. Головними торговими партнерами Греції є Італія, Німеччина і Туреччина. У ці країни прямує близько 25% грецького експорту.

Далі, дізнаємося як відкрити бізнес в Греції та ознайомимося з особливостями ведення підприємницької діяльності іноземцями на грецькій території, включаючи податки, форми власності, процедуру реєстрації компанії та оформлення бізнес-візи.

ЗМІСТ

 1. Як відкрити бізнес в Греції
 2. Реєстрація компанії в Греції
 3. Форми власності для бізнесу в Греції
 4. Податки в Греції в 2017 році
 5. Бізнес-віза в Грецію

Як відкрити бізнес в Греції

Економічні труднощі Греції вносять істотні корективи в побудову сприятливого інвестиційного клімату в країні. Бюрократичний механізм, корупційна складова і не завжди прозора законодавча база - це основні проблеми, з якими стикаються іноземні бізнесмени. Проте досвідчені підприємці знаходять способи максимально ефективних вкладень в деякі сектори економіки Греції.

Який бізнес можна відкрити в Греції?

В першу чергу, зверніть увагу на такі сфери, як туризм, сільське господарство, харчова промисловість, енергетика, будівництво, роздрібна торгівля і медицина, зокрема, фармацевтичний напрямок. При пошуку регіону для ведення бізнесу в Греції не варто загострювати увагу тільки на столиці країни Афінах, де рівень конкуренції досить високий. Більше можливостей можуть надати такі міста, як Салоніки, Пірей, Патри або острів Крит.

Населення Греції в 2017 році становить близько 10,8 млн чоловік. Офіційна мова в країні - грецький, проте в діловому середовищі досить поширений і англійська. Переважна більшість грецької робочої сили зайнято в сфері послуг, в районі 73%. У промисловому секторі працює до 15% громадян і близько 12% зайняті в сільському господарстві. Бізнес-культура Греції мало чим відрізняється від інших європейських країн. За прикладом підприємців Італії велика увага приділяється особистим і сімейним відносинам.

Бізнес в Греції для російських, якщо є наміри управляти компанією безпосередньо на грецькій території, має на увазі оформлення довгострокової візи (тип D), яка дозволяє перебувати в країні понад 3 місяців. У разі перебування в Греції по туристичній візі, тобто з правом перебування до 90 днів і порушення встановлених термінів, іноземцю загрожують штрафи аж до 1,2 тисячі євро.

Хороший бізнес-план, створення робочих місць і прибуткова діяльність компанії дозволять закордонному підприємцю отримати вид на проживання в Греції терміном дії до 5 років, після чого можна оформити постійне проживання, а надалі й грецьке громадянство. Можливо, для прискорення цих процедур і вибору найбільш оптимального варіанту бізнес-імміграції до Греції знадобиться допомога профільних фахівців з цих питань.

Важливо.
Купівля нерухомості в Греції на суму понад 250 тисяч євро дає автоматичне право на оформлення посвідки на проживання.

Вартість і процедура реєстрації компанії в Греції

За версією агентства Doing Business 2017 Греція займає 61 місце з 190 країн світу за доступністю відкриття і ведення бізнесу. Далеко не найкращий показник в Європейському союзі й не тільки. Наприклад, Росія в цьому рейтингу розташувалася на 40 місці. В епоху стрімкого розвитку електронних послуг, відкриття бізнесу в Греції може зайняти досить тривалий час і супроводжуватися ходінням по місцевим владним кабінетам.

Етапи реєстрації бізнесу в Греції

 1. Отримання в органах податкової служби спеціального бланка (форма А-7), що свідчить про відсутність заборгованості за податковими зобов'язаннями, що дозволяє почати реєстрацію нової компанії. Процедура безкоштовна і робиться онлайн.
 2. Реєстрація компанії в торгово - промисловій палаті Греції. Обов'язково повинні бути виконані наступні умови:
  • вибрано унікальне найменування для фірми;
  • відкрито рахунок в грецькому банку, на який вноситься мінімальна сума статутного капіталу;
  • підготовлені установчі документи, завірені нотаріусом;
  • створення сертифікованого друку (вартість 40 євро);
  • реєстрація юридичної адреси;
  • відомості про власників;
  • інформація про направлення діяльності компанії.

