Статьи

Бізнес в Австрії


Невелика європейська держава Австрія займає вигідне географічне положення в центральній частині Європи і служить своєрідним транспортним мостом між Сходом і Заходом. Це сприяє розвитку бізнесу і зміцнює співпрацю з сусідніми країнами, особливо Німеччиною, Італією і Швейцарією, на які припадає майже половина австрійського експорту.розвиток бізнесу в Австрії

Австрія одна з найблагополучніших країн Європейського союзу, з високим рівнем життя, населення, динамічними і стабільними секторами економіки, як в сфері послуг, так і в промисловості. Сільськогосподарська галузь побудована переважно на використанні високих технологій, і тим самим забезпечує мінімальні витрати виробництва.

Бізнес-імміграція до Австрії має ряд переваг, причому не тільки в зв'язку з комфортним інвестиційним кліматом і прозорою правовою системою, але і як спосіб переїзду в розвинену країну на постійне проживання, з подальшими перспективами отримати австрійське громадянство. В країні помірне безробіття (10,3%) і низька інфляція (1,3%), високоосвічена робоча сила і стабільний рівень купівельної спроможності населення.

ЗМІСТ

 1. Як відкрити бізнес в Австрії
 2. Бізнес-культура в Австрії
 3. Реєстрація компанії в Австрії
 4. Форми власності в Австрії
 5. Податки в Австрії в 2017 році
 6. Напрямки для бізнесу в Австрії

Як відкрити бізнес в Австрії

У доповіді агентства Doing Business 2017 по легкості відкриття і ведення бізнесу Австрія займає 19 місце з 190 країн світу, наприклад, випередивши за цим показником Швейцарію та Францію. При виборі місця для реєстрації компанії багато іноземців віддають перевагу Австрії навіть більше ніж Німеччині.

Бюрократичний механізм і часом завищені вимоги німецьких чиновників до зарубіжних бізнесменів з лихвою компенсуються в сусідній країні, завдяки тому, що в них спільний кордон і одна мова. Адже всім нам відомо, що офіційною мовою Австрії є німецька, яка дозволяє вийти далеко за межі австрійського ринку.

Європейські громадяни можуть відкрити бізнес в Австрії нарівні з місцевими жителями. Представники третіх країн, наприклад, українці, зобов'язані попередньо отримати австрійський вид на проживання, незалежно, на підставі офіційного працевлаштування в Австрії це буде, або возз'єднання з близькими родичами.

Одним з плюсів для оформлення в Австрії статусу постійного жителя буде диплом австрійського вузу. До того ж освіта в цій країні практично безкоштовна і вважається однією з найпрестижніших в Європі. Як варіант, можна вести бізнес в Австрії віддалено, наприклад, спільно з австрійським діловим партнером або громадянином ЄС.

Бізнес-культура в Австрії

Успіх у старті і реалізації будь-якого зарубіжного бізнесу багато у чому залежить від особистих контактів і вміння налагоджувати ділові зв'язки. Австрія не є винятком. Для початку знадобляться мінімальні теоретичні знання австрійської бізнес-культури.

Зазначимо основні моменти:
 • Пунктуальність. Точність німецького механізму ділового життя в повній мірі може бути застосована і до Австрії. Приходьте на зустрічі заздалегідь, за 5-10 хвилин. У разі запізнення обов'язково зателефонуйте і попередьте, при цьому не буде зайвим вибачитися.
 • Подарунки. Дуже дорогі речі, призначені в якості презенту для бізнес-партнерів, особливо в галузі мистецтва або антикваріату, залиште вдома. В Австрії не прийнято дарувати дорогі подарунки. Краще обмежитися пляшкою гарного вина та букетом квітів.
 • Дрес-код. Тут немає особливих відмінностей від інших цивілізованих країн. Добре, коли це охайний і консервативний одяг, для чоловіків - темний костюм, біла сорочка і краватка, для жінок - діловий костюм або плаття, без зайвих витребеньок.
 • Ієрархія. Незважаючи на те що особиста ініціатива та вміння приймати самостійні рішення окремими співробітниками австрійських компаній тільки вітається, не варто забувати про субординацію. Розпорядження і накази керівників і старших менеджерів повинні неухильно виконуватися.
 • Мова. Для самостійного ведення повноцінних ділових переговорів бажано знати німецьку мову. Широко застосовується також і англійська.

Для реєстрації компанії в Австрії, особливо якщо особа вказується як приватний підприємець або директор / керуючий, іноземцю знадобиться надати наступну особисту інформацію:

 • прізвище, ім'я, по батькові;
 • дату і місце народження;
 • адреса проживання;
 • номер соціального страхування.

Крім того, необхідно виконати такі умови:

 • мати дозвіл на проживання в Австрії;
 • бути повнолітнім;
 • не мати судимостей;
 • мати досвід і кваліфікацію в сфері бізнесу, який Ви відкриваєте.

Процедура, терміни і вартість реєстрації компанії в Австрії.