Вся процедура займає до 10 днів, вартість близько 250 євро. Також вищезгадана документація направляється до місцевого суду, який присвоює реєстраційний номер і в національну друкарню, для публікації відомостей про нову компанію в місцевій газеті.

 1. Реєстрація співробітників в кадровій організації зайнятості Греції. Здійснюється за день онлайн і безкоштовно.
 2. Реєстрація в страховій установі для самозайнятих. Робиться протягом дня, вартість 111 євро.

Форми власності для бізнесу в Греції

Бізнес фото

Вибір форми власності для компанії в Греції - це один з найважливіших етапів при плануванні розвитку бізнесу на перспективу. Розглянемо найпопулярніші види грецьких компаній.

Відкрите акціонерне товариство з обмеженою відповідальністю (AE). Підходить для ведення великого бізнесу в Греції. Мінімальні вимоги до статутного капіталу - 60 тисяч євро. Форми власності для бізнесу в Греції Відповідальність власників, яких повинно бути не менше двох (фізичних або юридичних осіб), обмежується внесками. Управління компанією здійснюється радою директорів, а головний орган, який приймає рішення - це збори акціонерів.

Приватна компанія з обмеженою відповідальністю (EPE). Ідеальний варіант для відкриття малого або середнього бізнесу в Греції. Статутний капітал повинен становити не менше 18 тисяч євро. Як правило, реєструється мінімум на двох власників, які відповідають за зобов'язання компанії своїми вкладами. Іноді дозволяється відкрити EPE і на одну особу. У цьому випадку це фіксується в назві фірми, а статутний капітал може становити 5 тисяч євро. Управління здійснюється загальними зборами.

Крім двох перерахованих вище форм власності, іноземні бізнесмени можуть займатися індивідуальною підприємницькою діяльністю в Греції або відкрити партнерство, філію й представництво закордонної компанії.

Податки в Греції в 2017 році

Податкова система Греції не відрізняється прозорістю й особливою привабливістю для іноземних інвесторів. Ставки деяких податків з кожним роком тільки збільшуються. Багато в чому це пов'язано з вимогами міжнародних фінансових інститутів, що надають кредити грецькому уряду.

Ставки основних податків Греції в 2017 році

 • Корпоративний податок на прибуток - 29%
 • ПДВОсновна ставка - 24%. Знижені ставки 13% (готельні послуги, продукти для інвалідів) і 6% (фармацевтична продукція, театральні вистави).
 • Дивіденди- 10%
 • Податок на прибуток.Прогресивна ставка від 22% до 48%.
 • Податок на нерухомість- від 0 до 2%, в залежності від вартості об'єкта.

Бізнес-віза в Грецію

Греція фото

Готовий бізнес в Греції або створення нового вимагає від іноземного підприємця періодичного відвідування країни, а краще переїзду на грецьку територію з метою постійного проживання. Зазвичай бізнесмени оформляють довгострокову або бізнес-візу в Грецію, що дозволяє перебування в країні до одного року і право на отримання посвідки на проживання. Для цього потрібно звернутися із заявою та переліком встановлених документів в грецьке консульство.

Документи на бізнес-візу в Грецію в 2017 році

 1. Правильно заповнена на грецькому або англійською мовою анкета на візу в Грецію.
 2. Закордонний паспорт з двома порожніми сторінками, виданий не пізніше останніх 10 років і терміном дії не менше 3 місяців після закінчення візи.
 3. Одна кольорова фотографія паспортного зразка, зроблена протягом останніх 6 місяців.
 4. Довідка про відсутність судимості.
 5. Медична страховка на весь термін дії візи.
 6. Довідка з медичного закладу про відсутність серйозних захворювань.
 7. Документальне підтвердження володіння бізнесом в Греції або офіційне запрошення ділових партнерів
 8. Квитанція про оплату візового збору, якщо потрібно.

Залежно від підстав для отримання візи співробітники дипломатичного відомства Греції можуть зажадати додаткову інформацію. Заявник повинен з'явитися в грецьке консульство особисто, також обов'язковим етапом є збір біометричних даних іноземців (відбитки пальців і кольорове фото), що потрібно для оформлення посвідки на проживання.