Процедура реєстрації
 1. Підтвердження від Економічної Палати при Міністерстві фінансів Австрії (ЕПМФА) про те, що фірма, яка відкривається, є насправді новою. Ця процедура не завжди є обов'язковою до виконання, але може сприяти звільненню від сплати деяких видів податків в майбутньому. Робиться це протягом одного дня і безкоштовно шляхом заповнення спеціальної форми (NeuFö2) на офіційному сайті ЕПМФА.
 2. По статуту компанії у австрійського нотаріуса. У документі вказується унікальна назва, сфера діяльності, загальна сума капіталу і початкові внески акціонерів, також вноситься особиста інформація про директорів і акціонерів компанії. Процедура займає кілька днів, вартість залежить від конкретного нотаріуса, зазвичай це близько 75 євро.
 3. Підтвердження про відкриття рахунку в австрійському банку та внесення мінімальної суми статутного капіталу.
 4. Реєстрація компанії в місцевому суді Австрії (Handelsgericht). Для цього подається спеціальна заява і копії вищевказаних документів, також будуть потрібні зразки підписів директорів фірми. Процес може зайняти до 7 днів, вартість 32 євро.
 5. Реєстрація в податкових органах. Після цього компанії присвоять ідентифікаційний код та свідоцтво платника ПДВ. Процедура безкоштовна і займає до двох тижнів.
 6. Реєстрація в реєстрі торгівлі (Gewerbeanmeldung) в спеціальному торговому органі (Bezirksverwaltungsbehörde). Зазвичай проводиться в електронному вигляді протягом одного дня і безкоштовно.
 7. Реєстрація компанії в муніципалітеті, а співробітників в органах соціального забезпечення. Робиться це безкоштовно протягом дня.

Форми власності в Австрії

Вибір форми власності при реєстрації компанії в Австрії матиме вирішальне значення для майбутнього функціонування бізнесу. Залежно від цілей, кількості власників, сфери діяльності, фінансування та інших факторів, австрійське законодавство пропонує широкий перелік форм власності. Виділимо основні і найбільш популярні у іноземців.

 1. Акціонерне товариство (Aktiengesellschaft). Підходить для реалізації великих бізнес-проектів на австрійській території. Мінімальний розмір статутного капіталу, який розділений на певну кількість акцій, дорівнює 70 тисячам євро.

  Відповідальність акціонерів за зобов'язаннями фірми не встановлюється. Вимог до кількості власників не передбачено, проте, в наглядовій раді компанії має бути не менше 3 представників.

 2. Товариство з обмеженою відповідальністю (Gesellschaft міт beschränkter Haftung). Найпопулярніша форма власності для бізнесу в Австрії. Мінімальні вимоги до статутного капіталу - 35 тисяч євро, половина з яких повинна знаходитися на рахунку банківської установи, а решта може бути в формі інших активів.

  Разом з тим перші 10 років після реєстрації фірми допускається статутний капітал в 10 тисяч євро і відповідно 5 тисяч на рахунку в банку. Компанію можна зареєструвати на одне або кілька осіб, при цьому відповідальність за зобов'язаннями обмежується сумою внесків до статутного капіталу, а кожна акція повинна мати номінальну вартість не менше 70 євро.

Крім вищевказаних форм місцеві закони дозволяють відкрити різні види партнерства, філії іноземних компаній або зайнятися приватним підприємництвом. Для вибору найбільш ефективної форми власності для компанії в Австрії слід проконсультуватися з місцевими юристами та експертами.

Податки в Австрії в 2017 році

У 2016 році податкова система Австрії та ставки основних податків зазнали деяких змін. Наприклад, податок на доходи від нерухомого майна збільшився з 25 до 30%, а податок на приріст капіталу (відсотки, дивіденди) з 25 до 27,5%.

Ставки основних податків Австрії в 2017 році

Ставки

Податок на прибуток. Прогресивна ставка від 25 до 55%. При цьому дохід менше 11 тисяч євро не обкладається податком зовсім, а ставка 55% застосовується до доходу понад 1 млн. євро на рік.

Шкала прибуткового податку в Австрії

 • Менш 11000 – 0
 • 11000 - 18000 - 25%
 • 18000 - 31000 - 35%
 • 31000 - 60000 - 42%
 • 60000 - 90000 - 48%
 • 90000 -1000000 - 50%
 • Більш 1000000 - 55%

Корпоративний податок на прибуток - 25%. При цьому навіть збиткові компанії зобов'язані сплачувати податок не менше 1750 євро.

ПДВ.Основна ставка - 20%.

Знижені ставки: 13%. Квитки на спортивні та культурні заходи, виробництво вина, сільськогосподарські товари.

10%. Продукти харчування, медичні препарати, друковані видання та книги, проїзд в громадському транспорті, оренда готельних номерів.

Напрямки для бізнесу в Австрії

Найпопулярнішим напрямком для відкриття бізнесу в Австрії, в тому числі у іноземців, як і раніше вважається туристична галузь. Щорічно країну відвідують десятки мільйонів людей, що забезпечує близько 10% бюджетних надходжень країни. Разом з тим, в цій невеликій альпійській державі, з неймовірно красивою природою, функціонують тисячі туристичних компаній. Тому конкуренція в цій галузі неймовірна.

По суті, австрійська економіка досить різноманітна, починаючи від сектора сільського господарства і виноробства, закінчуючи важкою промисловістю і ринком фінансових послуг. Для успішної бізнес-імміграції до Австрії буде потрібно провести серйозний аналіз місцевого ринку і особливу увагу приділити галузям з особливими правилами ліцензування.